ΕΠΣ Κοζάνης: Αποθέωση του επιθετικού ποδοσφαίρου – Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 27 και 28 Σεπτεμβρίου

Α’ κατηγορία
Αγγλικό διπλό του Μακεδονικού Σιάτιστας
Γκολ και θέαμα σε Στρατιωτικό και Άργιλο ..Νίκες για  ΑΕ Κοζάνης και Αστραπή Κλείτου
 Εντυπωσιακά διπλά για Εορδαϊκό και Φούφα
Δύσκολα το τρίποντο η Ακρινή … φωνάζει ο Μακεδονικός
Ισοπαλία με φωνές στην Αιανή
Στο φινάλε το διπλό τα Καραγιάννια 
 

3η   αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Σιάτιστας   3-4
Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Εράτυρας  3-2
Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 3-2
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Εορδαϊκός  1-7
Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-2
Α.Ε. Περδίκκα  – Μακεδονικός Φούφα 1-5
Απόλλων Ακρινής – Μακεδονικός  Κοζάνης  1-0
Αλιάκμων Αιανής – Α.Σ. Βελβεντό  1-1
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
3
3
0
0
10 – 1
9
9
2
3
3
0
0
9 – 1
8
9
3
3
2
1
0
7 – 2
5
7
4
3
2
1
0
6 – 4
2
7
5
3
2
0
1
5 – 3
2
6
6
3
2
0
1
8 – 6
2
6
7
3
2
0
1
8 – 8
0
6
8
3
1
1
1
6 – 5
1
4
9
3
1
1
1
3 – 3
0
4
10
3
0
3
0
5 – 5
0
3
11
3
1
0
2
1 – 2
-1
3
12
3
0
1
2
6 – 10
-4
1
13
3
0
1
2
2 – 6
-4
1
14
3
0
1
2
3 – 12
-9
1
15
3
0
0
3
5 – 9
-4
0
16
3
0
0
3
1 – 8
-7
0
 
 
Επόμενη Αγωνιστική 4η
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός Φούφα – Απόλλων Ακρινής
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε. Κοζάνης
Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αλιάκμων Αιανής
Εορδαϊκός – Αναγέννηση Εράτυρας
Α.Σ. Βελβεντό – Αστραπή Κλείτου
 
Β’ κατηγορία
 
1ος  όμιλος
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Σέρβια και Τρανόβαλτο
Σπουδαίο διπλό της Λευκοπηγής
Κόλλησαν στο μηδέν Κρανίδια, Άνω Κώμη
Σπουδαία διπλά Βαθυλάκκου και Αγίας Παρασκευής
Σεφτέ στις νίκες το Πρωτοχώρι
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Ελάτη, Βατερό 
 
 
2η  αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – ΑΟ Τρανοβάλτου  1-1
Αναγέννηση Λιβαδερού – Μ. Αλ. Λευκοπηγής   1-2
ΑΕ Κρανιδίων – Α.Ε. Άνω Κώμης  0-0
Δόξα Ροδιανής – Ιωνικός Βαθυλάκκου  2-3
Έλατος Ελάτης – Εθνικός Βατερού  2-2
Ερμής Πλατανορέμματος – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 2-3 
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Κοζάνη 2004   2-0
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
2
2
0
0
6 – 3
3
6
2
2
1
1
0
4 – 3
1
4
3
2
1
1
0
3 – 2
1
4
4
2
1
1
0
3 – 2
1
4
5
2
1
1
0
2 – 1
1
4
6
2
1
0
1
7 – 4
3
3
7
2
1
0
1
3 – 2
1
3
8
2
0
2
0
2 – 2
0
2
9
2
0
2
0
1 – 1
0
2
10
2
0
2
0
2 – 2
0
2
11
2
0
1
1
3 – 4
-1
1
12
2
0
1
1
2 – 6
-4
1
13
2
0
0
2
2 – 4
-2
0
14
2
0
0
2
1 – 5
-4
0
Share this:
 
Επόμενη  Αγωνιστική  3η
 Α.Ε. Άνω Κώμης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  
Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΕ Κρανιδίων    
ΑΟ Τρανοβάλτου – Αναγέννηση Λιβαδερού     
Εθνικός Βατερού – Δόξα Ροδιανής         
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Τιτάν Σερβίων         
Κοζάνη 2004 – Έλατος Ελάτης   
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ερμής Πλατανορέμματος   
 
2ος  όμιλος
Κεραυνοί από τα Πετρανά και δύο στα δύο
Μοιρασιά στο Λιάπειο μεταξύ Ακριτών και Μικροκάστρου
Άνετη νίκη της Ασβεστόπετρας
Λύγισε δύσκολα την αντίσταση της Κρυόβρυσης η Άρδασσα
Βροχή τα γκολ στον Ανθότοπο νίκη των γηπεδούχων
Πέρασαν από τη Χαραυγή ο ΠΑΟΚ Κοίλων και από τη Μαυροπηγή το Καρυοχώρι
 
2η  αγωνιστική
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κεραυνός Πετρανών  2-4
Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Μικροκάστρου   1-1
Ερμής Ασβεστόπετρας – Πολυνίκης  4-1
Μ.  Αλ.  Άρδασσας – Ηρακλής Κρυόβρυσης   1-0
ΕΑΣ Ανθότοπος – ΑΣ Ποντοκώμης  5-3
Μ. Αλ. Χαραυγής – ΠΑΟΚ Κοίλων  1-3
Άρης Μαυροπηγής – Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-4           
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
2
2
0
0
6 – 3
3
6
2
2
2
0
0
3 – 0
3
6
3
2
2
0
0
5 – 2
3
6
4
2
1
1
0
4 – 1
3
4
5
2
1
1
0
3 – 1
2
4
6
2
1
0
1
5 – 5
0
3
7
2
1
0
1
5 – 5
0
3
8
2
1
0
1
5 – 5
0
3
9
2
1
0
1
4 – 5
-1
3
10
2
0
2
0
1 – 1
0
2
11
2
0
0
2
1 – 3
-2
0
12
2
0
0
2
2 – 5
-3
0
13
2
0
0
2
3 – 6
-3
0
14
2
0
0
2
1 – 6
-5
0
 
 
Επόμενη Αγωνιστική  
ΑΣ Ποντοκώμης – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Δόξα Μικροκάστρου – ΕΑΣ Ανθότοπος
Κεραυνός Πετρανών – Άρης Μαυροπηγής         
Πολυνίκης – Ακρίτες Κοζάνης   
ΠΑΟΚ Κοίλων – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας            
Ηρακλής Κρυόβρυσης- Ερμής Ασβεστόπετρας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Μ. Αλ. Χαραυγής  
 
Γ’ κατηγορία
 
1ος   όμιλος
Διπλά στην  πρεμιέρα για Δαναούς και ΑΟ Κρόκου
Με το δεξί Ελπίδες ΑΕΚ και Πρόοδος Μεταξά
 
1η  αγωνιστική
Αίας Μικροβάλτου – Δαναοί Κοζάνης  0-2
Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Ο. Κρόκου  2-3
Ελπίδες Α.Ε.Κοζάνης – Απόλλων Αυλών  2-0                  
Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτος 4-0                         
Ρεπό  Αναγέννηση Αργίλου
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
1
1
0
0
4 – 0
4
3
2
1
1
0
0
2 – 0
2
3
3
1
1
0
0
2 – 0
2
3
4
1
1
0
0
3 – 2
1
3
5
0
0
0
0
0 – 0
0
0
6
1
0
0
1
2 – 3
-1
0
7
1
0
0
1
0 – 2
-2
0
8
1
0
0
1
0 – 2
-2
0
9
1
0
0
1
0 – 4
-4
0
 
Επόμενη Αγωνιστική  2η
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου –  Αίας Μικροβάλτου                        
Αναγέννηση Αργίλου – Πρόοδος Μεταξά                           
Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών                              
Δαναοί Κοζάνης – Ελπίδες Α.Ε.Κοζάνης                     
Ρεπό:  Δόξα Λευκόβρυσης  
 
2ος   όμιλος
Ακόμα βάζουν γκολ στο Βατερό και στην Πτολεμαΐδα 9 γκολ το Τσοτύλι στην νεοσύστατη ΑΕΠ και 5 γκολ ο Ηρακλή στην Καρυδίτσα
Πήραν  το ντέρμπι των νεοσύστατων οι Ελπίδες Ελλησπόντου
Με Ίτσκο πυροβολούσε η Καλαμιά
 
1η  αγωνιστική
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Σ. Καρυδίτσας 5-2  
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Δράση Τσοτυλίου  0-9
Ελπίδες  Ελλησπόντου- Ατρόμητος Δροσερού  2-1
Α.Ε. Καλαμιάς – Δόξα Βερμίου Πύργων 3-0                 
Ρεπό: Άρης Καλονερίου     
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
1
1
0
0
9 – 0
9
3
2
1
1
0
0
5 – 2
3
3
3
1
1
0
0
3 – 0
3
3
4
1
1
0
0
2 – 1
1
3
5
0
0
0
0
0 – 0
0
0
6
1
0
0
1
1 – 2
-1
0
7
1
0
0
1
2 – 5
-3
0
8
1
0
0
1
0 – 3
-3
0
9
1
0
0
1
0 – 9
-9
0
 
Επόμενη Αγωνιστική 2η
Α.Σ. Καρυδίτσας  – Α.Ε. Καλαμιάς                   
Άρης Καλονερίου –  Ηρακλής Πτολεμαΐδας                 
Δράση Τσοτυλίου – Ατρόμητος Δροσερού                  
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες  Ελλησπόντου                  
 

Ρεπό: Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης    

Σχολιάστε