ΕΠΣ Κοζάνης: Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 4 – 5 Απριλίου

Α’ κατηγορία
Πρωταθλητής ο Εορδαϊκός
Ξεκαθάρισαν και οι τρεις θέσεις του υποβιβασμού
Συνεχίζει την τρελή της πορεία η ΑΕΚ .. μεγάλο διπλό στο Φούφα
Επιστροφή στις νίκες για το  Μακεδονικό και ανασαίνει
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο ντέρμπι Βοΐου
Σαρωτική η Σιάτιστα
Εντυπωσιακά διπλά του Βελβεντού, της Αναγέννησης και της Ακρινής

27η  αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα  – Α.Ε. Κοζάνης 1-2
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Αλιάκμων Αιανής 2-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Αναγέννηση Εράτυρας  1-1
Μακεδονικός Σιάτιστας   – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 5-0
Α.Ε. Ελίμειας  – Α.Σ. Βελβεντό 0-6
Εορδαϊκός  – Αστραπή Κλείτου  1-0
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Απόλλων Ακρινής  0-4
Α.Ε. Περδίκκα  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  0-5

Βαθμολογία
Εορδαϊκός   72
Μακεδονικός Φούφα   61
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων   52
Αστραπή Κλείτου  50
Μακεδονικός Σιάτιστας   46
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου   42
Αναγέννηση Εράτυρας   42
Απόλλων Ακρινής   38
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας   37
Α.Σ. Βελβεντό   36
Αλιάκμων Αιανής   31
Μακεδονικός Κοζάνης   31
Α.Ε. Κοζάνης   30
Α.Ε. Ελίμειας   20
Α.Μ.Σ. Γαλατινή   18
Α.Ε. Περδίκκα   10

Επόμενη αγωνιστική (28η)
Εορδαϊκός  – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Σ. Βελβεντό  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Αστραπή Κλείτου  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Αναγέννηση Εράτυρας  – Μακεδονικός Σιάτιστας
Αλιάκμων Αιανής  – Μακεδονικός Φούφα
Α.Μ.Σ. Γαλατινή  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ε. Περδίκκα
Απόλλων Ακρινής  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

 

Β’ κατηγορία

1ος όμιλος

Με νίκες προχώρησαν οι δύο πρωτοπόροι
Νέα νίκη και σκαρφαλώνει το Λιβαδερό
Ισοπαλία στον Κρόκο … Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Άνω Κώμη και Κοζάνη 2004
Πήρε το ντέρμπι η Αγία Παρασκευή
Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι Ελάτη – Τρανόβαλτο
Δεν έγινε το Ροδιανή – Λευκοπηγή λόγω έλλειψης γιατρού αγώνα  

21η  αγωνιστική  
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΕ Κρανιδίων  2-1
Α.Ε. Άνω Κώμης  – Κοζάνη 2004  1-1
Τιτάν Σερβίων – Ιωνικός Βαθυλάκκου 2-0
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-2
Ερμής Πλατανορέμματος – Εθνικός Βατερού  0-3
Έλατος Ελάτης  – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-2
Δόξα Ροδιανής – Μ. Αλ. Λευκοπηγής δ.δ.

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 54
Τιτάν Σερβίων 48
ΑΕ Άνω Κώμης 37
Έλατος Ελάτης 32
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 30
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 29
Ιωνικός Βαθυλάκκου 29
Αναγέννηση Λιβαδερού 27
Κοζάνη 2004 26
Ερμής Πλατανορέμματος 23
Τρανόβαλτο 20
ΑΕ Κρανιδίων 19
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 18
Δόξα Ροδιανής 8

Επόμενη αγωνιστική (22η)
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Άνω Κώμης
Κοζάνη 2004 – Ερμής Πλατανορέμματος  
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Έλατος Ελάτης  
Εθνικός Βατερού – Τιτάν Σερβίων  
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Δόξα Ροδιανής
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Αναγέννηση Λιβαδερού
ΑΕ Κρανιδίων – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

2ος όμιλος

Χορταστική ισοπαλία στο Λιάππειο
Ισόπαλο το ντέρμπι με ένταση στο τέλος
Μεγάλο διπλό το Μικρόκαστρο
Άνετο τρίποντο για την Ασβεστόπετρα
Όσο ζει … ελπίζει η Μαυροπηγή
Πήρε το ντέρμπι η Χαραυγή
Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Κρυόβρυση  

21η αγωνιστική  
Ακρίτες Κοζάνης  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – ΠΑΟΚ Κοίλων 1-1
Ερμής Ασβεστόπετρας –  Κεραυνός Πετρανών 3-1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Δόξα Μικροκάστρου 0-3
Άρης Μαυροπηγής  – ΕΑΣ Ανθότοπος  2-0
Μ. Αλ. Χαραυγής – Πολυνίκης  3-1
ΑΣ Ποντοκώμης – Ηρακλής Κρυόβρυσης  0-2

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 56
Μ. Αλ. Άρδασσας 49
ΕΑΣ Ανθότοπου 37
Ερμής Ασβεστόπετρας 33
Δόξα Μικροκάστρου 32
Μ. Αλ. Χαραυγής 28
Ηρακλής Κρυόβρυσης 27
Πολυνίκης 27
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 24
ΑΣ Ποντοκώμης 23
Βέρμιο Καρυοχωρίου 23
Ακρίτες Κοζάνης 18
Κεραυνός Πετρανών 16
Άρης Μαυροπηγής 11

Επόμενη αγωνιστική (22η)
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  –  ΑΣ Ποντοκώμης
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Μ. Αλ. Χαραυγής
ΠΑΟΚ Κοίλων –  Ερμής Ασβεστόπετρας
Πολυνίκης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Κεραυνός Πετρανών – Ακρίτες Κοζάνης
Δόξα Μικροκάστρου – Άρης Μαυροπηγής
ΕΑΣ Ανθότοπος – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Γ’ κατηγορία

Κιτρινόμαυροι πρωταθλητές! Στον 1ο όμιλο οι Ελπίδες ΑΕΚ στο 2ο η ΑΕ Καλαμιάς

1ος όμιλος
Εξάσφαιρη η Δόξα Λευκόβρυσης
Μεγάλη νίκη του Μεταξά
Διπλό στον Άργιλο το Μικρόβαλτο  

16η  αγωνιστική  
Δόξα Λευκόβρυσης –  Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου 6-0
Πρόοδος Μεταξά –  Α.Ο. Κρόκου 3-2
Αναγέννηση Αργίλου – Αίας Μικροβάλτου 0-1
Ρεπό:  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης                          

Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 36
Δόξα Λευκόβρυσης 29
Αναγέννηση Αργίλου 23
Δαναοί Κοζάνης 22
ΑΟ Κρόκου 20
Πρόοδος Μεταξά 18
Αίας Μικροβάλτου 17
ΑΕ Καισαρειάς – Κήπου – Σπάρτου 7
Απόλλων Αυλών 4

*Ο αγώνας ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ για την 16η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Γ΄ Κατηγορίας που ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί την Κυριακή 05/04/2015 και ώρα 16:00 στο γήπεδο Αυλών αναβάλλεται και ορίζεται να διεξαχθεί την Τετάρτη 15/04/2015 και ώρα 16:30 στο ίδιο γήπεδο .

Επόμενη αγωνιστική (17η)
Δαναοί Κοζάνης  – Πρόοδος Μεταξά           
Αίας Μικροβάλτου  –  Δόξα Λευκόβρυσης       
Αναγέννηση Αργίλου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης     
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου  – Απόλλων Αυλών              
Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου     
                                      
2ος όμιλος

Τσουνάμι στο Καλονέρι
Πήρε το ντέρμπι ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Πέρασαν από το Δροσερό οι  Πύργοι  

16η  αγωνιστική  
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης  –  ΑΣ Καρυδίτσας 0-3 α.α.
Ηρακλής Πτολεμαΐδας –  Δράση Τσοτυλίου  2-0
Άρης Καλονερίου – Α.Ε. Καλαμιάς 7-10
Ατρόμητος Δροσερού –  Δόξα Βερμίου Πύργων  0-2
Ρεπό:  Ελπίδες  Ελλησπόντου    

Βαθμολογία
ΑΕ Καλαμιάς 36
Δράση Τσοτυλίου 33
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 31
Δόξα Βερμίου – Πύργων 23
ΑΣ Καρυδίτσας 19
Ελπίδες Ελλησπόντου 17
Ατρόμητος Δροσερού 14
Άρης Καλονερίου 9
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης -6

Επόμενη αγωνιστική (17η)
Δόξα Βερμίου Πύργων –  Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Καλαμιάς  – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης   
Άρης Καλονερίου  –  Ελπίδες  Ελλησπόντου  
Α.Σ. Καρυδίτσας  –  Ατρόμητος Δροσερού  
Ρεπό:  Δράση Τσοτυλίου                

Από τις Ματιές στα σπορΑπό τις Ματιές στα σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε