ΕΠΣ Κοζάνης: Δείτε όλα τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου και τις βαθμολογίες των Πρωταθλημάτων

DSCN982845364657684

26 φορές βρήκαν δίχτυα οι επιθετικοί στην 12η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας. 
Πέντε νίκες γηπεδούχων, μία νίκη φιλοξενούμενων και δύο ισοπαλίες.   
Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε η Κοζάνη και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή
Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο μέρος η Σιάτιστα  και πήρε καθαρή νίκη επί του ΠΑΟΚ Κοίλων  Πήρε αγγλικό διπλό το Βόιο    Έγινε της ανατροπής στο παιχνίδι με την  Αναγέννηση Πτολεμαίδας με το Βόιο 

Πήραν το ντέρμπι των νεοφώτιστων οι Ακρίτες και συνεχίζουν να ανεβαίνουν 

Καθάρισε από το πρώτο μέρος ο Τιτάν 

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Βελβεντό και ΑΕΚ 

Πήρε το ντέρμπι ο δυνατός φέτος  Μακεδονικός Κοζάνης
Λίγο έλειψε να γίνει το μεγάλο μπαμ στην Αιανή .Πήρε τον πρώτο της βαθμό η Λευκόβρυση η οποία ισοφαρίστηκε λίγο πριν το φινάλε

Α’ κατηγορία

12η  Αγωνιστική

Μακεδονικός Σιάτιστας – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  4-0

Μακεδονικός Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  1-0

Τιτάν Σερβίων – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  3-0

Ακρίτες Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  2-1

Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε. Κοζάνης  1-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-4

Φ.Σ. Κοζάνη – Εθνικός Βατερού 2-1

Αλιάκμων Αιανής – Δόξα Λευκόβρυσης 2-2

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 33
Μακεδονικός Σιάτιστας 31
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 30
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 25
Μακεδονικός Κοζάνης 24
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 23
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 18
Τιτάν Σερβίων 17
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 15
Αλιάκμων Αιανής 12
Ακρίτες Κοζάνης 12
Εθνικός Βατερού 11
Α.Ε. Κοζάνης 10
Α.Σ. Βελβεντό 9
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 7
Δόξα Λευκόβρυσης 1
   

Επόμενη Αγωνιστική – 13η

Εθνικός Βατερού – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Φ.Σ. Κοζάνη

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Τιτάν Σερβίων

Α.Ε. Κοζάνης – Ακρίτες Κοζάνης

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μακεδονικός Κοζάνης

Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Σ. Βελβεντό

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Αλιάκμων Αιανής

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

11η   Αγωνιστική 

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Καισαρειάς 6-0

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 4-2

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Κρανιδίων 0-0

Αίας Μικροβάλτου – Πρόοδος Μεταξά 4-3

Ερμής Πλατανορέμματος – Απόλλων Αυλών 2-1

Α.Σ. Καρυδίτσας – Έλατος Ελάτης 1-2

Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 28
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 23
Α.Ο. Κρόκου 21
Ερμής Πλατανορέμματος 20
Αναγέννηση Λιβαδερού 18
Α.Ε. Άνω Κώμης 15
Έλατος Ελάτης 12
Πρόοδος Μεταξά 10
Α.Σ. Καρυδίτσας 9
Α.Ε. Κρανιδίων 7
Αίας Μικροβάλτου 7
Α.Ε. Καισαρειάς 6
Απόλλων Αυλών 5

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο Μεταξάς και τα Κρανίδια

Επόμενη Αγωνιστική – 12η

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Κρανιδίων – Αίας Μικροβάλτου

Α.Ε. Άνω Κώμης – Ερμής Πλατανορέμματος

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ο. Κρόκου

Απόλλων Αυλών – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

11η   Αγωνιστική 

Δαναοί Κοζάνης-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 0-0

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Κοζάνη 2004 4-0

Δόξα Βερμίου Πύργων-Κεραυνός Πετρανών 3-0

Δόξα Μικροκάστρου-Ερμής Ασβεστόπετρας 0-3

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-0 α.α.

Πρόοδος Κομνηνών-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-3
Ρεπό: Α.Ε. Περδίκκα

Βαθμολογία

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 22
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 22
Ερμής Ασβεστόπετρας 21
Πρόοδος Κομνηνών 19
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 18
Βέρμιο Καρυοχωρίου 16
Α.Ε. Περδίκκα 15
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 15
Δαναοί Κοζάνης 14
Δόξα Βερμίου Πύργων 13
Κεραυνός Πετρανών 6
Δόξα Μικροκάστρου 4
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 12η

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Δαναοί Κοζάνης

Κοζάνη 2004-Πρόοδος Κομνηνών

Α.Ε. Περδίκκα-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δόξα Βερμίου Πύργων

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Ερμής Ασβεστόπετρας

Κεραυνός Πετρανών-Δόξα Μικροκάστρου

Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 

Γ’ κατηγορία

7η  αγωνιστική

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Δάφνη Πολυμύλου 1-0

ΦΣ Εορδαϊκός  – Ακαδημία Ποδ. Πτολ/δας – Αστραπή Κλείτου 2-4

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Δρεπάνου3-1

Δράσις Τσοτυλίου – Αναγέννηση Εράτυρας 2-0

Αναγέννηση Αργίλου – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 0-2

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 15
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 11
Αστραπή Κλείτου 11
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 10
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10
Αναγέννηση Αργίλου 8
Δράσις Τσοτυλίου  8
Αναγέννηση Εράτυρας 7
Ηρακλής Δρεπάνου 5
ΦΣ Εορδαϊκός  3

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αναγέννηση Αργίλου, Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

*δύο αγώνες λιγότερους το Τσοτύλι

Επόμενη αγωνιστική  8η

Ηρακλής Δρεπάνου- Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Δράσις Τσοτυλίου

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Εράτυρας

Δάφνη Πολυμύλου-Αναγέννηση Αργίλου

ΦΣ Εορδαϊκός  – Ακαδημία Ποδ. Πτολ/δας – Εθνικός Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

0 Shares

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.