Δείτε όλη τη δράση της αγωνιστικής στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

58iurhiou34h9o3h345rtg4e5ty4

Αέρας …. πέρασε η Σιάτιστα από την Γαλατινή
Ασταμάτητο το Βόιο !! Πέρασε και από το στρατιωτικό με επαγγελματικό διπλό
Πέρασαν από τα Σέρβια κι από την Πτολεμαΐδα Αναγέννηση Πτολεμαΐδας και ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης
Μεγάλη νίκη για τους Ακρίτες

Λύγισε δύσκολα τον σκληροτράχηλο Αλιάκμονα η Κοζάνη
Με σβηστές τις μηχανές στη Λευκόβρυση η Χαραυγή
Δεύτερο συνεχόμενο διπλό για τον Μακεδονικό Κοζάνης
23 γκολ σημειώθηκαν στην 9η αγωνιστική.
Νίκες γηπεδούχων τρεις . Νίκες φιλοξενούμενων πέντε. Απουσίασε το (Χ).

Α’ κατηγορία
9η Αγωνιστική
Ακρίτες Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό 1-0
Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-3
Φ.Σ. Κοζάνη – Αλιάκμων Αιανής 1-0
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 1-3
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Δόξα Λευκόβρυσης 2-0
Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-1
Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Κοζάνης 1-2
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-7

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 25
Φ.Σ. Κοζάνη 24
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 24
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 19
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 17
Μακεδονικός Κοζάνης 17
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 15
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 15
Τιτάν Σερβίων 13
Α.Ε. Κοζάνης 9
Α.Σ. Βελβεντό 8
Εθνικός Βατερού 8
Ακρίτες Κοζάνης 6
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 4
Αλιάκμων Αιανής 2
Δόξα Λευκόβρυσης 0

Επόμενη Αγωνιστική – 10η
Ακρίτες Κοζάνης – Εθνικός Βατερού
Μακεδονικός Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων
Α.Σ. Βελβεντό – Φ.Σ. Κοζάνη
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Αλιάκμων Αιανής – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης
Δόξα Λευκόβρυσης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
19 γκολ σημειώθηκαν στην 8η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας
Αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα μέχρι νεοτέρας τα Κρανίδια
Νίκη με ανατροπή ο πρωτοπόρος Κένταυρος
Ήττα εκτός για την Αγία Παρασκευή
Νίκησαν κι έπιασαν την Τρίτη θέση μαζί με τον Κρόκο, το Πλατανόρεμμα και η Άνω Κώμη

8η Αγωνιστική
Πρόοδος Μεταξά – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-0
Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-6
Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ε. Κρανιδίων 3-0 α.α.
Α.Σ. Καρυδίτσας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-2
Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού 1-2
Ερμής Πλατανορέμματος – Αίας Μικροβάλτου 4-1
Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 22
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 16
Α.Ο. Κρόκου 14
Ερμής Πλατανορέμματος 14
Α.Ε. Άνω Κώμης 14
Αναγέννηση Λιβαδερού 11
Πρόοδος Μεταξά 10
Α.Σ. Καρυδίτσας 9
Α.Ε. Κρανιδίων 6
Α.Ε. Καισαρειάς 6
Απόλλων Αυλών 5
Έλατος Ελάτης 5
Αίας Μικροβάλτου 1

Επόμενη Αγωνιστική – 9η
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης
Α.Ε. Κρανιδίων – Πρόοδος Μεταξά
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Απόλλων Αυλών
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Καισαρειάς
Αίας Μικροβάλτου – Έλατος Ελάτης
Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος
Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Έβγαλε εξάσφαιρο και συγκατοικεί στην πρώτη θέση με το Καρυοχώρι ο Ατρόμητος
Πήρε το ντέρμπι ο Περδίκκας
Σοβαρά επεισόδια στο Καρυοχώρι – Κλικ για περισσότερα
Ανεβαίνουν Ασβεστόπετρα και Ελπίδες
25 φορές βρήκαν δίχτυα οι επιθετικοί στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας
Δύο νίκες γηπεδούχων, τρεις φιλοξενούμενων, ένα Χ.

8η Αγωνιστική
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δαναοί Κοζάνης 6-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου-Α.Ε. Περδίκκα 1-2
Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 2-1
Κεραυνός Πετρανών-Κοζάνη 2004 3-3
Δόξα Μικροκάστρου-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 0-1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Πρόοδος Κομνηνών 1-4
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 16
Βέρμιο Καρυοχωρίου 16
Ερμής Ασβεστόπετρας 15
Α.Ε. Περδίκκα 15
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 15
Πρόοδος Κομνηνών 13
Δόξα Βερμίου Πύργων 10
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 9
Δαναοί Κοζάνης 7
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 6
Κεραυνός Πετρανών 6
Δόξα Μικροκάστρου 4
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 9η
Δαναοί Κοζάνης-Α.Ε. Περδίκκα
Κοζάνη 2004-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Κεραυνός Πετρανών
Πρόοδος Κομνηνών-Ερμής Ασβεστόπετρας
Δόξα Βερμίου Πύργων-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία

Νίκησε κι έπιασε πρώτη θέση ο Πολύμυλος
Μεγάλες νίκες για Μεσόβουνο, Άργιλο και Βυζαντινό
24 γκολ σημειώθηκαν στην Γ’ κατηγορία

Τρεις νίκες γηπεδούχων και δύο νίκες φιλοξενούμενων

4η αγωνιστική
ΦΣ Εορδαϊκός – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 2-6
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Ηρακλής Δρεπάνου 5-2
Αναγέννηση Αργίλου – Εθνικός Πτολεμαΐδας 1-0
Αναγέννηση Εράτυρας-Δάφνη Πολυμύλου 0-2
Δράσις Τσοτυλίου – Αστραπή Κλείτου 5-1

Βαθμολογία
Δάφνη Πολυμύλου 9
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 8
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 7
Αναγέννηση Αργίλου 7
Εθνικός Πτολεμαΐδας 6
Ηρακλής Δρεπάνου 5
Αναγέννηση Εράτυρας 3
ΦΣ Εορδαϊκός 2
Αστραπή Κλείτου2

Δράσις Τσοτυλίου – 6

Επόμενη αγωνιστική 5η
Ηρακλής Δρεπάνου- Αστραπή Κλείτου
Αναγέννηση Αργίλου – ΦΣ Εορδαϊκός – Ακαδημία Ποδ. Πτολ/δας
Δάφνη Πολυμύλου- ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου
Εθνικός Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Εράτυρας

Από τις Ματιές στα Σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.