Μια αγωνιστική πριν το τέλος και αρχίσει να ξεκαθαρίζει το τοπίο για το ποιοί θα είναι οι πρωταθλητές αλλά και για τις θέσεις ανόδου.
Στην Α’ κατηγορία ο Μακεδονικός Φούφα μία αγωνιστική πριν το τέλος, στέφτηκε πρωταθλητής κι αρχίζει να ετοιμάζεται για τα μπαράζ.
Οι τρεις ομάδες που υποβιβάζονται σίγουρα Βόιο, Πολυνίκης και Άρδασσα, από κει και πέρα ας ευχηθούμε Κοζάνη και Εορδαϊκός να σωθούνε κι ο Μακεδονικός Φούφα να κερδίσει την άνοδο για να μην υποβιβαστούν κι άλλες ομάδες.
Στη Β’ κατηγορία στον 1ο όμιλο έχουμε πρωταθλήτρια την ομάδα της Ελίμειας στη δεύτερη θέση η Καλαμιά που χρειάζεται ένα βαθμό για να πάρει αυτή την άνοδο από την Άνω Κώμη.
Υποβιβάζεται η ομάδα του Τρανόβαλτου σίγουρα.
Στον 2ο όμιλο η Γαλατινή πρωταθλήτρια κι από κει και κάτω? ΧΑΜΟΣ … Χαραυγή Κρυόβρυση, Ανθότοπος οι ενδιαφερόμενοι .
Στην ουρά μια από τα ίδια με δύο ομάδες λίγο πολύ να κινδυνεύουν.
Στην Γ’ κατηγορία πρωταθλητής και μαθηματικά ο Ελλήσποντος. Στις άλλες δύο προνομιούχες θέσεις Κεραυνός Πετρανών και Δόξα Βερμίου Πύργων.
Α’ κατηγορία
29η αγωνιστική
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 4-1
Μακεδονικός Κοζάνης – Αστραπή Κλείτου 2-1
Τιτάν Σερβίων – Π.Α.Ο. Κοίλων 2-1
Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 4-3
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Εράτυρας 3-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Σ. Βελβεντό 3-3
Μακεδονικός Σιάτιστας – Εθνικός Βατερού 3-0
Πολυνίκης – Α.Ε. Κοζάνης 0-5
Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα | 75 |
Μακεδονικός Σιάτιστας | 71 |
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων | 55 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 45 |
Εθνικός Βατερού | 44 |
Μακεδονικός Κοζάνης | 42 |
Αλιάκμων Αιανής | 41 |
Τιτάν Σερβίων | 40 |
Α.Ε. Κοζάνης | 40 |
Α.Σ. Βελβεντό | 40 |
Αναγέννηση Εράτυρας | 37 |
ΠΑΟΚ Κοίλων | 35 |
Αστραπή Κλείτου | 32 |
Ακαδημία Βοΐου | 29 |
Μ. Αλ. Άρδασσας | 21 |
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | -2 |
*η Ακαδημία Βοΐου έχει -3 βαθμούς
*ο Πολυνίκης έχει -2 βαθμούς
Επόμενη αγωνιστική – 30η
Μακεδονικός Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Τιτάν Σερβίων
Αστραπή Κλείτου – Αλιάκμων Αιανής
Π.Α.Ο. Κοίλων – Μακεδονικός Φούφα
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός Σιάτιστας
Α.Σ. Βελβεντό – Πολυνίκης
Εθνικός Βατερού – Α.Ε. Κοζάνης
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
25η αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 2-2
Α.Ε. Άνω Κώμης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 5-0
Ερμής Πλατανορεύματος – ΑΕ Κρανιδίων 2-1
Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Καλαμιάς 2-2
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Α.Ε. Ελίμειας 1-3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού 3-0
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Βαθμολογία
Α.Ε. Ελίμειας | 62 |
Α.Ε. Καλαμιάς | 57 |
Α.Ε. Άνω Κώμης | 54 |
Α.Ε. Κρανιδίων | 49 |
Ερμής Πλατανορεύματος | 44 |
Δόξα Λευκόβρυσης | 39 |
Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής | 38 |
Έλατος Ελάτης | 32 |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 29 |
Αναγέννηση Λιβαδερού | 28 |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 28 |
Ιωνικός Βαθυλάκκου | 17 |
Μ. Αλ. Λευκοπηγής | 9 |
Α.Ο. Τρανοβάλτου | -6 |
Επόμενη αγωνιστική – 26η
Α.Ε. Άνω Κώμης – Δόξα Λευκόβρυσης
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ερμής Πλατανορεύματος
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
ΑΕ Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης
Α.Ε. Καλαμιάς – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Ελίμειας
Ρεπό: Ιωνικός Βαθυλάκκου
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
25η αγωνιστική
Μ. Αλ. Χαραυγής – Ακρίτες Κοζάνης 0-0
Α.Ε. Περδίκκα – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 0-6
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Κρυόβρυσης 2-3
Δόξα Μικροκάστρου – Δράσις Τσοτυλίου 2-1
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-2
ΕΑΣ Ανθότοπος – Κοζάνη 2004 4-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΑΣ Ποντοκώμης δ.δ.
Βαθμολογία
Α.Μ.Σ. Γαλατινής | 60 |
Μ. Αλ. Χαραυγής | 47 |
Ηρακλής Κρυόβρυσης | 47 |
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος | 46 |
Δράση Τσοτυλίου | 43 |
Βέρμιο Καρυοχωρίου | 38 |
Δόξα Μικροκάστρου | 30 |
Ακρίτες Κοζάνης | 29 |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 29 |
Κοζάνη 2004 | 27 |
Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 25 |
Α.Σ. Ποντοκώμης | 22 |
Ερμής Ασβεστόπετρας | 20 |
Α.Ε. Περδίκκα | 18 |
Επόμενη αγωνιστική – 26η
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Περδίκκα
Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Μ. Αλ. Χαραυγής
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Δόξα Μικροκάστρου
Ακρίτες Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας
Δράσις Τσοτυλίου – ΕΑΣ Ανθότοπος
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου
ΑΣ Ποντοκώμης – Κοζάνη 2004
Γ’ κατηγορία
25η αγωνιστική
Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Βερμίου Πύργων 2-1
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Δόξα Ροδιανής 1-2
Ελπίδες Ελλησπόντου – Αναγέννηση Αργίλου 1-0
Πρόοδος Μεταξά – Πρόοδος Κομνηνών 3-3
Α.Σ. Καρυδίτσας – Δαναοί 2000 Κοζάνης 1-0
Αίας Μικροβάλτου – ΑΟ Κρόκου 3-1
Ρεπό: Απόλλων Αυλών
Βαθμολογία
Ελπίδες Ελλησπόντου | 66 |
Κεραυνός Πετρανών | 62 |
Δόξα Βερμίου Πύργων | 62 |
Αναγέννηση Αργίλου | 49 |
Α.Σ. Καρυδίτσας | 46 |
Πρόοδος Μεταξά | 38 |
Πρόοδος Κομνηνών | 32 |
Αίας Μικροβάλτου | 29 |
Α.Ο. Κρόκου | 26 |
Απόλλων Αυλών | 25 |
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου | 21 |
Δαναοί Κοζάνης | 20 |
Δόξα Ροδιανής | 16 |
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας | -14 |
Επόμενη αγωνιστική – 26η
Κεραυνός Πετρανών – Απόλλων Αυλών
Δόξα Βερμίου Πύργων – Αίας Μικροβάλτου
Δόξα Ροδιανής – Ελπίδες Ελλησπόντου
Α.Ο. Κρόκου – Πρόοδος Μεταξά
Αναγέννηση Αργίλου – Α.Σ. Καρυδίτσας
Δαναοί 2000 Κοζάνης – Πρόοδος Κομνηνών
ΡΕΠΌ: Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου
Από τις Ματιές στα Σπορ