Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

rzqRgwC

Α’ κατηγορία 

Νέο στραβοπάτημα της ΑΕΠ δίνει καινούριο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα
Πλησιάζουν Κοζάνη και Σιάτιστα
Μεγάλο ενδιαφέρον αποκτά το παιχνίδι της Τετάρτης μεταξύ της ΑΕΠ με την Κοζάνη

18η  αγωνιστική

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Άνω Κώμης  2-0

Π.Α.Ο. Κοίλων – Α.Ε. Καλαμιάς 4-1

Τιτάν Σερβίων – Γαλατινή 0-0

Α.Ε. Κοζάνης  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής 1-0

Μακεδονικός  Κοζάνης –  Κοζάνη  1-4

Εθνικός Βατερού – Α.Σ. Βελβεντό  1-1

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Αλιάκμων Αιανής 1-1

Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

Βαθμολογία

1 ΑΕΠ Καραγιαννίων 40
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 34
3 Κοζάνη 34
4 ΑΕ Κοζάνης 33
5 Εθνικός Βατερού 31
6 ΑΣ Βελβεντό 27
7 Μακεδονικός Κοζάνης 26
8 ΑΜΣ Γαλατινής 26
9 Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 25
10 Αλιάκμων Αιανής 25
11 ΠΑΟ Κοίλων 24
12 Τιτάν Σερβίων 22
13 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 20
14 ΑΕ Άνω Κώμης 5
15 ΑΕΚ Καλαμιάς 2
16 Αναγέννηση Εράτυρας 1

Εμβόλιμη αγωνιστική – 16η

Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Ε. Κοζάνης – Π.Α.Ο. Κοίλων

Μακεδονικός  Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Μακεδονικός Σιάτιστας               – Α.Ε. Καλαμιάς

Εθνικός Βατερού – Γαλατινή

Αλιάκμων Αιανής – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Κοζάνη

Ρεπό: Α.Σ. Βελβεντό

Επόμενη αγωνιστική – 19η

Α.Ε. Άνω Κώμης                – Α.Ε. Καλαμιάς

Γαλατινή  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής  – Π.Α.Ο. Κοίλων

Κοζάνη – Τιτάν Σερβίων

Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός  Κοζάνης

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Αλιάκμων Αιανής  – Εθνικός Βατερού

Ρεπό:  Α.Ε. Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Εξάσφαιρη η Λευκόβρυση ανοίγει τη διαφορά από τον δεύτερο
Ισόπαλο το Πρωτοχώρι στα Πετρανά
Κέρδισαν και πλησίασαν  τη δεύτερη θέση Πλατανόρεμμα και  Ακρίτες

15η αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Κρανιδίων  1-0

Έλατος Ελάτης – Ακρίτες Κοζάνης 13

Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-0

Αναγέννηση Αργίλου – Δόξα Λευκόβρυσης 1-6

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Α.Σ. Καρυδίτσας 0-2

Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Λιβαδερού 2-1

Κεραυνός Πετρανών – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 2-2

Βαθμολογία

1 Δόξα Λευκόβρυσης 39
2 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 34
3 Ερμής Πλατανορέμματος 33
4 Ακρίτες Κοζάνης 33
5 Κεραυνός Πετρανών 28
6 Έλατος Ελάτης 24
7 ΑΟ Κρόκου 22
8 ΑΕ Κρανιδίων 19
9 Πρόοδος Μεταξά 15
10 ΜΑΠΣ Αγία Παρασκευής 11
11 Αναγέννηση Λιβαδερού 11
12 Αναγέννηση Αργίλου 10
13 ΑΣ Καρυδίτσας 10
14 Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 6

Επόμενη αγωνιστική 16η

Έλατος Ελάτης   – Α.Ο. Κρόκου

Α.Ε. Κρανιδίων  –   Πρόοδος Μεταξά

Ακρίτες Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής

Δόξα Λευκόβρυσης – Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Σ. Καρυδίτσας – Κεραυνός Πετρανών

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Χέρι – χέρι στην κορυφή Τσοτύλι και Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Πήρε το διπλό η Κρυόβρυση …ακόμα σκοράρει το Βόιο

 Ισόπαλο το ντέρμπι Ατρόμητος – Πύργοι

15η αγωνιστική

Δράσις Τσοτυλίου – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-1

Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης  0-1

Πρόοδος Κομνηνών – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-4

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 12-0

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-3

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004 2-0

Βαθμολογία

1 Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 35
2 Δράσις Τσοτυλίου 33
3 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 32
4 Ηρακλής Κρυόβρυσης 31
5 Δόξα Βερμίου – Πύργων 26
6 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 26
7 Βέρμιο Καρυοχωρίου 20
8 Ερμής Ασβεστόπετρας 22
9 Δόξα Μικροκάστρου 18
10 Ελπίδες Ελλησπόντου 18
11 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 14
12 Πρόοδος Κομνηνών 14
13 Κοζάνη 2004 7
14 Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -3

Επόμενη αγωνιστική 16η

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Δράσις Τσοτυλίου

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δόξα Μικροκάστρου

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Ελπίδες Ελλησπόντου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κοζάνη 2004

Γ’ κατηγορία

Πήρε το ντέρμπι ο Περδίκκας κι έμεινε μόνος στην κορυφή

9η αγωνιστική  

Δαναοί Κοζάνης  – ΑΣ Προάστιο Προαστίου 3-0 α.α.

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Απόλλων Αυλών   1-4

ΑΕ Περδίκκα – Αίας Μικροβάλτου 2-1

Ρεπό:  ΑΕ Καισαρειάς

Βαθμολογία

1 ΑΕ Περδίκκα 21
2 Αίας  Μικροβάλτου 18
3 AE Καισαρειάς 15
4 Δαναοί Κοζάνης 12
5 Απόλλων Αυλών 12
6 Εθνικός Πτολεμαΐδας 1
7 ΑΣ Προάστειο Προαστείου -1

Επόμενη αγωνιστική – 10η

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Δαναοί Κοζάνης

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – ΑΕ Περδίκκα

Αίας  Μικροβάλτου –  ΑΕ Καισαρειάς

Ρεπό:  Απόλλων Αυλών

Από τις Ματιές στα Σπορ

 


 

Σχολιάστε