ΕΠΣ Κοζάνης: Μπουρλότο πήρε η κορυφή – Αποτελέσματα και βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 8-9 Νοεμβρίου

Α’ κατηγορία
Τεράστια νίκη της ΑΕΠ Καραγιαννίων … γκρέμισε τον Εορδαϊκό από την κορυφή
Με αύρα νικητή η Σιάτιστα, λύγισε το Μακεδονικό
Δύσκολη νίκη του Φούφα … και μόνος   στο ρετιρέ  
Εκκωφαντικά διπλά Αιανής, Κλείτου, Βελβεντού   
Διπλό και ανάσα για Ελίμεια
Ασταμάτητη η Εράτυρα … νέο διπλό και τέσσερα στα τέσσερα!

8η αγωνιστική
Α.Ε. Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής  0-3
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αστραπή Κλείτου  1-4
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός  Κοζάνης  2-0
Μακεδονικός Φούφα – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-0   
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Ε. Ελίμειας 1-2
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Εορδαϊκός 1-0
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Σ. Βελβεντό  1-5
Απόλλων Ακρινής – Αναγέννηση Εράτυρας  0-3

Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα 21
Μακεδονικός Σιάτιστας 20
Εορδαϊκός 19
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 17
Αστραπή Κλείτου 16
Αναγέννηση Εράτυρας 13
Απόλλων Ακρινής 12
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου               10
Α.Σ. Βελβεντό 10
Α.Ε. Ελίμειας 10
Μακεδονικός  Κοζάνης 9
Αλιάκμων Αιανής 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Α.Ε. Περδίκκα 6               
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1
               
Η επόμενη αγωνιστική – 9η
Α.Ε. Ελίμειας – Αλιάκμων Αιανής
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Αστραπή Κλείτου – Α.Ε. Κοζάνης
Α.Σ. Βελβεντό – Απόλλων Ακρινής
Εορδαϊκός – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Περδίκκα
Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός Φούφα

Β’ κατηγορία  

1ος  όμιλος

Βρόντηξαν Σέρβια και Βατερό
Νίκησαν και ανεβαίνουν Άνω Κώμη και Πρωτοχώρι
Πέρασαν από Ροδιανή και Πλατανόρεμμα Λιβαδερό και Βαθύλακκος
Επιτέλους νίκη για τον Έλατο

7η αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – ΑΕ Κρανιδίων 5-1
Κοζάνη 2004 – Εθνικός Βατερού 1-5
Α.Ε. Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  2-0
Ερμής Πλατανορέμματος – Ιωνικός Βαθυλάκκου  1-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΟ Τρανοβάλτου  4-2
Δόξα Ροδιανής – Αναγέννηση Λιβαδερού  0-1
Έλατος Ελάτης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 2-1

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 19
Ιωνικός Βαθυλάκκου 14
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Τιτάν Σερβίων 13
Α.Ε. Άνω Κώμης 11       
Αναγέννηση Λιβαδερού 10
Κοζάνη 2004 8  
Έλατος Ελάτης 8
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 8
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 7
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Ερμής Πλατανορέμματος 6
Δόξα Ροδιανής 4
ΑΕ Κρανιδίων 3

Η επόμενη αγωνιστική   – 8η
Κοζάνη 2004 – Α.Ε. Άνω Κώμης
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  
Εθνικός Βατερού – Ερμής Πλατανορέμματος    
ΑΟ Τρανοβάλτου – Έλατος Ελάτης         
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Τιτάν Σερβίων   
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Δόξα Ροδιανής    
ΑΕ Κρανιδίων – Αναγέννηση Λιβαδερού

2ος  όμιλος

Πήρε το ντέρμπι η Άρδασσα
Παλικαρίσιο διπλό το Βέρμιο και ο Ανθότοπος
Επιτέλους νίκη για τους Ακρίτες
Ξέσπασε με 5άρα η Χαραυγή
Πέρασε κι από την Ποντοκώμη ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Όλα «Χ» στην Κρυόβρυση

7η αγωνιστική
Μ. Αλ. Άρδασσας – Κεραυνός Πετρανών 3-2
Ερμής Ασβεστόπετρας – Βέρμιο Καρυοχωρίου   0-1
Ατρόμητος  Πτολεμαΐδας – ΕΑΣ Ανθότοπος  0-3
Ακρίτες Κοζάνης – Άρης Μαυροπηγής 2-1
Μ. Αλ. Χαραυγής – Δόξα Μικροκάστρου 5-0
ΑΣ Ποντοκώμης – ΠΑΟΚ Κοίλων 1-3
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Πολυνίκης  1-1   

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 21
Μ. Αλ. Άρδασσας 19
Ερμής Ασβεστόπετρας 13
Κεραυνός Πετρανών 12
ΕΑΣ Ανθότοπος 12
ΑΣ Ποντοκώμης 10
Ηρακλής Κρυόβρυσης 10
Βέρμιο Καρυοχωρίου 9
Μ Ακρίτες Κοζάνης 8
Πολυνίκης 7
Δόξα Μικροκάστρου6
Μ. Αλ. Χαραυγής 7
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
Άρης Μαυροπηγής 0

                              
Η επόμενη αγωνιστική  – 8η
Ηρακλής Κρυόβρυσης – ΑΣ Ποντοκώμης             
ΠΑΟΚ Κοίλων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Πολυνίκης – Μ. Αλ. Χαραυγής  
Κεραυνός Πετρανών – Ερμής Ασβεστόπετρας  
Δόξα Μικροκάστρου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας             
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ακρίτες Κοζάνης             
ΕΑΣ Ανθότοπος – Άρης Μαυροπηγής

Γ’ κατηγορία

1ος  όμιλος

Πήραν το ντέρμπι κι έπιασαν κορυφή οι Ελπίδες
Διπλό κι ανεβαίνουν στην βαθμολογία οι Δαναοί
Τα μοιράστηκαν όλα Αυλές και Μεταξά
Γκολ, βαθμούς κι εντυπώσεις μοιράστηκαν Άργιλος και Καισαριά

6η αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης  – Δαναοί Κοζάνης  0-1
Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Μεταξά 2-2
Αναγέννηση Αργίλου – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου 1-1
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου  3-0
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου          

Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 14
ΑΟ Κρόκου 13
Δαναοί Κοζάνης 11
Δόξα Λευκόβρυσης 9
Αναγέννηση Αργίλου 7
Αίας Μικροβάλτου 5
Πρόοδος Μεταξά 4
Απόλλων Αυλών 1
Α.Ε. Καισαρειάς 1

Η επόμενη αγωνιστική  -7η
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου  –  Δόξα Λευκόβρυσης                       
Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Αργίλου                    
Α.Ο. Κρόκου – Πρόοδος Μεταξά                           
Δαναοί Κοζάνης  – Απόλλων Αυλών                              
Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης     

2ος  όμιλος

Βόμβες από Καρυδίτσα και Βέρμιο
Μεγάλη νίκη για τον Ελλήσποντο
Ατρόμητο ήταν το Δροσερό … υποχρέωσε σε ήττα τον Ηρακλή

6η αγωνιστική
Άρης Καλονερίου  – Α.Σ. Καρυδίτσας 2-6  
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Δόξα Βερμίου Πύργων  0-5
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Δράση Τσοτυλίου   1-0
Ατρόμητος Δροσερού  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας  1-0
Ρεπό:  Α.Ε. Καλαμιάς      

Βαθμολογία
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 13
ΑΕ Καλαμιάς 12
Δράση Τσοτυλίου 12
Δόξα Βερμίου Πύργων 9
ΑΣ Καρυδίτσας 6
Άρης Καλονερίου 6
Ατρόμητος Δροσερού 6
Ελπίδες Ελλησπόντου 4
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 7η
Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης                   
Α.Ε. Καλαμιάς – Άρης Καλονερίου                           
Δράση Τσοτυλίου –  Ηρακλής Πτολεμαΐδας                 
Δόξα Βερμίου Πύργων  – Ατρόμητος Δροσερού                  
Ρεπό:  Ελπίδες  Ελλησπόντου   

Από τις Ματιές στα σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.