ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 14 – 15 Μαρτίου 2015

Α” κατηγορία
Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι
Έπεσαν κορμιά στον Άγιο Χριστόφορο!!!
Δια πυρρός και σιδήρου η νίκη του Εορδαϊκού
Λύγισε την αντίσταση της Σιάτιστας ο Φούφας και κρατάει επαφή με την κορυφή
Επιστροφή στις νίκες για την Αστραπή με μεγάλο διπλό … στην πρίζα η ΑΕΚ

 

Έσπασαν καρδιές στην Αιανή .. γύρισαν το ματς στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι
Εύκολο διπλό του Βοΐου
Πλούσια ισοπαλία στην Ξηρολίμνη
Τρίποντο και ξεμπλέκει η Ακρινή
Ακατάλληλο για καρδιακούς το παιχνίδι Γαλατινή – Εράτυρα
 
24η  αγωνιστική 
Μακεδονικός Φούφα  – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-0
Α.Ε. Κοζάνης  – Αστραπή Κλείτου 0-1
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εορδαϊκός 0-2
Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Ελίμειας 4-2
Α.Ε. Περδίκκα  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-4
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός  Κοζάνης 2-2
Απόλλων Ακρινής  – Α.Σ. Βελβεντό  1-0
Α.Μ.Σ. Γαλατινή  – Αναγέννηση Εράτυρας  2-2
 
Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
24
20
3
1
61 – 7
54
63
2
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
24
19
1
4
60 – 18
42
58
3
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
23
15
4
4
45 – 20
25
49
4
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
24
13
5
6
44 – 27
17
44
5
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
24
11
7
6
34 – 26
8
40
6
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
24
11
4
9
42 – 26
16
37
7
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
24
11
4
9
51 – 48
3
37
8
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
24
10
2
12
29 – 32
-3
32
9
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
24
9
4
11
42 – 33
9
31
10
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
24
8
5
11
50 – 41
9
29
11
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
24
7
7
10
23 – 32
-9
28
12
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
24
8
4
12
36 – 49
-13
28
13
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
23
6
3
14
30 – 51
-21
21
14
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
23
5
2
16
32 – 60
-28
17
15
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
23
5
2
16
27 – 59
-32
17
16
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
24
3
1
20
18 – 95
-77
10
 
 
Επόμενη αγωνιστική (25η)
Α.Ε. Ελίμειας –  Αναγέννηση Εράτυρας
Αστραπή Κλείτου  – Αλιάκμων Αιανής
Α.Σ. Βελβεντό  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Εορδαϊκός  – Α.Ε. Κοζάνης
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Απόλλων Ακρινής
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Α.Ε. Περδίκκα
Μακεδονικός Φούφα  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
 
 
 
Β’ κατηγορία
 
 
1ος όμιλος
 
Εύκολο απόγευμα για τον Τιτάνα
Τρίποντο και σκαρφαλώνει στη βαθμολογία η Κοζάνη 2004
Λευκή ισοπαλία στο Πρωτοχώρι
Δεν Χαμογέλασε κανένας στο Πλατανόρεμμμα
Ελάτη τεσσάρων αστέρων!
Διπλό ανόδου το Βατερό
Επιστροφή στις επιτυχίες για την Αγία Παρασκευή
 
19η  αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – Δόξα Ροδιανής 5-0
Κοζάνη 2004 – Ιωνικός Βαθυλάκκου  2-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  0-0
Ερμής Πλατανορέμματος  – ΑΕ Κρανιδίων  1-1
Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-1
Α.Ε. Άνω Κώμης  – Εθνικός Βατερού  0-1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – ΑΟ Τρανοβάλτου  3-2
 
Βαθμολογία  
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
19
15
3
1
51 – 12
39
48
2
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
19
12
6
1
54 – 14
40
42
3
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
19
10
3
6
32 – 20
12
33
4
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
19
8
5
6
22 – 21
1
29
5
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
19
8
4
7
22 – 22
0
28
6
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
19
7
7
5
29 – 31
-2
28
7
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
19
7
6
6
26 – 26
0
27
8
ΚΟΖΑΝΗ 2004
19
7
4
8
22 – 29
-7
25
9
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
19
6
4
9
29 – 31
-2
22
10
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
19
6
3
10
34 – 40
-6
21
11
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
19
4
7
8
19 – 31
-12
19
12
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
19
4
6
9
23 – 40
-17
18
13
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
19
2
10
7
26 – 37
-11
16
14
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
19
2
2
15
11 – 46
-35
8
 
 
Επόμενη αγωνιστική 20η
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης
Εθνικός Βατερού –  Κοζάνη 2004
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Ερμής Πλατανορέμματος
Μ. Αλ. Λευκοπηγής –  Έλατος Ελάτης
ΑΕ Κρανιδίων – Τιτάν Σερβίων
Αναγέννηση Λιβαδερού – Δόξα Ροδιανής
 
2ος όμιλος
 
Αέρας η Άρδασσα
Μοιρασιά στην Ασβεστόπετρα
Μεγάλο διπλό των Ακριτών
Κι ο ΠΑΟΚ Κοίλων το βιολί του!
«Κρύο ντους»  η Κρυόβρυση στο Μικρόκαστρο  
Αγγλικό διπλό ο Ανθότοπος
Εμφατικό διπλό του Πολυνίκη!
 
 
19η  αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 5-0
Ερμής Ασβεστόπετρας – Άρης Μαυροπηγής 2-2
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας –  Ακρίτες Κοζάνης 0-2 
ΠΑΟΚ Κοίλων  –  Κεραυνός Πετρανών  3-0
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δόξα Μικροκάστρου 3-0
Μ. Αλ. Χαραυγής – ΕΑΣ Ανθότοπος 2-3
ΑΣ Ποντοκώμης  – Πολυνίκης 0-4
 
Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
19
17
1
1
62 – 15
47
52
2
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
19
15
3
1
44 – 18
26
48
3
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
19
11
3
5
44 – 30
14
36
4
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
19
8
6
5
38 – 27
11
30
5
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
19
6
8
5
27 – 29
-2
26
6
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
19
8
2
9
26 – 32
-6
26
7
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
19
8
3
8
37 – 28
9
25
8
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
19
6
5
8
33 – 37
-4
23
9
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
19
7
2
10
29 – 36
-7
23
10
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
19
7
2
10
31 – 42
-11
23
11
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
19
5
4
10
27 – 41
-14
19
12
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
19
6
3
10
33 – 44
-11
16
13
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
19
4
2
13
21 – 40
-19
14
14
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
19
2
2
15
20 – 53
-33
8
 
 
 
Επόμενη αγωνιστική 20η
ΠΑΟΚ Κοίλων  – ΑΣ Ποντοκώμης
Πολυνίκης – Ηρακλής Κρυόβρυσης
Κεραυνός Πετρανών  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Δόξα Μικροκάστρου –  Μ. Αλ. Χαραυγής
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ερμής Ασβεστόπετρας
ΕΑΣ Ανθότοπος –  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Άρης Μαυροπηγής – Ακρίτες Κοζάνης
 
Γ’ κατηγορία
 
1ος όμιλος
 
Πυρ κατά βούληση της Δόξας Λευκόβρυσης
Έβγαλε εξάσφαιρο το Μικρόβαλτο
Λύγισαν  δύσκολα την αντίσταση του Μεταξά οι Ελπίδες
Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Άργιλος
 
14η  αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης – Απόλλων Αυλών 7-0
Αίας Μικροβάλτου –  Α.Ο. Κρόκου  6-1
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  –  Πρόοδος Μεταξά  1-0
Αναγέννηση Αργίλου – Δαναοί Κοζάνης   2-0
Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου
 
Βαθμολογία
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
12
9
3
0
31 – 8
23
30
2
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
12
7
2
3
38 – 21
17
23
3
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
12
6
4
2
19 – 10
9
22
4
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
12
6
2
4
23 – 20
3
20
5
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
13
6
2
5
33 – 25
8
20
6
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
12
5
1
6
26 – 19
7
14
7
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
13
3
3
7
21 – 28
-7
12
8
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
12
1
4
7
18 – 35
-17
7
9
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
12
1
1
10
9 – 52
-43
4
 
α) Ο ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ έχει -2 βαθμούς (περυσινή αρνητική βαθμολογία)
 
β) Έκαναν το ρεπό : ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ , ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ , ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ , Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ και ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ .
 
γ) ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ και ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ έχουν από 1 αγώνα λιγότερο .
 
Επόμενη αγωνιστική 15η  
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου –  Αναγέννηση Αργίλου   
Δαναοί Κοζάνης  – Δόξα Λευκόβρυσης       
Α.Ο. Κρόκου  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης     
Πρόοδος Μεταξά – Απόλλων Αυλών              
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου        
 
2ος όμιλος
 
Πήρε το ντέρμπι και φιγουράρει μόνη στην κορυφή 
«Πύργος»  στο Καλονέρι 
Χωρίς να ιδρώσει … το τρίποντο το Δροσερό
 
 
14η  αγωνιστική
Άρης Καλονερίου – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-4
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης  –  Ατρόμητος Δροσερού  δ.δ.
Α.Ε. Καλαμιάς   –  Δράση Τσοτυλίου 4-2
Ελπίδες Ελλησπόντου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας  δ.δ.
Ρεπό:  Α.Σ. Καρυδίτσας 
 
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ
13
11
0
2
51 – 19
32
33
2
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
13
10
0
3
43 – 10
33
30
3
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
12
8
1
3
45 – 11
34
25
4
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ
12
6
2
4
30 – 26
4
17
5
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
12
5
2
5
21 – 24
-3
17
6
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ
12
4
2
6
14 – 21
-7
14
7
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
12
4
1
7
25 – 29
-4
13
8
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
12
3
0
9
25 – 42
-17
9
9
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
12
0
0
12
5 – 77
-72
-2
Σ.Σ. :
α)Οι ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ έχουν -3 βαθμούς (αρνητική βαθμολογία)
β) Η Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ έχουν -2 βαθμούς .
β) Έκαναν το ρεπό : ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ , ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ , ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ , Α.Σ. ΚΑΡΥΣΙΤΣΑΣ  και Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ .
 
 
Επόμενη αγωνιστική 15η
Α.Σ. Καρυδίτσας –  Άρης Καλονερίου           
Δόξα Βερμίου Πύργων – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης   
Δράση Τσοτυλίου – Ελπίδες  Ελλησπόντου  
Ηρακλής Πτολεμαΐδας –  Ατρόμητος Δροσερού  

Ρεπό:  Α.Ε. Καλαμιάς

 

Ρεπορτάζ: Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε