ΕΠΣ Κοζάνης: Πρωταθλητής ο Εορδαϊκός… ένταση στο ντέρμπι – Ομοβροντίες από γκολ – Πήρε φωτιά η ουρά στη Β’ κατηγορία!

Α’ κατηγορία

Πρωταθλητής ο Εορδαϊκός
Ισόπαλο το ντέρμπι
Κέρδισε κι ανέβηκε στην 3η θέση η Ακρινή
Αντεπίθεση της Άρδασσας … νέο τρίποντο
Λευκή ισοπαλία στο Βελβεντό

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αναγέννηση και ΑΕΠ
Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον Περδίκκα
Διπλό  βάλσαμο για το Μακεδονικό
Ακόμα σκοράρει η Ελίμεια
 
27η  αγωνιστική 
Α.Ε. Κοζάνης  – Εορδαϊκός  1-1
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Μακεδονικός  Κοζάνης  0-2
Α.Σ. Βελβεντό  – Μακεδονικός Φούφα 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Αναγέννηση Εράτυρας 1-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-1
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Ε. Ελίμειας  0-8
Έλατος Ελάτης  – Α.Ε. Περδίκκα  0-1
Απόλλων Ακρινής  – Τιτάν Σερβίων  1-0
 
  Βαθμολογία ΑγΝΙΗγκολδιαφΒ
1ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ27234086 – 186873
2Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ27196267 – 333463
3ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ27146743 – 36748
4ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ27138648 – 272147
5ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ27127862 – 481443
6Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ271251044 – 331141
7Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ27117951 – 351640
8ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ271010748 – 351340
9ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ271241147 – 48-140
10ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ27981046 – 43335
11Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ27891029 – 30-133
12Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ27951333 – 47-1432
13Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ27851437 – 51-1429
14ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ27351924 – 63-3914
15ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ27342025 – 64-3913
16ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ27232224 – 103-799
 
Επόμενη αγωνιστική
Α.Ε. Κοζάνης  – Έλατος Ελάτης
Α.Ε. Περδίκκα  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Εορδαϊκός  – Απόλλων Ακρινής
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Σ. Βελβεντό
Τιτάν Σερβίων  – Άρης Μαυροπηγής
Μακεδονικός Φούφα  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Ελίμειας  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός  Κοζάνης 


Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
 
Εύκολα πέρασαν οι τρεις πρωτοπόροι … το θρίλερ συνεχίζεται…
Δέκα γκολ σημείωσε η Αιανή κι από τέσσερα Βατερό και Κλείτος
Εξάσφαιρο το Πρωτοχώρι
Μεγάλο διπλό στο Λιβαδερό για την Αγία Παρασκευή
Πήρε το τρίποντο η Ροδιανή
Δύσκολα λύγισε τους Δαναούς το Πλατανόρεμα
 
24η  αγωνιστική   
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Κοζάνη 2004  6-1
Δόξα Ροδιανής  – ΑΟ Τρανοβάλτου 3-0
Απόλλων Αυλών  – Αλιάκμων Αιανής  0-10
Αστραπή Κλείτου  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 4-0
ΑΕ Κρανιδίων  – Εθνικός Βατερού 0-4
Ερμής Πλατανορέματος  -Δαναοί Κοζάνης 1-0

Αναγέννηση Λιβαδερού  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-4 

  Βαθμολογία ΑγΝΙΗγκολΔιαφΒ
1ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ24194178 – 205861
2Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ24194173 – 165761
3ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ24192385 – 176859
4ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ24154559 – 273249
5ΚΟΖΑΝΗ 200424117632 – 33-140
6ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ24105953 – 45835
7ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ241031143 – 56-1333
8Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ24841235 – 54-1928
9Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ24681028 – 34-626
10Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ24651343 – 63-2023
11Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ24631529 – 57-2821
12ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ24441628 – 54-2616
13ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ24341723 – 59-3613
14ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ24312026 – 100-745
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Αγκαλιάζει την πρώτη θέση η  Γαλατινή
Στραβοπάτησε ο Μακεδονικός Σιάτιστας …παλικαρίσιος βαθμός για την Κρυόβρυση
Πήρε το ντέρμπι κι ελπίζει ο Ανθότοπος
Αγγλικό σκορ σε Ασβεστόπετρα
Χιτσκοκική ισοπαλία στο παιχνίδι Πολυνίκης – Καρυοχώρι
Βαθιά ανάσα σωτηρίας  για το Μικρόκαστρο
 
24η  αγωνιστική   
Ακρίτες Κοζάνης  – Μ. Αλ. Χαραυγής  2-1
Πολυνίκης  – Βέρμιο Καρυοχωρίου  3-3
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-1
ΑΜΣ Γαλατινής  – ΑΣ Ποντοκώμης  5-3
Δόξα Μικροκάστρου  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  1-0
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ακαδημία Σιάτιστας  4-2
Ερμής Ασβεστόπετρας  – ΠΑΟΚ Κοίλων  4-3
 

 

  Βαθμολογία ΑγΝΙΗγκολδιαφΒ
1Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ24202280 – 324862
2ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ24185170 – 294159
3ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ24154563 – 303349
4ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ24133853 – 45842
5ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ24124846 – 311540
6ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ241111259 – 56334
7ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ2478937 – 42-529
8ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ24761136 – 53-1727
9Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ24821432 – 42-1026
10ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ24741349 – 58-925
11Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ24661231 – 45-1424
12ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ24711640 – 76-3622
13Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ24621638 – 74-3620
14ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ24541533 – 54-2119
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Αλιάκμων Αιανής
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Δόξα Ροδιανής
Εθνικός Βατερού  – Απόλλων Αυλών
Κοζάνη 2004 – Αστραπή Κλείτου
Δαναοί Κοζάνης  – ΑΕ Κρανιδίων
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Ερμής Πλατανορέματος 



Γ’ κατηγορία
 
Νίκες για τους πρωτοπόρους Βαθύλακκο και Άνω Κώμη … βαδίζουν ολοταχώς για Β’ κατηγορία
Πέρασαν δύσκολα απ’ το Μικρόβαλτο τα Πετρανά
Πέρασε το εμπόδιο των Πύργων η Λευκόβρυση
Αγγλική νίκη ο Κρόκος
Διπλά για Καλονέρι και Ηρακλή Πτολεμαΐδας
 
22η αγωνιστική
Αίας Μικροβάλτου  – Κεραυνός  Πετρανών 1-2
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΕ Άνω Κώμης 0-1
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – ΑΣ Καρυδίτσας 2-0
Δόξα Λευκόβρυσης  – ΑΟ Πύργων 2-1
Πρόοδος Μεταξά  – Άρης Καλονερίου 1-3
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-4

ΑΟ Κρόκου  – Δράση Τσοτυλίου 5-3 

  Βαθμολογία Αγ.ΝΙΗγκολΔιαφΒ
1ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ22192163 – 135059
2Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ22182261 – 194256
3ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ22161545 – 232249
4ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ22152567 – 274047
5ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ22114750 – 302037
6ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ22112952 – 49335
7ΑΚΑΔ.ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ221021054 – 45932
8ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ22921151 – 51029
9Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ22911239 – 51-1228
10ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ22741148 – 49-123
11Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ22811342 – 51-925
12ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ22531436 – 56-2018
13ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ22301924 – 78-549
14Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ22002220 – 110-900


  
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Πύργων  – Άρης Καλονερίου
ΑΕ Άνω Κώμης  – Δόξα Λευκόβρυσης
Κεραυνός  Πετρανών  – Πρόοδος Μεταξά
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Δράση Τσοτυλίου  – Αίας Μικροβάλτου
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου

ΑΣ Καρυδίτσας  – ΑΟ Κρόκου

Από τις Ματιές στα Σπορ

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.