Super League 2: Καμπανιακός – Κοζάνη 1-0

Έμφραγμα και ήττα για την Κοζάνη στο 90′ με αυστηρότατο πέναλτι.

Μ’ ενα πέναλτι στο 91′ (ο Θεός να το πει πέναλτι) η Κοζάνη γνώρισε οδυνηρή ήττα με σκορ 1-0 και τώρα είναι αναγκασμένη να περιμένει ένα θαύμα ή την αναδιάρθρωση για να παραμείνει στην κατηγορία.

Στα πρώτα λεπτά ή Κοζάνη φαίνεται να πατάει καλύτερα στο γήπεδο χωρίς πως να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 20′ σουτ Έππα, λίγο έξω.

Στο 25′ φάουλ του Τότσκα , πετάγεται ο Καραγκιόζης και πετάει τη μπάλα κόρνερ.

Στο 26′ ολιγόλεπτη ένταση μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.

Στα τελευταία 10 λεπτά ο Καμπανιακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και δείχνει πιο επικίνδυνος.

Στο 44′ σουτ Γιουκούδη , διώχνει σε κόρνερ ο Καραγκιόζης.

Στο 45′ μέσα στην περιοχή ο Γιάκος σουτ διώχνει ο Γιακουμής.