Δράση μετά από 55 ημέρες αγωνιστικής αποχής στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης – Δείτε τα αποτελέσματα

eps_kozanis

Τα συναρπαστικά παιχνίδια, τα γκολ και οι εκπλήξεις δεν έλειψαν στην επανεκκίνηση των πρωταθλημάτων, σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία 

Α’ κατηγορία 

Έσπασε το αήττητο της ΑΕΠ το Βελβεντό

Σημαντικά διπλά του Μακεδονικού Σιάτιστας του Τιτάν Σερβίων και του ΠΑΟΚ Κοίλων

Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ

Δύσκολο τρίποντο για την Κοζάνη

Αέρας ήταν η Γαλατινή

17η αγωνιστική

Α.Ε. Άνω Κώμης – Π.Α.Ο. Κοίλων 2-3

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων 0-1

Α.Ε. Καλαμιάς – Α.Ε. Κοζάνης 1-4

Γαλατινή – Μακεδονικός  Κοζάνης 5-0

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-2

Κοζάνη – Εθνικός Βατερού 1-0

Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 2-1

Ρεπό: Αλιάκμων Αιανής

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 16 12 3 1 39 – 6 33 39
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 16 9 4 3 37 – 12 25 31
3 Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 16 9 4 3 34 – 15 19 31
4 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 16 9 3 4 31 – 21 10 30
5 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 16 9 3 4 33 – 26 7 30
6 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 16 8 2 6 31 – 27 4 26
7 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 16 7 5 4 20 – 18 2 26
8 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 16 8 1 7 32 – 28 4 25
9 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 16 7 4 5 25 – 24 1 25
10 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 16 7 3 6 24 – 28 -4 24
11 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 16 6 3 7 21 – 24 -3 21
12 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 16 6 3 7 20 – 23 -3 21
13 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 16 4 5 7 19 – 20 -1 17
14 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 16 1 2 13 11 – 45 -34 5
15 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 16 0 2 14 20 – 52 -32 2
16 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 16 2 1 13 12 – 40 -28 1

Σ.Σ. :

α) Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική – 18η  

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Άνω Κώμης

Π.Α.Ο. Κοίλων – Α.Ε. Καλαμιάς

Τιτάν Σερβίων – Γαλατινή

Α.Ε. Κοζάνης  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Μακεδονικός  Κοζάνης –  Κοζάνη

Εθνικός Βατερού – Α.Σ. Βελβεντό

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Αλιάκμων Αιανής

Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Λευκή ισοπαλία στο Λιάππειο

Ημέρα γηπεδούχων ήταν η 14η αγωνιστική στη Β” κατηγορία, στον 1ο όμιλο, αφού είχαμε 4 νίκες γηπεδούχων 2 ισοπαλίες και 1 νίκη φιλοξενούμενων.

14η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου  0-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α. Ε. Κρανιδίων 1-1

Δόξα Λευκόβρυσης – Έλατος Ελάτης 2-1

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά 1-2

Αναγέννηση Λιβαδερού –Αναγέννηση Αργίλου 3-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου –Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 4-1

Κεραυνός Πετρανών–  Ερμής Πλατανορέμματος 4-3

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 14 11 3 0 38 – 12 26 36
2 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 14 10 3 1 44 – 15 29 33
3 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 14 9 3 2 35 – 13 22 30
4 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 14 10 0 4 36 – 17 19 30
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 14 8 3 3 26 – 22 4 27
6 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 14 7 3 4 26 – 17 9 24
7 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 14 5 4 5 21 – 22 -1 19
8 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 14 5 4 5 19 – 23 -4 19
9 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 14 4 0 10 17 – 37 -20 12
10 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 4 1 9 25 – 34 -9 11
11 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 14 3 2 9 21 – 37 -16 11
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 14 2 4 8 22 – 33 -11 10
13 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 14 2 1 11 14 – 44 -30 7
14 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 14 1 3 10 21 – 39 -18 6

Σ.Σ.:

α) Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική 15η

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Κρανιδίων

Έλατος Ελάτης – Ακρίτες Κοζάνης

Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Αναγέννηση Αργίλου – Δόξα Λευκόβρυσης

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Λιβαδερού

Κεραυνός Πετρανών – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Τσοτύλι και Βόιο πήραν νίκες εκτός έδρας και παραμένουν ψηλά, πρώτο το τσοτύλι τρίτο το Βόιο

Δύσκολο τρίποντο για τον Ηρακλή Πτολεμαΐδας

Πήρε τη νίκη στο β’ ημίχρονο η Κρυόβρυση και παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία

Ισοπαλία με φωνές, στο παιχνίδι Ελλήσποντος – Ατρόμητος

Νίκη με ανατροπή η Ασβεστόπετρα

Εύκολα πέρασε από τον Πολυνίκη το Μικρόκαστρο

14η αγωνιστική

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δράσις Τσοτυλίου 1-5

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Βέρμιο Καρυοχωρίου  2-0

Ελπίδες Ελλησπόντου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  1-1

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  – Δόξα Μικροκάστρου 0-4

Ερμής Ασβεστόπετρας – Πρόοδος Κομνηνών 2-1

Κοζάνη 2004 – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-2

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  1-0

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 14 10 2 2 36 – 17 19 32
2 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 14 10 2 2 19 – 7 12 32
3 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 14 9 2 3 31 – 13 18 29
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 14 9 1 4 26 – 13 13 28
5 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 14 7 4 3 32 – 19 13 25
6 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 14 7 4 3 22 – 13 9 25
7 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 14 5 4 5 22 – 21 1 19
8 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 14 6 1 7 16 – 20 -4 19
9 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 14 5 3 6 18 – 23 -5 18
10 ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 14 4 3 7 13 – 16 -3 15
11 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 14 4 2 8 20 – 25 -5 14
12 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 14 4 2 8 16 – 26 -10 14
13 ΚΟΖΑΝΗ 2004 14 2 1 11 12 – 27 -15 7
14 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 14 0 1 13 4 – 47 -43 -3

Σ.Σ.:

α) Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική 15η

Δράσις Τσοτυλίου – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Δόξα Βερμίου Πύργων

Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Πρόοδος Κομνηνών – Ελπίδες Ελλησπόντου

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004

Γ’ κατηγορία

Αγγλική νίκη των Αυλών Με το δεξί η Καισαρειά

Δεν κατέβηκε να αγωνιστεί το προάστιο

8η αγωνιστική  

Απόλλων Αυλών – Δαναοί Κοζάνης 5-3

Αίας  Μικροβάλτου –  ΑΣ Προάστιο Προαστίου 3-0 α.α.

ΑΕ Καισαρειάς – Εθνικός Πτολεμαΐδας 4-1

Ρεπό: ΑΕ Περδίκκα

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 6 6 0 0 27 – 7 20 18
2 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 7 6 0 1 20 – 5 15 18
3 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 7 5 0 2 20 – 14 6 15
4 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 7 3 0 4 14 – 14 0 9
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 7 3 0 4 17 – 20 -3 9
6 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 7 0 1 6 8 – 23 -15 1
7 ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ 7 0 1 6 6 – 29 -23 -1

Επόμενη αγωνιστική – 9η

Δαναοί Κοζάνης  – ΑΣ Προάστιο Προαστίου

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Απόλλων Αυλών

ΑΕ Περδίκκα – Αίας Μικροβάλτου

Ρεπό:  ΑΕ Καισαρειάς

Από τις Ματιές στα Σπορ

  
eve_kaplanoglou17
 

Σχολιάστε