ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 8-9 Φεβρουαρίου

Α’ κατηγορία
Καλπάζει ο Εορδαϊκός
Μαγική νίκη … η ΑΕΚ την ουσία … η Άρδασσα  τα δοκάρια
Σπουδαίες νίκες κι αρχίζουν να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο ΑΕΠ Καραγιαννίων και Ελίμεια
Διπλό της Αναγέννησης στα Σέρβια … κι έπιασε τρίτη θέση

 

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Περδίκκας – Απόλλων Ακρινής και Φούφας Βόιο
Εξάσφαιρη η Εράτυρα 
 
 
21η  αγωνιστική 
Τιτάν Σερβίων  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  1-2
Α.Ε. Κοζάνης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 3-0
Μακεδονικός Φούφα  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  2-2
Αναγέννηση Εράτυρας  – Άρης Μαυροπηγής  6-1
Α.Ε. Περδίκκα  – Απόλλων Ακρινής 1-1
Έλατος Ελάτης –  Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  0-1
Α.Ε. Ελίμειας  – Μακεδονικός  Κοζάνης 2-0
Εορδαϊκός  – Α.Σ. Βελβεντό 4-0
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Βαθμ
1
21
19
2
0
70 – 13
57
59
2
21
16
3
2
53 – 27
26
51
3
21
11
5
5
38 – 21
17
38
4
21
12
2
7
36 – 32
4
38
5
21
10
4
7
41 – 41
0
34
6
21
9
6
6
53 – 40
13
33
7
21
8
8
5
41 – 29
12
32
8
21
9
4
8
35 – 26
9
31
9
21
8
5
8
34 – 31
3
29
10
21
6
7
8
33 – 35
-2
25
11
21
6
6
9
25 – 27
-2
24
12
21
7
3
11
28 – 40
-12
24
13
21
5
4
12
28 – 40
-12
19
14
21
3
4
14
23 – 50
-27
13
15
21
2
5
14
18 – 46
-28
11
16
21
2
2
17
22 – 80
-58
8
 
Επόμενη αγωνιστική
Α.Ε. Ελίμειας  – Έλατος Ελάτης
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός Φούφα
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Τιτάν Σερβίων
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Αναγέννηση Εράτυρας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εορδαϊκός
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Ε. Περδίκκα
Α.Σ. Βελβεντό  – Α.Ε. Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Απόλλων Ακρινής
 
 
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
Χαμός στην κορυφή
 Ισόπαλο το ντέρμπι Βατερού με το Κλείτος
Πήρε το τοπικό ντέρμπι η Αιανή κι έπιασε κορυφή
Νέα γκέλα του Πρωτοχωρίου … είχαν ψυχή οι Δαναοί 
Τρίποντο για την Κοζάνη 2004 και σταθεροποιείτε στην 5η θέση
Διπλά κι ανεβαίνουν το Τρανόβαλτο κι Πλατανόρεμα
Επιστροφή στις νίκες για τη Λευκοπηγή
 
 
18η  αγωνιστική   
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – ΑΟ Τρανοβάλτου 0-4
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Ερμής Πλατανορέματος 0-2
Δαναοί Κοζάνης  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  0-0
Κοζάνη 2004 – ΑΕ Κρανιδίων 2-0
Εθνικός Βατερού  – Αστραπή Κλείτου  1-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Απόλλων Αυλών 4-0
Αλιάκμων Αιανής  – Δόξα Ροδιανής 5-1
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Βαθμ
1
18
13
4
1
50 – 12
38
43
2
18
13
4
1
53 – 18
35
43
3
18
13
2
3
61 – 14
47
41
4
18
12
3
3
45 – 20
25
39
5
18
8
7
3
24 – 18
6
31
6
18
8
3
7
37 – 40
-3
27
7
18
7
5
6
39 – 37
2
26
8
18
7
3
8
28 – 34
-6
24
9
18
6
5
7
21 – 20
1
23
10
18
3
5
10
29 – 49
-20
14
11
18
4
2
12
17 – 42
-25
14
12
18
2
4
12
16 – 39
-23
10
13
18
2
3
13
16 – 48
-32
9
14
18
3
0
15
21 – 66
-45
4
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Ερμής Πλατανορέματος
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
ΑΕ Κρανιδίων  – Αναγέννηση Λιβαδερού
Αστραπή Κλείτου  – Δαναοί Κοζάνης
Απόλλων Αυλών  – Κοζάνη 2004
Δόξα Ροδιανής  – Εθνικός Βατερού
Αλιάκμων Αιανής  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Άλλαξε κάτοικο η κορυφή
Πήρε το διπλό και στρογγυλοκάθισε στην πρώτη θέση η Γαλατινή
Μια ανάσα από την κορυφή ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Γκολ και θέαμα στην Ασβεστόπετρα
Στραβοπάτησε στην Ποντοκώμη ο Μακεδονικός Σιάτιστας
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Καρυοχώρι και Ακρίτες
Βαθιά βαθμολογική ανάσα για την Ακαδημία Σιάτιστας
Βαθιά ανάσα για την Κρυόβρυση
 
18η  αγωνιστική   
Ερμής Ασβεστόπετρας  – ΕΑΣ Ανθότοπου  4-3 
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ακρίτες Κοζάνης  1-1
ΑΣ Ποντοκώμης  – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – ΑΜΣ Γαλατινής 2-4
Ακαδημία Σιάτιστας  – Δόξα Μικροκάστρου 3-2
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Μ. Αλ. Χαραυγής  3-1
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Πολυνίκης  2-1
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Βαθμ
1
18
14
2
2
59 – 25
34
44
2
18
13
4
1
50 – 17
33
43
3
18
13
4
1
54 – 25
29
43
4
18
10
3
5
44 – 33
11
33
5
18
9
4
5
38 – 23
15
31
6
18
8
1
9
44 – 44
0
25
7
18
7
3
8
39 – 40
-1
24
8
18
5
5
8
25 – 32
-7
20
9
18
4
7
7
25 – 31
-6
19
10
18
6
1
11
34 – 57
-23
19
11
18
5
2
11
24 – 31
-7
17
12
18
4
3
11
26 – 44
-18
15
13
18
2
6
10
24 – 49
-25
12
14
18
3
1
14
27 – 62
-35
10
 
Επόμενη αγωνιστική
Μ. Αλ. Χαραυγής  – ΕΑΣ Ανθότοπου
Δόξα Μικροκάστρου  – ΠΑΟΚ Κοίλων
ΑΜΣ Γαλατινής  – Ερμής Ασβεστόπετρας
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ακαδημία Σιάτιστας
Πολυνίκης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ακρίτες Κοζάνης  – ΑΣ Ποντοκώμης
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ηρακλής Κρυόβρυσης
 
 
Γ’ κατηγορία
 
Λύγισε δύσκολα την αντίσταση του Μεταξά η Άνω Κώμη
Λευκή ισοπαλία Ηρακλής με Μικρόβαλτο
Πήραν το ντέρμπι τα Πετρανά
Τσοτύλι 7 αστέρων
Επέστρεψε στις νίκες ο Αχιλλέας
Αναβλήθηκε λόγω πένθους το παιχνίδι Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΟ Κρόκου
 
16η αγωνιστική
Δράση Τσοτυλίου  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου 7-1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Αίας Μικροβάλτου 0-0
ΑΕ Άνω Κώμης  – Πρόοδος Μεταξά 1-0
Κεραυνός  Πετρανών  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 3-1
ΑΣ Καρυδίτσας  – ΑΟ Πύργων  1-0
Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΟ Κρόκου (αναβλήθηκε)
Άρης Καλονερίου  – Δόξα Λευκόβρυσης  0-4
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Βαθμ
1
16
13
2
1
45 – 15
30
41
2
16
13
0
3
34 – 13
21
39
3
15
12
2
1
46 – 10
36
38
4
16
10
2
4
52 – 19
33
32
5
16
9
3
4
41 – 22
19
30
6
16
7
2
7
40 – 36
4
23
7
16
7
1
8
37 – 43
-6
22
8
16
7
1
8
40 – 36
4
20
9
16
6
1
9
33 – 34
-1
19
10
16
6
1
9
34 – 38
-4
19
11
16
5
3
8
31 – 35
-4
18
12
15
5
0
10
17 – 36
-19
15
13
16
2
0
14
18 – 62
-44
6
14
16
0
0
16
15 – 84
-69
0
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Πύργων  – ΑΟ Κρόκου
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – ΑΣ Καρυδίτσας
Αίας Μικροβάλτου  – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – Δράση Τσοτυλίου
Πρόοδος Μεταξά  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Δόξα Λευκόβρυσης  – Κεραυνός  Πετρανών

Άρης Καλονερίου  – ΑΕ Άνω Κώμης

Ματιές στα Σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.