Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου: 3η η Χρυσάνθη Παπαδημητρίου του Τιτάνα Σερβίων – 5η η Δήμητρα Φασούλα του Φιλαθλητικού Κοζάνης

Με απόλυτη οργανωτική επιτυχία και με τη συμμετοχή περίπου 500 αθλητών από 85 σωματεία, διεξήχθη το Σ/Κ 11-12 Ιουλίου 2015 στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών “Έλλη Μυστακίδου”, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α΄.

Αξιοσημείωτη ήταν η συμμετοχή της αθλήτριας του ΑΣ ΤΙΤΑΝ Σερβίων Χρυσάνθης Παπαδημητρίου, που κατέκτησε την 3η θέση στο αγώνισμα του ακοντισμού με επίδοση 35,50 μ. (10 βαθμοί).

Στο ίδιο αγώνισμα η Δήμητρα Φασούλα του Φιλαθλητικού Συλλόγου Κλασικού Αθλητισμού (ΦΣΚΑ) Κοζάνης κατέλαβε την 5η θέση με ρίψη 31,58 μ. (8 β.).

Οι επιδόσεις των υπόλοιπων αθλητών-τριών του Φιλαθλητικού ήταν:

– 9η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ300  Παγκορασίδων (επί 15 συμμετοχών) με επίδοση 3΄06΄΄83, από τις, Χρυσούλα Βαρυτιμίδου, Ίριδα Λότσιου, Βασιλική Τσιάμη και Πασχαλιά Πεχλιβανίδου (8 β.)
– 8η θέση στα 300 μ. Παμπαίδων από τον Ευστάθιο Αποστολίδη, με επίδοση 45΄΄52 (5 β.)
– 9η θέση στη δισκοβολία Παγκορασίδων από την Βασιλική Δεληζήση, με επίδοση 27,39μ. (4 β.)
– 9η στα 600μ. Παγκορασίδων από την Βασιλική Τσιάμη με επίδοση 1΄50΄΄38 (4 β.)
– 11η θέση για την Φρειδερίκη Χαλβατζή στο πένταθλο Παγκορασίδων (6 β.).
– 20η θέση στα 300 μ. Παγκορασίδων για την  Πεχλιβανίδου Πασχαλιά, με επίδοση 47΄΄28

Στη γενική κατάταξη, επί 85  συλλόγων που συμμετείχαν στη διοργάνωση, ο Φιλαθλητικός Σύλλογος Κοζάνης (ΦΣΚΑ) κατετάγη στην 32η θέση με 35 βαθμούς και ο ΑΣ ΤΙΤΑΝ Σερβίων στην 63η θέση με 10 βαθμούς.