Γ’ Εθνική: Μεγάλη νίκη της Κοζάνης στις καθυστερήσεις, ηττήθηκαν ΑΕΠ Κοζάνης και Φούφας, ισόπαλη η Καστοριά – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Με την 13η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής Κατηγορίας στον 2ο Όμιλο.

Οι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας ολοκλήρωσαν τον 1ο γύρο με εμβόλιμη αγωνιστική, η οποία θα πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου.

Η πρωτοπόρος Κοζάνης μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον ουραγό Εδεσσαϊκό, αλλά βρήκε τον τρόπο να πάρει μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-1, χάρις σε γκολ που πέτυχε ο Κούφας στο 94ο λεπτό, ενώ είχε ισοφαρίσει ο Πιριτζάους στις καιθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Έτσι οι “ερυθρόλευκοι” έσωσαν την παρτίδα έστω και στο τέλος, φτάνοντας τους 31 βαθμούς στην κορυφή, όπου και αύξησε την διαφορά της από τον Πιερικό, στους 8 βαθμούς.

Από την άλλη, η ομάδα της Καστοριάς μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες της, απέσπασε ισοπαλία στην δύσκολη έδρα του Σβορώνου με σκορ 1-1.

Η ΑΕΠ Κοζάνης σε ματσάρα που έγινε στο ΔΑΚ Κοζάνης δεν κατάφερε να πάρει κάτι κόντρα στον Α.Ο. Χανιώτης, αφού ηττήθηκε με σκορ 3-2.

Τέλος, την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0 υπέστη ο Μακεδονικός Φούφα από τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.