Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

dscn0486

Α’ κατηγορία

ΑΕΠ επτά αστέρων συνέτριψε την Εράτυρα και ξέφυγε 4 βαθμούς διαφορά από τη 2η  ΑΕΚ που ήρθε ισόπαλη στην έδρα της 1-1 με την Αναγέννηση Πτολεμαΐδας.

Με νίκη συνέχισε ο Μακεδονικός Κοζάνης, 4-2 επιβλήθηκε της Καλαμιάς και διατηρήθηκε στην 3η  θέση της βαθμολογίας. Τρελαίνει κόσμο η νεοφώτιστη Χαραυγή. Μεγάλο διπλό μέσα στο Βατερό με 1-2.

Κοζάνη και Μακεδονικός Σιάτιστας πήραν τους τρεις βαθμούς και ανεβαίνουν. Η Κοζάνη μέσα στην Αιανή 1-3 κι ο Μακεδονικός 2-0 την Γαλατινή.

Πήρε φόρα τελευταία το Βελβεντό και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του, παίρνοντας την νίκη μέσα στην Άνω Κώμη με σκορ 0-2.

Σπουδαία νίκη πέτυχε και ο ΠΑΟ Κοίλων μέσα στα Σέρβια 0-2.

9η αγωνιστική  

Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Σ. Βελβεντό                0-2

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αναγέννηση Εράτυρας 7-0

Αλιάκμων Αιανής – Κοζάνη  1-3

Εθνικός Βατερού – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής 1-2

Μακεδονικός Σιάτιστας               – Γαλατινή 2-0

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε. Καλαμιάς 4-2

Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-1

Τιτάν Σερβίων – Π.Α.Ο. Κοίλων 0-2

Βαθμολογία

1 Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 25
2 Α.Ε. Κοζάνης 21
3 Μακεδονικός Κοζάνης 19
4 Μ. Αλ. Χαραυγής 17
5 Φ.Σ. Κοζάνη 14
6 Εθνικός Βατερού 14
7 Μακεδονικός Σιάτιστας 14
8 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 13
9 Α.Σ. Βελβεντό 13
10 ΠΑΟ Κοίλων 11
11 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 10
12 Αλιάκμων Αιανής 8
13 Αναγέννηση Εράτυρας 7
14 Τιτάν Σερβίων 7
15 Α.Ε. Άνω Κώμης 5
16 Α.Ε. Καλαμιάς 2

Επόμενη αγωνιστική  – 10η

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Σ. Βελβεντό – Αλιάκμων Αιανής

Αναγέννηση Εράτυρας – Εθνικός Βατερού

Κοζάνη – Μακεδονικός Σιάτιστας

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής – Μακεδονικός  Κοζάνης

Γαλατινή – Α.Ε. Κοζάνης

Α.Ε. Καλαμιάς – Τιτάν Σερβίων

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Π.Α.Ο. Κοίλων

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι δύο πρωτοπόροι

Οι Ακρίτες πήραν μεγάλο διπλό μέσα στα Κρανίδια, ενώ η Λευκόβρυση πέρασε από τον Μεταξά με 1-3.

Τα Πετρανά κέρδισαν δύσκολα τον Κρόκο κι έπιασαν την 3η θέση.

8η  αγωνιστική 

Κεραυνός Πετρανών –  Α.Ο. Κρόκου 1-0

Ερμής Πλατανορέμματος – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-4

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής – Αναγέννηση Λιβαδερού 0-2

Αναγέννηση Αργίλου – Α.Σ. Καρυδίτσας 4-1

Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Λευκόβρυσης 1-3

Έλατος Ελάτης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-0

Α.Ε. Κρανιδίων – Ακρίτες Κοζάνης 0-2

Βαθμολογία

1 Ακρίτες Κοζάνης 21
2 Δόξα Λευκόβρυσης 20
3 Κεραυνός Πετρανών 17
4 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 15
5 Ερμής Πλατανορέμματος 15
6 Α.Ε. Κρανιδίων 14
7 Α.Ο. Κρόκου 13
8 Έλατος Ελάτης 9
9 Αναγέννηση Αργίλου 8
10 Αναγέννηση Λιβαδερού 7
11 Πρόοδος Μεταξά 6
12 Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 5
13 Α.Σ. Καρυδίτσας 4
14 Ελπίδες  Α.Ε. Κοζάνης 3

Επόμενη αγωνιστική – 9η

Α.Ο. Κρόκου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κεραυνός Πετρανών

Α.Σ. Καρυδίτσας – Ερμής Πλατανορέμματος

Δόξα Λευκόβρυσης – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου

Ακρίτες Κοζάνης – Πρόοδος Μεταξά

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Κρανιδίων

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Με ισοπαλίες προχώρησαν οι τέσσερις πρώτοι στην βαθμολογία του 2ου ομίλου

Η Ακαδημία Βοΐου πήρε τη νίκη και πλησίασε την κορυφή.

8η  αγωνιστική   

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου 1-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Κοζάνη 2004 1-0

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-0

Πρόοδος Κομνηνών – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 0-0

Δόξα Μικροκάστρου – Ελπίδες Ελλησπόντου 1-0

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-1

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Δόξα Βερμίου Πύργων 2-2

Βαθμολογία

1 Δόξα Βερμίου Πύργων 18
2 Δράση Τσοτυλίου 17
3 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 17
4 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 14
5 Ακαδημία Βοΐου 13
6 Ερμής Ασβεστόπετρας 12
7 Ελπίδες Ελλησπόντου 11
8 Πρόοδος Κομνηνών 11
9 Μ. Αλ. Άρδασσας 11
10 Ηρακλής Κρυόβρυσης 10
11 Βέρμιο Καρυοχωρίου 9
12 Δόξα Μικροκάστρου 9
13 Κοζάνη 2004 3
14 Πολυνίκης Πτολεμαΐδας -3

Επόμενη αγωνιστική – 9η

Δράσις Τσοτυλίου – Κοζάνη 2004

Ερμής Ασβεστόπετρας – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ελπίδες Ελλησπόντου – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Πρόοδος Κομνηνών

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δόξα Μικροκάστρου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Γ’ κατηγορία

Κορυφή για τρεις στην Γ’ κατηγορία με τον Περδίκκα να έχει έναν αγώνα λιγότερο

4η αγωνιστική

ΑΕ Περδίκκα – Δαναοί Κοζάνης 2-1

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – ΑΕ Καισαρειάς 0-4

Απόλλων Αυλών – Αίας  Μικροβάλτου 2-4

Ρεπό: Εθνικός Πτολεμαΐδας

Βαθμολογία

1 Α.Ε. Περδίκκα 9
2 Δαναοί Κοζάνης 9
3 Αίας Μικροβάλτου 9
4 Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 6
5 Απόλλων Αυλών 3
6 Εθνικός Πτολεμαΐδας 0
7 Προάστειο Προαστείου 0

Επόμενη αγωνιστική – 5η

ΑΕ Καισαρειάς – ΑΕ Περδίκκα

Αίας Μικροβάλτου – Εθνικός Πτολεμαΐδας

Απόλλων Αυλών – ΑΣ Προάστιο Προαστίου

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Από τις Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε