Δείτε όλη τη δράση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Το Σάββατο ήταν ημέρα φιλοξενούμενων, μιας κι από τα 9 παιχνίδια που διεξήχθησαν σε Α’ και Β’ κατηγορία είχαμε μόνο μία νίκη γηπεδούχου, αυτή της Κοζάνης επί της Άνω Κώμης, μία λευκή ισοπαλία, ΑΟ Κρόκου με την Αγία Παρασκευή στον 1ο όμιλο της Β κατηγορίας και μία ισοπαλία της Ασβεστόπετρας με το Καρυοχώρι (1-1).

Στα υπόλοιπα 6 παιχνίδια , 3 σε Α και 3 σε Β κατηγορία, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν.
Σιάτιστα, Βατερό, Αιανή στην Α κατηγορία και στη Β Βόιο, Κρυόβρυση και Κομνηνά.
Την Κυριακή οι φιλοξενούμενοι είχαν πάλι την τιμητική τους.
Η ΑΕΠ κέρδισε στο Μαυροδένδρι την αξιόμαχη ΑΕ Καλαμιάς και Γαλατινή με Βελβεντό ήρθαν ισόπαλοι.
Στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας τα αποτελέσματα ήταν ισορροπημένα.
Στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας μόνο μία νίκη γηπεδούχου αυτή του Ηρακλή επί του Μικροκάστρου.
Στην Γ’ κατηγορία με αγγλικό διπλό πέρασε ο Περδίκκας από τις Αυλές με ανατροπή πήρε η Καισαρειά το ντέρμπι και το πλεονέκτημα ανόδου από τους Δαναούς.

Α’ κατηγορία

22η αγωνιστική
Κοζάνη – Α.Ε. Άνω Κώμης 4-1
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής 0-2
Π.Α.Ο. Κοίλων – Εθνικός Βατερού 1-2
Τιτάν Σερβίων – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-4
Γαλατινή – Α.Σ. Βελβεντό 0-0
Α.Ε. Καλαμιάς – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-3
Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0α.α.

Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης (27/3)

Επόμενη αγωνιστική – 23η
Α.Σ. Βελβεντό – Κοζάνη
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής
Αλιάκμων Αιανής – Γαλατινή
Εθνικός Βατερού – Α.Ε. Καλαμιάς
Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός Κοζάνης – Π.Α.Ο. Κοίλων
Α.Ε. Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων
Ρεπό: Α.Ε. Άνω ΚώμηςPerformance

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

19η αγωνιστική
Α.Ο. Κρόκου – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 0-0
Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Αργίλου 4-3
Κεραυνός Πετρανών – Πρόοδος Μεταξά 4-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Έλατος Ελάτης 0-1
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Κρανιδίων 5-1
Α.Σ. Καρυδίτσας – Ακρίτες Κοζάνης 0-1
Δόξα Λευκόβρυσης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 2-1

* Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική -20η
Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ο. Κρόκου
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Κεραυνός Πετρανών
Αναγέννηση Αργίλου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Πρόοδος Μεταξά – Αναγέννηση Λιβαδερού
Έλατος Ελάτης – Α.Σ. Καρυδίτσας
Α.Ε. Κρανιδίων – Δόξα Λευκόβρυσης
Ακρίτες Κοζάνης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

19η αγωνιστική
Δράσις Τσοτυλίου – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Πρόοδος Κομνηνών 0-4
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Μικροκάστρου 2-0
Κοζάνη 2004 – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-5
Ερμής Ασβεστόπετρας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-1
Ελπίδες Ελλησπόντου – Ηρακλής Κρυόβρυσης 2-5
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-3 α.α.

Επόμενη αγωνιστική – 20η
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Δράσις Τσοτυλίου
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Πρόοδος Κομνηνών – Κοζάνη 2004
Δόξα Μικροκάστρου – Ερμής Ασβεστόπετρας
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ελπίδες Ελλησπόντου
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Γ’ κατηγορία

Με το ίδιο σκορ και με ανατροπή κέρδισαν οι δύο πρωτοπόροι

13η αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης – ΑΕ Καισαρειάς 2-3
Απόλλων Αυλών – ΑΕ Περδίκκα 3-4
ΑΣ Προάστιο Προαστίου – Εθνικός Πτολεμαΐδας 0-3 α.α.
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

* Έκαναν το ρεπό του β´ γύρου : Α.Ε. Περδίκκα , Απόλλων Αυλών , Εθνικός Πτολεμαΐδας και Α.Ε. Καισαρειάς -Κήπου-Σπάρτου.
* Το Α.Σ. Προάστειο Προαστείου έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική – 14η (τελευταία)
Δαναοί Κοζάνης – Αίας Μικροβάλτου
Α.Ε. Καισαρειάς – Απόλλων Αυλών
ΑΕ Περδίκκα – Εθνικός Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε