Ομοβροντίες στα γήπεδα του Νομού Κοζάνης – Χαμός στην κορυφή και στην ουρά – Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 22-23 Νοεμβρίου

Α’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Βάζουν φωτιές τα Καραγιάννια … χαμός στην κορυφή
Επιβλητικό διπλό του Εορδαϊκού
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Ακρινή και Βόιο
Νίκη «ανάσταση» για την Αναγέννηση
Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Εράτυρα
Τρένο το Κλείτος
Πολύ σκληρός για να «πεθάνει» ο Περδίκκας
Διπλό με ανατροπή το Βελβεντό

10η  αγωνιστική
Α.Ε. Κοζάνης – Εορδαϊκός 0-5
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός  Κοζάνης 3-0
Απόλλων Ακρινής – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-1
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Σ. Βελβεντό  1-2
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Ελίμειας 3-0  
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μακεδονικός Φούφα 3-2  
Α.Ε. Περδίκκα  – Μακεδονικός Σιάτιστας  1-0
Αλιάκμων Αιανής – Αστραπή Κλείτου 0-1  

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 25
Μακεδονικός Φούφα 24
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 23
Αστραπή Κλείτου 22
Μακεδονικός Σιάτιστας 20
Αναγέννηση Εράτυρας 19
Α.Σ. Βελβεντό 16
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου 14
Απόλλων Ακρινής 13
Α.Ε. Ελίμειας 10
Μακεδονικός  Κοζάνης 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Αλιάκμων Αιανής 9
Α.Ε. Περδίκκα 9
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 6
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1

* η  Α.Ε. Ελίμειας και ο  Αλιάκμων Αιανής έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική – 11η
Α.Ε. Ελίμειας –  Αστραπή Κλείτου
Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Εράτυρας
Εορδαϊκός  – Αλιάκμων Αιανής
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Μακεδονικός  Κοζάνης –  Α.Ε. Κοζάνης
Μακεδονικός Σιάτιστας –  Απόλλων Ακρινής
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α Ε Περδίκκα

Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
Έκοψε τη φόρα του Βατερού ο Τιτάν
Μοιράστηκαν γκολ, δοκάρια και  βαθμούς Λιβαδερό και Βαθύλακκος
Επιστροφή στις νίκες με διπλό η Κοζάνη 2004
«Κένταυρος» το Πρωτοχώρι έκοψε τη φόρα την Άνω Κώμης που φωνάζει για τη διαιτησία
Λευκή ισοπαλία στη Ροδιανή
Ισοπαλία με ανατροπές και για γερά νεύρα στο Τρανόβαλτο
Καθαρό σκορ η Λευκοπηγή

1ος  όμιλος
9η αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – Εθνικός Βατερού 1-1
Αναγέννηση Λιβαδερού – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΕ Κρανιδίων 2-0  
Δόξα Ροδιανής – ΑΟ Τρανοβάλτου 0-0
Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  2-2
Α.Ε. Άνω Κώμης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-1
Ερμής Πλατανορέμματος – Κοζάνη 2004 0-2

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 23
Ιωνικός Βαθυλάκκου 18
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 15
Α.Ε. Άνω Κώμης 14
Τιτάν Σερβίων 14
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 13
Έλατος Ελάτης 12
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 12
Αναγέννηση Λιβαδερού 11
Κοζάνη 2004 11  
ΑΟ Τρανοβάλτου 7
Ερμής Πλατανορέμματος 6
ΑΕ Κρανιδίων 6
Δόξα Ροδιανής 5                                                                                 

Η επόμενη αγωνιστική   – 10η
Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Άνω Κώμης       
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Έλατος Ελάτης         
Κοζάνη 2004 – Τιτάν Σερβίων    
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Δόξα Ροδιανής       
Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Λιβαδερού      
ΑΟ Τρανοβάλτου – ΑΕ Κρανιδίων           
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής

2ος  όμιλος
Έσπασε το αήττητο των Κοίλων η Ασβεστόπετρα
Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο
Διπλό για τον Κεραυνό που ανεβαίνει
Έσπασαν καρδιές στο Καρυοχώρι
Σημαντικό διπλό η Άρδασσα
Χαραυγή 5 αστέρων
Άνετο πέρασμα του Μικροκάστρου

9η αγωνιστική
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Πολυνίκης  4-1
Ερμής Ασβεστόπετρας – ΠΑΟΚ Κοίλων 3-1
Ακρίτες Κοζάνης – Κεραυνός Πετρανών 0-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΕΑΣ Ανθότοπος  2-2
ΑΣ Ποντοκώμης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1-2
Μ. Αλ. Χαραυγής – Ηρακλής Κρυόβρυσης 5-0
Άρης Μαυροπηγής – Δόξα Μικροκάστρου 0-3

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 24
Μ. Αλ. Άρδασσας 22
ΕΑΣ Ανθότοπος 19
Κεραυνός Πετρανών 18
Ερμής Ασβεστόπετρας 16
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Δόξα Μικροκάστρου12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Ηρακλής Κρυόβρυσης 10
Βέρμιο Καρυοχωρίου 10
Μ. Αλ. Χαραυγής 9
Πολυνίκης 8
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 7
Άρης Μαυροπηγής 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 10η
Μ. Αλ. Χαραυγής-ΑΣ Ποντοκώμης         
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ερμής Ασβεστόπετρας              
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας           
ΠΑΟΚ Κοίλων – Ακρίτες Κοζάνης             
Πολυνίκης – Άρης Μαυροπηγής              
Κεραυνός Πετρανών – ΕΑΣ Ανθότοπος
Δόξα Μικροκάστρου – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

1ος  όμιλος
«Καθάρισαν»  και τον Άργιλο οι Ελπίδες κι απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής
Γκολ και θέαμα στο γήπεδο της ΕΠΣ και στις Αυλές
Γκολ θέαμα και μοιρασιά στο Μεταξά

8η αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης – Αίας Μικροβάλτου  3-2
Απόλλων Αυλών –  Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου 3-2
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου 3-0
Πρόοδος Μεταξά – Δαναοί Κοζάνης  2-2
Ρεπό  – Α.Ο. Κρόκου

Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 17
Δαναοί Κοζάνης 15
Δόξα Λευκόβρυσης 15
ΑΟ Κρόκου 13
Αναγέννηση Αργίλου10
Αίας Μικροβάλτου 5
Πρόοδος Μεταξά 5
Απόλλων Αυλών 4
Α.Ε. Καισαρειάς 1

* ο ΑΟ Κρόκου και ο Πρόοδος Μεταξά έχουν από έναν αγώνα λιγότερο  

Η επόμενη αγωνιστική  -9η
Αναγέννηση Αργίλου – Α.Ο. Κρόκου                     
Αίας Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών                              
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης                        
Δαναοί Κοζάνης – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου                         
Ρεπό – Πρόοδος Μεταξά

2ος  όμιλος
Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι Ηρακλής και Καλαμιά
Νέα επιβλητική νίκη του Ελλησπόντου
Αναβαίνει η Καρυδίτσα νέα νίκη

8η αγωνιστική
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Βερμίου Πύργων 3-0  
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Α.Ε. Καλαμιάς 1-8  
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Άρης Καλονερίου  5-1  
Ατρόμητος Δροσερού – Α.Σ. Καρυδίτσας  0-1
Ρεπό –  Δράση Τσοτυλίου

Βαθμολογία
ΑΕ Καλαμιάς 18
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 16
Δράση Τσοτυλίου 15
ΑΣ Καρυδίτσας 12
Δόξα Βερμίου Πύργων 10
Ατρόμητος Δροσερού 7
Ελπίδες Ελλησπόντου 7
Άρης Καλονερίου 6
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 9η
Άρης Καλονερίου – Δράση Τσοτυλίου                           
Α.Ε. Καλαμιάς  – Ατρόμητος Δροσερού                  
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης                   
Δόξα Βερμίου Πύργων – Α.Σ. Καρυδίτσας                             
Ρεπό  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.