Γ’ Εθνική: Ισοπαλία στην Αγιά η Κοζάνη – Νίκες βάλσαμο για Καστοριά και Πυρσό – Σούπερ διπλό για Φιλώτα

Δωτιέας και Κοζάνη συμβιβάστηκαν με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1)
Δίκαιο κρίνεται το τελικό αποτέλεσμα στον αγώνα της Αγιάς . Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22΄με τον Τσατσαλίδη  για να ισοφαρίσουν οι ερυθρόλευκοι στο 43΄με τον Ταφαρλή
Η Κοζάνη είχε καλή ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο.

Έσπασε το ρόδι ο Πυρσός φτάνοντας στην πρώτη του νίκη 2-1 με αντίπαλο τα Λευκάδια . Αυτή η νίκη δίνει οξυγόνο στους πράσινους που είναι αποφασισμένοι παρά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν να παλέψουν με νύχια και με δόντια για τη σωτηρία Ο Πυρσός προηγήθηκε στο 9΄με τον Τραυλό και  στο 36΄τα Λευκάδια ισοφάρισαν 1-1 με τον Σαρίδη.
Η σημαντική νίκη για τους γηπεδούχους ήρθε στο 85΄με γκολ του Σπηλιώτη

Νίκη για την ΘΥΕΛΛΑ Φιλώτα σε ένα αγώνα που από τα πρώτα λεπτά φάνηκε η υπεροχή της ομάδας απέναντι στον Απόλλωνα  Αρναίας.
Η ομάδα του Φιλώτα πήρε μια τεράστια εκτός έδρας νίκη. Είναι η δεύτερη εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και αποδεικνύει  περίτρανα με αυτή τη σπουδαία επίδοση ότι ήρθαν για να μείνουν στη μεγάλη κατηγορία.

Τα γκολ του αγώνα σημείωσαν ο  Χάρης Σιδηρόπουλος  και ο Ζηνόβιος.
Νίκη ψυχολογίας πέτυχε η Καστοριά 1-3 μέσα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων .
Με κέρβερο τον Κοκκινίδη κάτω από τα δοκάρια . τον ηρωικό Κεφάλα που άνοιξε το σκορ αλλά και  που αποσόβησε σίγουρο τέρμα και την ισοφάριση με τίμημα τον τραυματισμό του αλλά και όλους τους ποδοσφαιριστές που έδωσαν ψυχή και σώμα η Καστοριά δήλωσε παρόν κι έστειλε μήνυμα πως θα πουλήσει πολύ ακριβά το τομάρι της .

Τα γκολ για τους γουναράδες πέτυχαν ο Κεφάλας στο 1΄ στο 89΄ο 16χρονος Γεωργιάδης και στις καθυστερήσεις ο Γανόλης Για τους Αμπελόκηπους που ισοφάρισαν προσωρινά σε 1-1 το γκολ πέτυχε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Κουρδάκης . Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια .