Με 14 ομάδες σε ένα όμιλο, αντί 18 σε πέρσι θα διεξαχθεί φέτος η Γ΄ Κατηγορία στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης η κλήρωση της οποίας έγινε τη Δευτέρα στα γραφεία της Ε.Π.Σ.
Υπήρχε η πρόταση ενός σωματείου να γίνει σε 2 ομίλους των 7 κάτι που τελικά δεν προχώρησε ενώ φέτος επαναδραστηριοποιούνται η Πρόοδος Κομνηνών και ο Μακεδονομάχος ενώ δεν κατεβαίνουν ο Ατρόμητος Δροσερού, ο Άρης Καλονερίου και Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης.
Υποβιβάστηκαν από τη Β΄ ο Κεραυνός Πετρανών και η Δόξα Ροδιανής ενώ ανέβηκαν Οι Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης, η Δόξα Λευκοπηγής, η Δράσις Τσοτυλίου, η Α.Ε. Καλαμιάς και ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας.
Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσεις τις 27 Σεπτεμβρίου και το πρόγραμμα έχει ως εξής:
1η Αγωνιστική 14η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Μακεδονομάχος
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Δόξα Ροδιανής
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
|
|
2η Αγωνιστική 15η
|
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Απόλλων Αυλών
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Μακεδονομάχος
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Δόξα Ροδιανής
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
|
|
3η Αγωνιστική 16η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Μακεδονομάχος
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Δόξα Ροδιανής
|
|
|
4η Αγωνιστική 17η
|
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Απόλλων Αυλών
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Μακεδονομάχος
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Δόξα Ροδιανής
|
|
|
5η Αγωνιστική 18η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Δόξα Ροδιανής
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Μακεδονομάχος
|
|
|
6η Αγωνιστική 19η
|
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Απόλλων Αυλών
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Δόξα Ροδιανής
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Μακεδονομάχος
|
|
|
7η Αγωνιστική 20η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Δόξα Ροδιανής
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Μακεδονομάχος
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
|
|
8η Αγωνιστική 21η
|
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Απόλλων Αυλών
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Δόξα Ροδιανής
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Μακεδονομάχος
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
|
|
9η Αγωνιστική 22η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Δόξα Ροδιανής
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Μακεδονομάχος
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Αίας Μικροβάλτου
|
|
|
10η Αγωνιστική 23η
|
|
Δόξα Ροδιανής
|
Απόλλων Αυλών
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Μακεδονομάχος
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
|
|
11η Αγωνιστική 24η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Μακεδονομάχος
|
Δόξα Ροδιανής
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Πρόοδος Μεταξά
|
|
|
12η Αγωνιστική 25η
|
|
Μακεδονομάχος
|
Απόλλων Αυλών
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Δόξα Ροδιανής
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
|
|
13η Αγωνιστική 26η
|
|
Απόλλων Αυλών
|
Κεραυνός Πετρανών
|
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
|
Μακεδονομάχος
|
Αίας Μικροβάλτου
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
Δόξα Ροδιανής
|
Πρόοδος Μεταξά
|
Α.Ο. Κρόκου
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
Δαναοί 2000 Κοζάνης
|
Από τις Ματιές στα Σπορ