Δείτε όλα τα αποτελέσματα των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Πέρασε άνετα από τον Κρόκο η ΑΕΠ κόντρα στην Άνω Κώμη

Πήρε το ντέρμπι η Σιάτιστα και παραμένει στο κυνήγι της ΑΕΠ

Νίκη με ανατροπή η Αιανή

Εμφατικές  νίκες  για Μακεδονικό Κοζάνης και  ΠΑΟΚ Κοίλων

Νέο τρίποντο για τα Σέρβια

Διπλό της Γαλατινής … συνεχίζει το αρνητικό σερί η ΑΕΚ

25η αγωνιστική

Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-4

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Σ. Βελβεντό 3-2

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Κοζάνη 1-0

Μακεδονικός  Κοζάνης – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής 5-0

Α.Ε. Κοζάνης  – Γαλατινή 0-1

Τιτάν Σερβίων  – Α.Ε. Καλαμιάς 2-0

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 4-0

Εθνικός Βατερού  – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0 α.α.

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 60
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 56
3 Φ.Σ. Κοζάνη 53
4 Φ.Σ. Εθνικός Βατερού 48
5 Αλιάκμων Αιανής 40
6 Α.Σ. Βελβεντό 40
7 Μακεδονικός Κοζάνης 39
8 Α.Ε. Κοζάνης 36
9 Τιτάν Σερβίων 35
10 ΠΑΟ Κοίλων 35
11 Μ. Αλ. Χαραυγής 34
12 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 34
13 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 29
14 Α.Ε. Άνω Κώμης 9
15 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 8
16 Αναγέννηση Εράτυρας 1

           *Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική  – 26η

Α.Ε. Άνω Κώμης                – Εθνικός Βατερού

Μακεδονικός Σιάτιστας               – Αλιάκμων Αιανής

Μακεδονικός  Κοζάνης  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Σ. Βελβεντό

Π.Α.Ο. Κοίλων  – Κοζάνη

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Α.Ε. Καλαμιάς   – Γαλατινή

Τιτάν Σερβίων   – Αναγέννηση Εράτυρας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Συνεχίζει προς την Α’ κατηγορία η Δόξα Λευκόβρυσης

Με νίκες προχώρησαν οι τρεις μνηστήρες Ακρίτες, Κεραυνός και Ερμής

Σημαντικά τρίποντα  για τα Κρανίδια κόντρα στην Ελάτη και για τον ΑΟ Κρόκου μέσα στο Πρωτοχώρι

Νίκη σωτηρίας οι Ελπίδες ΑΕΚ

22η αγωνιστική

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Α.Ο. Κρόκου   0-2

Κεραυνός Πετρανών  – Αναγέννηση Λιβαδερού    4-1

Ερμής Πλατανορέμματος  – Α.Σ. Καρυδίτσας 3-1

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Δόξα Λευκόβρυσης  0-4

Αναγέννηση Αργίλου  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  1-3

Πρόοδος Μεταξά  – Ακρίτες Κοζάνης  0-5

Α.Ε. Κρανιδίων  – Έλατος Ελάτης  1-0

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Δόξα Λευκόβρυσης 56
2 Ακρίτες Κοζάνης 51
3 Κεραυνός Πετρανών 49
4 Ερμής Πλατανορέμματος 47
5 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 39
6 Α.Ο. Κρόκου 36
7 Έλατος Ελάτης 34
8 Α.Ε. Κρανιδίων 25
9 Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 20
10 Πρόοδος Μεταξά 19
11 Αναγέννηση Λιβαδερού 18
12 Α.Σ. Καρυδίτσας 15
13 Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης 13
14 Αναγέννηση Αργίλου 10

* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή  έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική -23η

Α.Ο. Κρόκου  – Αναγέννηση Λιβαδερού

Α.Σ. Καρυδίτσας  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Δόξα Λευκόβρυσης  – Κεραυνός Πετρανών

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Ερμής Πλατανορέμματος

Ακρίτες Κοζάνης – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής

Α.Ε. Κρανιδίων  – Αναγέννηση Αργίλου

Έλατος Ελάτης  – Πρόοδος Μεταξά

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Νίκησε και επέστρεψε στην πρώτη θέση ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Συνεχίζει το βιολί του το Βόιο

Επεισοδιακή ισοπαλία στο Καρυοχώρι – Ατρόμητος

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Πρόοδος Κομνηνών, Ηρακλής Κρυόβρυσης

Πέρασαν από το Μικρόκαστρο οι Πύργοι

Ακόμα σκοράρει η Κοζάνη 2004

22η αγωνιστική

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3-3

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Ελπίδες Ελλησπόντου 5-0

Δόξα Μικροκάστρου  – Δόξα Βερμίου Πύργων  1-2

Κοζάνη 2004 – Δράση Τσοτυλίου 7-1

Πρόοδος Κομνηνών  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-1

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας   6-3

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0α.α.

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β
1 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 47
2 Ακαδημία Π. Βοΐου 47
3 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 45
4 Δόξα Βερμίου Πύργων 40
5 Δράσις Τσοτυλίου 39
6 Ηρακλής Κρυόβρυσης 38
7 Βέρμιο Καρυοχωρίου 32
8 Ερμής Ασβεστόπετρας 30
9 Ελπίδες Ελλησπόντου 27
10 Δόξα Μικροκάστρου 26
11 Πρόοδος Κομνηνών 24
12 Μ. Αλ. Άρδασσας 21
13 Κοζάνη 2004 14
14 Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -9

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

*  Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική  – 23η

Δράσις Τσοτυλίου  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ελπίδες Ελλησπόντου  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Πρόοδος Κομνηνών

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Δόξα Μικροκάστρου

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Κοζάνη 2004

Από τις Ματιές στα Σπορ

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε