Πραγματοποιήθηκε εκπαίδευση των στελεχών των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Δυτικής Μακεδονίας – Δείτε τα δρομολόγια των Κ.Α.Μ. για την τρέχουσα εβδομάδα

ftukddfhzsshdjxxj

Σήμερα στο Αστυνομικό Μέγαρο Κοζάνης πραγματοποιήθηκε επιτυχώς εκπαίδευση του προσωπικού που στελεχώνει τις τέσσερις (4) Κινητές Αστυνομικές Μονάδες της περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας (Γρεβενών, Καστοριάς, Κοζάνης και Φλώρινας) από κλιμάκιο του Ε.Κ.Α.Β. Κοζάνης και αξιωματικούς των Υπηρεσιών μας.

Η εν λόγω εκπαίδευση περιλάμβανε ενημέρωση των αστυνομικών πάνω σε θέματα πρώτων βοηθειών, καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης, ανάνηψης, χρήσης αυτόματου απινιδωτή, καθώς και πρακτική εφαρμογή αυτών. Επίσης οι συμμετέχοντες εκπαιδεύτηκαν σε γενικότερα θέματα που άπτονται των αρμοδιοτήτων τους.

Συνεχίζοντας, στο πλαίσιο της ενημέρωσης των πολιτών της περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας σχετικά με τα δρομολόγια που θα ακολουθήσουν οι Κινητές Αστυνομικές Μονάδες στις Περιφερειακές Ενότητες Γρεβενών, Καστοριάς, Κοζάνης και Φλώρινας, ανακοινώνεται ότι για την τρέχουσα εβδομάδα (από 13 έως 17 Ιουνίου) τα δρομολόγια θα είναι τα ακόλουθα:

ΓΡΕΒΕΝΑ:

ΗΜΕΡΑ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ

ΩΡΕΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

13-06-2016

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΤΡΙΤΗ

14-06-2016

Α.Τ. ΠΟΛΥΝΕΡΙΟΥ

ΜΑΥΡΑΝΑΙΟΙ – ΑΝΑΒΡΥΤΑ – ΠΟΛΥΝΕΡΙ – ΑΛΑΤΟΠΕΤΡΑ – ΠΡΟΣΒΟΡΟ – ΑΕΤΙΑ – ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΙ – ΜΕΣΟΛΟΥΡΙ – ΔΟΤΣΙΚΟ – ΣΑΜΑΡΙΝΑ – ΣΜΙΞΗ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΛΑΒΔΑ – ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙ

17:00 – 24:00

ΤΕΤΑΡΤΗ

15-06-2016

Α.Τ. ΚΗΠΟΥΡΕΙΟΥ & Α.Τ. ΔΕΣΚΑΤΗΣ

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ – ΑΝΘΡΑΚΙΑ – ΚΗΠΟΥΡΕΙΟ – ΚΡΑΝΙΑ – ΠΡΙΟΝΙΑ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΑΝΟΙΞΗ – ΚΑΤΑΚΑΛΗ – ΤΡΙΦΥΛΛΗ – ΠΑΛΙΟΥΡΙΑ – ΔΗΜΗΤΡΑ – ΚΑΡΠΕΡΟ

09:00 – 15:00

ΠΕΜΠΤΗ

16-06-2016

Α.Τ. ΠΟΛΥΝΕΡΙΟΥ

ΜΑΥΡΑΝΑΙΟΙ – ΖΙΑΚΑΣ – ΑΒΔΕΛΛΑ – ΠΕΡΙΒΟΛΙ – ΣΠΗΛΑΙΟ – ΤΡΙΚΩΜΟ – ΚΟΣΜΑΤΙ – ΜΟΝΑΧΙΤΙ – ΜΙΚΡΟΛΙΒΑΔΟ

09:00 – 16:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17-06-2016

Α.Τ.

ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΜΕΓ. ΣΕΙΡΗΝΙ – ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΚΙΒΩΤΟΣ – ΜΗΛΙΑ – ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΣ – ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ – ΚΟΚΚΙΝΙΑ

09:00 – 15:00

ΚΑΣΤΟΡΙΑ:

ΗΜΕΡΑ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ

ΩΡΕΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

13-06-2016

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

ΤΡΙΤΗ

14-06-2016

Α.Τ. Καστοριάς και Α.Τ. Άργους Ορεστικού

Καστοριά –Δισπηλιό -Μαυροχώρι- Πολυκάρπη – Τοιχιό – Μεταμόρφωση- Φωτεινή – Μελισσότοπος – Σταυροπόταμος – Βασιλειάδα -Βέργα – Κλεισούρα –Λιθιά –Κορησός – Αμπελόκηποι- Μηλίτσα- Κωσταράζι – Βογατσικό- Γέρμας – Δισπηλιό-Καστοριά.

17:00-24:00

ΤΕΤΑΡΤΗ

15-06-2016

Α.Τ. Καστοριάς και Α.Τ. Άργους Ορεστικού

Καστοριά- Δενδροχώρι-Ιεροπηγή- Αγία Κυριακή-Οινόη- Άνω και Κάτω Πτεριά-Πολυάνεμος-Καλοχώρι-Τσάκωνη-Πεντάβρυσος-Ομορφοκκλησιά-Υψηλό-Αυγή-Χιλιόδενδρο-Ποριά-Καστοριά.

18:00-24:00

ΠΕΜΠΤΗ

16-06-2016

Α.Τ. Άργους Ορεστικού

Καστοριά-Άργος Ορεστικό-Λαχανόκηποι-Λακκώματα-Κρύα Νερά-Σπήλαια-Ζευγοστάσιο-Άνω και Κάτω Περιβόλι-Καστανόφυτο-Άγ.Ηλίας-Σπήλιος-Κερασώνα-Ανθηρό-Νόστιμο-Σκαλοχώρι-Βέλος-Διαλεκτό-Βοτάνι-Αμμουδάρα-Ασπροκκλησιά-Αμπελοχώρι-Ασπρονέρι-Κρεμαστή-Λαγούρα-Άργος Ορεστικό-Καστοριά

09:00-15:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17-06-2016

Α.Τ. Καστοριάς και Α.Τ.Νεστορίου

Καστοριά-Καλοχώρι- Άνω και Κάτω Πτεριά-Κομνηνάδες-Διποταμία-Χιονάτο-Νεστόριο- Μελάνθιο-Νίκη-Λάγγα-Βράχος-Πετροπουλάκι- Άργος Ορεστικό- Καστοριά

09:00-15:00

ΚΟΖΑΝΗ:

ΗΜΕΡΑ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ

ΩΡΕΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

13-06-2016

Δ.Α. ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

08:00-14:00

ΤΡΙΤΗ

14-06-2016

Α.Τ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Α.Τ. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ

Τ.Κ. ΣΙΣΑΝΙΟΥ- ΒΛΑΣΤΗΣ- ΝΑΜΑΤΟΣ- ΑΝΑΡΡΑΧΗΣ- ΜΗΛΟΧΩΡΙΟΥ- ΦΟΥΦΑΣ- ΔΡΟΣΕΡΟΥ- ΓΑΛΑΤΕΙΑΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ- ΠΥΡΓΟΥΣ- ΜΕΣΟΒΟΥΝΟΥ- ΚΟΜΝΗΝΩΝ

18:00-02:00

ΤΕΤΑΡΤΗ

15-06-2016

Α.Τ. ΣΕΡΒΙΩΝ

Τ.Κ. -ΡΥΜΝΙΟΥ -ΦΡΟΥΡΙΟΥ- ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ- ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ- ΛΑΖΑΡΑΔΕΣ- ΕΛΑΤΗΣ- ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ- ΜΕΤΑΞΑΣ- ΤΡΙΓΩΝΙΚΟΥ- ΠΟΛΥΡΑΧΟΥ- ΠΑΛΙΟΓΡΑΤΣΑΝΟΥ- ΚΑΤΑΦΥΓΙΟΥ- ΛΑΒΑΣ- ΚΑΣΤΑΝΙΑ

16:00-24:00

ΠΕΜΠΤΗ

16-06-2016

Α.Τ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣΑ.Τ. ΚΟΖΑΝΗΣ

Τ.Κ. ΣΠΗΛΙΑΣ- ΕΡΜΑΚΙΑΣ- ΠΤΕΛΕΩΝΑΣ- ΑΚΡΙΝΗΣ- ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ- ΡΥΑΚΙΟΥ – ΤΕΤΡΑΛΟΦΟΥ- ΑΓ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ- ΒΟΣΚΟΧΩΡΙΟΥ- ΚΑΠΝΟΧΩΡΙΟΥ- ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ -ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ

14:00-20:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17-06-2016

Α.Τ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Τ.Κ. ΑΛΙΑΚΜΩΝΟΣ- ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ- ΜΟΛΟΧΑΣ- ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ- ΣΗΜΑΝΤΡΟΥ ΒΕΛΑΝΙΔΙΑΣ- ΣΤΕΡΝΑΣ- -ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΑΣΠΡΟΥΛΑΣ- ΜΕΣΟΛΟΓΓΟΥ- ΧΟΡΗΓΟΣ- ΛΕΥΚΟΘΕΑΣ-ΑΠΙΔΕΑ

08:00-14:00

ΦΛΩΡΙΝΑ:

ΗΜΕΡΑ

ΠΕΡΙΟΧΗ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ

13-06-2016

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

08:00-15:00

ΤΡΙΤΗ

14-06-2016

Α.Τ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Σκοπός- Αχλάδα-Μελίτη-Λόφοι-Κέλλη-Κλειδί-Αγ. Βαρθολομαίος

08:00-15:00

ΤΕΤΑΡΤΗ

15-06-2016

Α.Τ. ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Φλάμπουρο-Λεπτοκαρυά-Κολχική-Υδρούσσα- Άνω Υδρούσα-Δροσοπηγή-Τροπαιούχος-Ατραπός-Τριανταφυλλιά-Πολυπόταμος

08:00-15:00

ΠΕΜΠΤΗ

16-06-2016

Α.Τ. ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

Μανιάκι-Φαράγγι-Βεγόρα-Αγ. Παντελεήμονας-Πέτρες-Αντίγονο-Φιλώτας-Λεβαία

08:00-15:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17-06-2016

Α.Τ. ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ

Βαρικό-Λέχοβο-Ασπρόγεια-Αγραπιδιές-Σκληθρο-Νυμφαίο-Αετός-Βαλτόνερα-Ανάργυροι

08:00-15:00

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε