Κλήρωση της Α΄ και Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Κοζάνης 2014-2015

Η κλήρωση των Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης τη Δευτέρα 1 Σεπτεμβρίου στα Σέρβια
 
Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 18/8 στις 6μ,μ στα γραφεία της  Ε.Π.Σ. Κοζάνης η κλήρωση της Α΄ και Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2014-2015. Συμμετοχή δήλωσαν σύνολο 34 ομάδες. Από την Α’ κατηγορία 16 ομάδες, από τη Β’ κατηγορία 15 ενώ από την Γ’ κατηγορία μόνον 3.

Τα παιχνίδια της Α’ φάσης θα γίνουν στις 30  και 31 Αυγούστου και ώρα  5μ.μ

Τα παιχνίδια της Β’ φάσης θα γίνουν στις 6-7  Σεπτεμβρίου.

Εντός έδρας θα παίζουν οι ομάδες των μικρότερων κατηγοριών.

Επίσης  ανακοινώθηκε και η ημέρα κλήρωσης των πρωταθλημάτων . Η κλήρωση αλλά και οι απονομές των καλύτερων (προπονητών ποδοσφαιριστών παραγόντων, διαιτητών)  για την σεζόν που μας πέρασε (2013-2014) θα γίνουν  την Δευτέρα  1 Σεπτεμβρίου στα Σέρβια στην αίθουσα συμβουλίου του δήμου.

Τα ζευγάρια της Α’ φάσης (30 -31 Αυγούστου) είναι τα εξής:

ΑΣ Ποντοκώμης – ΑΕ Κοζάνης
Ακαδημία Ποδ. Βοΐου – ΑΕ Ελίμειας
Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΜΣ Γαλατινής
Εθνικός Βατερού – ΑΕ Άνω Κώμης
Εορδαϊκός – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κεραυνός Πετρανών
Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Περδίκκα
ΕΑΣ Ανθοτόπου – Αλιάκμων Αιανής
Ερμής Πλατανορέμματος – Αστραπή Κλείτου
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Ακρινής
Έλατος Ελάτης – Μακεδονικός Φούφα
Τιτάν Σερβίων – Ακρίτες Κοζάνης
Πρόοδος Μεταξά – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μ. Αλ. Άρδασσας – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΑΟ Τρανοβάλτου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
ΑΕ Καλαμιάς – Αναγέννηση Εράτυρας
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΣ Βελβεντό

Τα παιχνίδια της 2ης φάσης (6-7 Σεπτεμβρίου)

Ο νικητής Έλατος Ελάτης – Μακεδονικός Φούφα με τον νικητή Ερμής Πλατανορέμματος – Αστραπή Κλείτου
Ο νικητής Ακαδημία Ποδ. Βοΐου – ΑΕ Ελίμειας με το νικητή Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΜΣ Γαλατινής
Ο νικητής Αίας Μικροβάλτου – ΑΕ Περδίκκα με το νικητή ΕΑΣ Ανθοτόπου – Αλιάκμων Αιανής
Ο νικητής Εορδαϊκός – Μακεδονικός Σιάτιστας με το νικητή Εθνικός Βατερού – ΑΕ Άνω Κώμης
Ο νικητής ΑΕ Καλαμιάς – Αναγέννηση Εράτυρας με το νικητή Πρόοδος Μεταξά – ΑΕΠ Καραγιαννίων
Ο νικητής ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Ακρινής με το νικητή ΑΟ Τρανοβάλτου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Ο νικητής Τιτάν Σερβίων – Ακρίτες Κοζάνης με το νικητή ΑΣ Ποντοκώμης – ΑΕ Κοζάνης
Ο νικητής Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κεραυνός Πετρανών με το νικητή Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΣ Βελβεντό

Ο νικητής του ζευγαριού  Μ. Αλ. Άρδασσας – Ηρακλής Κρυόβρυσης περνάει άνευ αγώνα στην 3η  φάση  του κυπέλλου που θα διεξαχθεί τον Οκτώβριο.

Από τις Ματιές στα Σπόρ

Σχολιάστε