Γ’ Εθνική: Τέσσερα στα τέσσερα η Κοζάνη – Διπλό για τους γουναράδες – Χωρίς να ιδρώσει πήρε το τρίποντο ο Πυρσός

Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση η Κοζάνη έφτασε στην 4η συνεχόμενη νίκη κερδίζοντας εκτός έδρας τον Κάστωρ με 1-2. Η Κοζάνη καλύτερη στο α’ ημίχρονο πέτυχε δύο γκολ με τον Καραμπατζάκη στο 27΄και τον Βασίλιεβιτς, λίγο πριν την λήξη του α’ ημιχρόνου.  Οι ερυθρόλευκοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στo 65΄ με τον Βασίλιεβιτς, να κάνουν τα τέρματά τους τρία.

Στο β’ ημίχρονο ο Κάστωρ προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι έχασε ευκαιρίες (δύο φορές ο Κάλφας έδιωξε πάνω από τη γραμμή ) αλλά το μόνο που πέτυχε ήταν να μειώσει σε 1-2 με κεφαλιά του Αντωνιάδη .
Οι γηπεδούχοι με το τέλος του παιχνιδιού εξέφρασαν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Κερκυραίου Κολητά.
Διαμαρτύρονται για ένα ακυρωθέν γκολ και για ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε.
 Με τη νίκη αυτή η  Κοζάνη, έπιασε την τρίτη θέση συνεχίζοντας  το θετικό σερί.

Με δύο γκολ που πέτυχε στην επανάληψη με τον Αναγνωστόπουλο και Αλεξανδρίδη ο ΑΣ Καστοριάς τρίτωσε τις εκτός έδρας επιτυχίες της επικρατώντας στην δύσκολη έδρα του Όλυμπου Κέρκυρας (είχε 2 ήττες) με σκορ 0-2, σκαρφαλώνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Άνεμος αισιοδοξίας για το μέλλον στα ‘’καναρίνια’’
Αίσιο τέλος είχε η αλλαγή στο ιδιοκτησιακό καθεστώς των «γουναράδων», με τον Παναγιώτη Ουσταμπασίδη να αποχωρεί τελικά ολοκληρωτικά με τους συνεργάτες του και τον Νίκο Πεπελίδη να είναι πλέον το απόλυτο «αφεντικό».

Καινούρια διοικητική εποχή ξημέρωσε στην Καστοριά, αφού ολοκληρώθηκε επιτυχώς η μεταβίβαση των «κλειδιών» της ομάδας στη βραζιλιάνικη εταιρεία μάνατζμεντ που ηγείται ο Νίκος Πεπελίδης