Δείτε όλη την δράση της αγωνιστικής στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

2015-16-21h-elp-bat-fash3

Α’ κατηγορία  

25η αγωνιστική 

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αναγέννηση Εράτυρας 2-1

Π.Α.Ο. Κοίλων – Εθνικός Βατερού 4-0

Αστραπή Κλείτου – Α.Ε. Κοζάνης 0-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Πολυνίκης 4-1

Μακεδονικός  Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-1

Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-1

Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Φούφα1-2

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α.Σ. Βελβεντό 2-1

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 25 19 6 0 69 – 12 57 63
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 25 18 5 2 71 – 22 49 59
3 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 25 16 4 5 49 – 23 26 52
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 24 12 5 7 40 – 21 19 41
5 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 24 11 5 8 34 – 33 1 38
6 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 25 10 6 9 33 – 35 -2 36
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 24 10 5 9 38 – 38 0 35
8 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 24 9 7 8 38 – 33 5 34
9 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 25 10 3 12 37 – 36 1 33
10 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 25 8 8 9 36 – 39 -3 32
11 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 25 7 7 11 34 – 36 -2 28
12 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 24 7 6 11 26 – 26 0 27
13 ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 25 7 4 14 31 – 45 -14 25
14 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 25 8 4 13 29 – 46 -17 25
15 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 24 5 5 14 23 – 44 -21 20
16 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 25 0 0 25 11 – 110 -99 0

Σ.Σ. :

α) ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ έχει 1 μηδενισμό και -3 βαθμούς .

β) ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ , ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ, Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ , ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ , ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ και ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ έχουν από 1 αγώνα λιγότερο .

*η Ακαδημία Βοΐου έχει -3 βαθμούς

Τα τρία παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής στην Α” κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης,  που αναβλήθηκαν λόγω ακαταλληλότητας των γηπέδων ορίστηκαν από τη διοργανώτρια αρχή, για την Τετάρτη  23 Μαρτίου 2016 και ώρα 4.00μ.μ.

Μετά από συμφωνία  και των δυο ομάδων ο αγώνας μεταξύ Βατερού και Εράτυρας θα ξεκινήσει στις 6.00 το απόγευμα αντί στις 4.00.

24η αγωνιστική 

Α.Σ. Βελβεντό – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  3-1

Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 3-1

Πολυνίκης – Π.Α.Ο. Κοίλων 1-5

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αστραπή Κλείτου 5-1

Μακεδονικός Φούφα – Μακεδονικός  Κοζάνης 5-1

Τετάρτη 23/3 (16:00)

Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Εράτυρας  

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  

Αλιάκμων Αιανής – Τιτάν Σερβίων  

Επόμενη αγωνιστική – 26η

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων   – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Αναγέννηση Εράτυρας  – Π.Α.Ο. Κοίλων

Α.Σ. Βελβεντό – Αστραπή Κλείτου

Εθνικός Βατερού  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός  Κοζάνης

Πολυνίκης  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αλιάκμων Αιανής

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Φούφα

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

21η αγωνιστική  

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ιωνικός Βαθυλάκκου 2-2

Δόξα  Λευκόβρυσης – Α.Ε. Καλαμιάς 0-4

ΑΕ Κρανιδίων – Αναγέννηση Λιβαδερού 4-1

Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-2

Α.Ε. Άνω Κώμης – Έλατος Ελάτης 4-0

Ερμής Πλατανορεύματος – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 6-5

Ρεπό:  Α.Ε. Ελίμειας

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 21 16 5 0 49 – 8 41 53
2 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 21 15 4 2 58 – 17 41 49
3 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 21 13 5 3 48 – 19 29 44
4 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 21 12 6 3 35 – 18 17 42
5 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 21 11 2 8 47 – 48 -1 35
6 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 21 8 8 5 33 – 28 5 32
7 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 10 5 6 34 – 27 7 31
8 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 21 9 3 9 41 – 33 8 30
9 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 21 7 4 10 30 – 39 -9 25
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 21 8 1 12 30 – 46 -16 25
11 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 21 6 3 12 27 – 40 -13 21
12 ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 21 3 5 13 16 – 32 -16 14
13 Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 21 3 1 17 24 – 52 -28 6
14 Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ 21 0 0 21 0 – 65 -65 -6

Σ.Σ.:

α) Ο Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Ο Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ έχει -4 βαθμούς .

γ) Ο Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ έχει -6 βαθμούς και απεχώρησε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική – 22η

Α.Ε. Καλαμιάς – ΑΕ Κρανιδίων

Α.Ε. Ελίμειας – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Ερμής Πλατανορεύματος

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Έλατος Ελάτης

Ρεπό:  Δόξα Λευκόβρυσης

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

21η αγωνιστική 

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ερμής Ασβεστόπετρας 3-1

Μ. Αλ. Χαραυγής – Δόξα Μικροκάστρου 5-0

Α.Ε. Περδίκκα – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-3

Δράσις Τσοτυλίου – Κοζάνη 2004 2-1

Ακρίτες Κοζάνης – ΑΣ Ποντοκώμης 3-1

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – ΕΑΣ Ανθότοπος 0-0

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 21 15 3 3 63 – 17 46 48
2 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 21 12 3 6 43 – 29 14 39
3 Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ 21 12 3 6 29 – 15 14 39
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 21 11 5 5 40 – 29 11 38
5 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 21 12 3 6 37 – 27 10 37
6 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 21 10 5 6 29 – 32 -3 35
7 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 21 6 7 8 27 – 29 -2 25
8 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 21 6 5 10 30 – 40 -10 23
9 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 21 6 4 11 26 – 34 -8 22
10 ΚΟΖΑΝΗ 2004 21 4 9 8 26 – 31 -5 21
11 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 21 4 9 8 25 – 41 -16 21
12 Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ 21 4 7 10 25 – 36 -11 19
13 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 21 5 4 12 28 – 41 -13 19
14 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 21 6 1 14 24 – 51 -27 17

Σ.Σ.:

α) Ο Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Η Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική – 22η

Δράσις Τσοτυλίου – Α.Ε. Περδίκκα

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ακρίτες Κοζάνης

Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Κρυόβρυσης

ΑΣ Ποντοκώμης – Α.Μ.Σ. Γαλατινής

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

ΕΑΣ Ανθότοπος – Μ. Αλ. Χαραυγής

Δόξα Μικροκάστρου – Ερμής Ασβεστόπετρας

Γ’ κατηγορία

21η αγωνιστική  

Δόξα Βερμίου Πύργων – Α.Σ. Καρυδίτσας  2-1

Α.Ο. Κρόκου – Πρόοδος Κομνηνών 2-2

Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου – Αίας Μικροβάλτου 3-9

Απόλλων Αυλών – Αναγέννηση Αργίλου 3-3

Δόξα Ροδιανής – Δαναοί 2000 Κοζάνης 1-0

Κεραυνός Πετρανών – Ελπίδες Ελλησπόντου 3-4

Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Π Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Βαθμοί
1 ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 21 18 2 1 79 – 22 57 56
2 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 21 17 2 2 62 – 19 43 53
3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 21 17 1 3 77 – 26 51 52
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 21 12 4 5 47 – 23 24 40
5 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 21 13 1 7 42 – 24 18 40
6 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 21 9 4 8 45 – 36 9 31
7 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 21 8 5 8 39 – 39 0 29
8 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 21 7 3 11 44 – 40 4 24
9 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 21 6 5 10 32 – 48 -16 23
10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 21 6 1 14 31 – 68 -37 19
11 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 21 6 0 15 40 – 61 -21 18
12 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 21 4 5 12 18 – 43 -25 17
13 ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 21 4 4 13 23 – 55 -32 10
14 ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 21 1 1 19 8 – 83 -75 -14

Σ.Σ. :

α) Η ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ έχει -6 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Ο ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -18 βαθμούς αρνητική βαθμολογία και αποχώρησε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική – 22η

Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών

Αναγέννηση Αργίλου – Δόξα Ροδιανής

Πρόοδος Κομνηνών – Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Σ. Καρυδίτσας – Κεραυνός Πετρανών

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου

Αίας Μικροβάλτου – Ελπίδες Ελλησπόντου

Ρεπό: Δαναοί 2000 Κοζάνης

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε