ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα στα παιχνίδια του Σαββάτου – Δείτε τα αποτελέσματα

eps_kozanis

Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι στην Α” κατηγορία 

Φωτιές έβγαζαν Σιάτιστα και Φούφας

Μεγάλο διπλό των Καραγιαννίων

Συνεχίζει την ανοδική πορεία η Αναγέννηση

Λευκή ισοπαλία στο στρατιωτικό

 Εξάσφαιρη η πρώτη νίκη της Άρδασσας

10η αγωνιστική

Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων 1-0

Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός  Κοζάνης 6-0

Πολυνίκης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 0-6

Α.Ε. Κοζάνης – Αστραπή Κλείτου 0-0

Μακεδονικός Φούφα – Αλιάκμων Αιανής 4-0

Κυριακή 8/11/2015 – 3.00μ.μ.

Αναγέννηση Εράτυρας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Καρατέρπος, Μπισούκης, Μπέλτσου

Δευτέρα 9/11/2015 – 3.00μ.μ.

Εθνικός Βατερού – Π.Α.Ο. Κοίλων

Κουτσώνας, Σύκος, Μπακατάρη

Βαθμολογία

Μακεδονικός Φούφα 26
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 23
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 23
Μακεδονικός Σιάτιστας 20
Εθνικός Βατερού 17
Αστραπή Κλείτου 17
Μακεδονικός  Κοζάνης 16
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 13
Α.Σ. Βελβεντό 11
Α.Ε. Κοζάνης 11
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Αλιάκμων Αιανής 10
Π.Α.Ο. Κοίλων 8
Τιτάν Σερβίων 6
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 5
Πολυνίκης 0

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Έπιασε κορυφή η Άνω Κώμη

Ανεβαίνει η Ελάτη

7η αγωνιστική

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Έλατος Ελάτης 1-3

Α.Ε. Άνω Κώμης – Ερμής Πλατανορέμματος 6-1

Κυριακή 8/11/2015 – 3.00μ.μ.

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Μαζαράκης, Τζουβάρας, Τσιότσιας

Δόξα  Λευκόβρυσης – Α.Ε. Ελίμειας

Τσιμεντερίδης, Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος θ.

ΑΕ Κρανιδίων – Ιωνικός Βαθυλάκκου

Σουλίδης Ε., Δραγώγιας, Ντούλε

Α.Ε. Καλαμιάς – Αναγέννηση Λιβαδερού

Σουλίδης Δ., Γκέκα, Βάββος

Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Βαθμολογία

ΑΕ Άνω Κώμης 18
ΑΕ Ελίμειας 16
ΑΕ Κρανιδίων 16
Δόξα Λευκόβρυσης 13
Έλατος Ελάτης 12
ΑΕ Καλαμιάς 10
Ελπίδες ΑΕΚ 10
Αναγέννηση Λιβαδερού 9
Ερμής Πλατανορέμματος 9
Ιωνικός Βαθυλάκκου 6
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 4
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής -4
ΑΟ Τρανοβάλτου -6

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Κορυφή ο Ανθότοπος

Πήρε φόρα η Χαραυγή

Λευκή ισοπαλία στο Ατρόμητος – Ποντοκώμη

7η αγωνιστική 

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΑΣ Ποντοκώμης 0-0

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Μ. Αλ. Χαραυγής 0-2

Ακρίτες Κοζάνης – ΕΑΣ Ανθότοπος  0-1

Κυριακή 8/11/2015 – 3.00μ.μ.

Δράσις Τσοτυλίου – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Κουτσώνας, Τζιουβάρας, Λαμπριανίδης

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ιωαννίδης Ν./Τιμ., Τσιγγένης Μ., Εμμανουήλ Φ.

Α.Ε. Περδίκκα – Κοζάνη 2004

Κωνσταντινίδης Χρ., Εμμανουήλ Β., Μιχαηλίδης

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Δόξα Μικροκάστρου

Ζούγρας, Τζιαμπάζης, Ηλιάδης

Βαθμολογία

ΕΑΣ Ανθότοπος 18
Α.Μ.Σ. Γαλατινής 16
Δόξα Μικροκάστρου 12
Βέρμιο Καρυοχωρίου 11
Ηρακλής Κρυόβρυσης 10
Δράσις Τσοτυλίου 10
ΑΣ Ποντοκώμης 9
Μ. Αλ. Χαραυγής 8
Ερμής Ασβεστόπετρας 6
Κοζάνη 2004 6
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 6
Ακρίτες Κοζάνης 5
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3
ΑΕ Περδίκκα -2

Γ’ κατηγορία

Μοιρασιά στο ντέρμπι

7η αγωνιστική  

Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-1

Κυριακή 8/11/2015 – 3.00μ.μ.

Δόξα Ροδιανής – Πρόοδος Μεταξά

Σωτηριάδης, Τσιότσιας, Κάμπερ

Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Κομνηνών

Διαμαντής, Καλύβας, Λαζαρής

Μακεδονομάχος – Αίας Μικροβάλτου

Αρτζουμάνης, Σιδηρόπουλος, Ελευθεριάδης

Α.Ο. Κρόκου – Α.Σ. Καρυδίτσας

Τσούλης, Σύκος, Μπακατάρη

Κεραυνός Πετρανών – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Σπέντζας, Ιωαννίδης Ν., Σακελλαρίου

Αναγέννηση Αργίλου – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Βογδόπουλος, Τσέπουρας, Κωνσταντάρας

Βαθμολογία

Ελπίδες Ελλησπόντου 19
Δόξα Βερμίου Πύργων 19
Κεραυνός Πετρανών 13
Α.Σ. Καρυδίτσας 12
Πρόοδος Μεταξά 11
Αναγέννηση Αργίλου 11
Α.Ο. Κρόκου 10
Πρόοδος Κομνηνών 7
Αίας Μικροβάλτου 5
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 3
Απόλλων Αυλών 3
Δαναοί Κοζάνης 2
Δόξα Ροδιανής -2
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας -11

Από τις Ματιές στα σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε