Με το αριστερό… μπήκαν οι Δυτικομακεδονικές ομάδες στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής

-Δεν ικανοποίησε η Κοζάνη και γνώρισε δίκαια την εντός έδρας ήττα με 0-3
-Τζάμπα ήττα του Μακεδονικού από την δυνατή Καρίτσα με 0-1 και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού
-Με δύο πέναλτι, το ένα στο τέλος, λύγισε το Αμύνταιο μέσα στην Τσαριτσάνη

Δεν ικανοποίησε η Κοζάνη και γνώρισε δίκαια την εντός έδρας ήττα με 0-3 Ο Εθνικός Κεραμυδίου έδειξε ποιο έτοιμος με τους γηπεδούχους να μη μπορούν να αντιδράσουν Το 0-1 έκανε ο Καλαϊτζίδης με κοντινό σουτ, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 48′ λάθος του Σεκκουλιδη , ο Κόλα θα γίνει κάτοχος της μπάλας θα μπει στην περιοχή και θα γράψει το 0-2 Το τελικό 0-3 για τον Εθνικό Κεραμυδίου θα κάνει ο Δαλαμήτρας στο 64′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.Το πέναλτι το κέρδισε ο Γαρυφαλόπουλος

Τζάμπα ήττα του Μακεδονικού από την δυνατή Καρίτσα με 0-1 και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Καλύτεροι στο πρώτο μισό οι φιλοξενούμενοι , ανέβασε την απόδοσή του ο Μακεδονικός Φούφα στο δεύτερο ημίχρονο και έχασε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με Μαυροματίδη και Χάιφα κυρίως. Αυτό που δε κατάφερε ο Μακεδονικός , τι κατάφερε η Καρίτσα με μια στημένη φάση στο 78′ .Ο Λαγδάρης εκτέλεσε φάουλ μέσα στην περιοχή και ο Αλεξίου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-1

Με δύο πέναλτι, το ένα στο τέλος, λύγισε το Αμύνταιο μέσα στην Τσαριτσάνη Ο Ερμής δικαιούνταν βάση εικόνας παιχνιδιού τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας
Στο 22′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοντοθανάση
Ο Ερμής ισοφάρισε σε 1-1 στο 59′ με τον Ιορδάνη Ρωμαίο.
Στο 87′ νέο πέναλτι για την Τσαριτσάνη και ο Μουλτσιάς θα γράψει το τελικό 2-1