Α’ κατηγορία
Αγχωτικό διπλό κι ένα βήμα πριν την Γ Εθνική η ΑΕΠ
Εξαντλεί όλες τις πιθανότητες η Σιάτιστα πήρε τη νίκη μέσα στην ΑΕΚ
Ιστορική νίκη της Χαραυγής επί της Κοζάνης
Με φόρα συνεχίζει ο Μακεδονικός Κοζάνης
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς ΠΑΟΚ και Αιανή
Τρίποντο για τον Τιτάν
Διπλό του Βελβεντού στην Καλαμιά
29η αγωνιστική
Α.Ε. Άνω Κώμης – Μακεδονικός Κοζάνης 1-5
Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2
Τιτάν Σερβίων – Εθνικός Βατερού 3-0
Π.Α.Ο. Κοίλων – Αλιάκμων Αιανής 1-1
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-2
Α.Ε. Καλαμιάς – Α.Σ. Βελβεντό 2-4
Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής – Κοζάνη 3-2
Γαλατινή – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0α.α.
Βαθμολογία
Θέση | Ομάδα | Β |
1 | Α.Ε.Π. Καραγιαννίων | 70 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 68 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνη | 60 |
4 | Φ.Σ. Εθνικός Βατερού | 51 |
5 | Μακεδονικός Κοζάνης | 48 |
6 | Αλιάκμων Αιανής | 45 |
7 | Μ. Αλ. Χαραυγής | 44 |
8 | Α.Σ. Βελβεντό | 43 |
9 | Τιτάν Σερβίων | 42 |
10 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 41 |
11 | ΠΑΟ Κοίλων | 39 |
12 | Α.Ε. Κοζάνης | 38 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 32 |
14 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 14 |
15 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 9 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 1 |
*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική – 30η – τελευταία
Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Άνω Κώμης
Μακεδονικός Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων
Μακεδονικός Σιάτιστας – Π.Α.Ο. Κοίλων
Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε. Καλαμιάς
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Γαλατινή
Α.Σ. Βελβεντό – Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής
Αναγέννηση Εράτυρας – Κοζάνη
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Πήρε το ντέρμπι η Λευκόβρυση κόντρα στους Ακρίτες αλλά πανηγύρισαν και οι δύο την άνοδο στην Α’ κατηγορία
Υποβιβάστηκε ο Άργιλος
26η αγωνιστική
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ο. Κρόκου 0-1
Δόξα Λευκόβρυσης – Ακρίτες Κοζάνης 2-0
Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Κρανιδίων 1-3
Αναγέννηση Λιβαδερού – Έλατος Ελάτης 4-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Πρόοδος Μεταξά 2-5
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Ερμής Πλατανορέμματος 3-2
Κεραυνός Πετρανών – Αναγέννηση Αργίλου 3-0 α.α.
Βαθμολογία
Θέση | Ομάδα | Β |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 68 |
2 | Ακρίτες Κοζάνης | 60 |
3 | Ερμής Πλατανορέμματος | 56 |
4 | Κεραυνός Πετρανών | 52 |
5 | Έλατος Ελάτης | 43 |
6 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 42 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 40 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 28 |
9 | Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής | 26 |
10 | Πρόοδος Μεταξά | 25 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 24 |
12 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 22 |
13 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 16 |
14 | Αναγέννηση Αργίλου | 13 |
* Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Γιόρτασε το πρωτάθλημα και την άνοδο η Ακαδημια Βοΐου
Στην Α’ κατηγορία ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Επεισοδιακό φινάλε στην Ασβεστόπετρα
Υποβιβάζεται ο Πολυνίκης
26η αγωνιστική
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Δράσις Τσοτυλίου 1-1
Ελπίδες Ελλησπόντου – Δόξα Βερμίου Πύργων 7-2
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-3αα
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1
Κοζάνη 2004 – Δόξα Μικροκάστρου 1-2
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Πρόοδος Κομνηνών 4-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-1
Βαθμολογία – τελική
Θέση | Ομάδα | Β |
1 | Ακαδημία Π. Βοΐου | 59 |
2 | Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 53 |
3 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 52 |
4 | Δράσις Τσοτυλίου | 49 |
5 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 46 |
6 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 44 |
7 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 40 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 37 |
9 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 33 |
10 | Δόξα Μικροκάστρου | 32 |
11 | Μ. Αλ. Άρδασσας | 25 |
12 | Πρόοδος Κομνηνών | 24 |
13 | Κοζάνη 2004 | 17 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | -9 |
* Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.
* Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
Από τις Ματιές στα Σπορ