ΕΠΣ Κοζάνης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 22 – 23 Φεβρουαρίου

Α’ κατηγορία

Νίκησε και γίνεται άφαντος ο Εορδαϊκός

Γκολ βαθμούς κι  εντυπώσεις μοιράστηκαν ΑΕΚ και Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μοιρασιά στην Ακρινή
Ανάσανε στις καθυστερήσεις ο Περδίκκας
Επιστροφή στις νίκες για την Άρδασσα


Πήρε φόρα για τα καλά η Ελίμεια … νέα νίκη στα Σέρβια
Λύγισε την αντίσταση της ΑΕΠ η Εράτυρα 
 
 
23η  αγωνιστική 
Α.Ε. Περδίκκα  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  1-0
Τιτάν Σερβίων  – Α.Ε. Ελίμειας 0-2
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-0
Α.Ε. Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  1-1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Άρης Μαυροπηγής  3-1
Έλατος Ελάτης  – Μακεδονικός Φούφα 0-1
 Εορδαϊκός  – Μακεδονικός  Κοζάνης  3-2
Απόλλων Ακρινής  – Α.Σ. Βελβεντό  1-1
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
23
21
2
0
76 – 16
60
65
2
23
17
4
2
57 – 28
29
55
3
23
12
4
7
38 – 34
4
40
4
23
11
6
6
40 – 25
15
39
5
23
10
8
5
45 – 30
15
38
6
23
11
4
8
42 – 42
0
37
7
23
10
6
7
54 – 41
13
36
8
23
10
5
8
41 – 32
9
35
9
23
9
4
10
36 – 30
6
31
10
23
7
7
9
27 – 28
-1
28
11
23
7
7
9
37 – 39
-2
28
12
23
7
4
12
29 – 44
-15
25
13
23
6
5
12
32 – 42
-10
23
14
23
3
4
16
24 – 54
-30
13
15
23
2
5
16
19 – 52
-33
11
16
23
2
3
18
24 – 84
-60
9
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων  – Έλατος Ελάτης
Μακεδονικός Φούφα  – Αναγέννηση Εράτυρας
Α.Ε. Ελίμειας  – Εορδαϊκός
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Α.Ε. Περδίκκα
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Α.Ε. Κοζάνης
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Απόλλων Ακρινής
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Σ. Βελβεντό
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος

Πέρασε και το εμπόδιο της Λευκοπηγής το Βατερό
Δύσκολες νίκες για Αιανή και Κένταυρο
Πήρε το διπλό και μένει σε τροχιά ανόδου το Κλείτος 
Πετούσε φωτιές το Λιβαδερό!
Άνετη νίκη του Πλατανορέματος

Ανάσα για τους Δανούς 

 
20η  αγωνιστική   
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Απόλλων Αυλών  7-0
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Αστραπή Κλείτου 0-3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-1
Ερμής Πλατανορέματος  – ΑΕ Κρανιδίων  4-0
Δαναοί Κοζάνης  – Δόξα Ροδιανής  2-0
Κοζάνη 2004 – Αλιάκμων Αιανής  0-1
Εθνικός Βατερού  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  2-1
 
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
20
15
4
1
57 – 13
44
49
2
20
15
4
1
57 – 19
38
49
3
20
15
2
3
69 – 16
53
47
4
20
14
3
3
52 – 21
31
45
5
20
9
7
4
26 – 20
6
34
6
20
8
5
7
46 – 41
5
29
7
20
8
3
9
30 – 39
-9
27
8
20
8
3
9
37 – 47
-10
27
9
20
6
5
9
23 – 25
-2
23
10
20
4
5
11
34 – 54
-20
17
11
20
4
2
14
17 – 50
-33
14
12
20
3
4
13
24 – 41
-17
13
13
20
3
3
14
20 – 53
-33
12
14
20
3
0
17
22 – 75
-53
4
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Τρανοβάλτου  – ΑΕ Κρανιδίων
Αστραπή Κλείτου  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Απόλλων Αυλών  – Ερμής Πλατανορέματος
Δόξα Ροδιανής  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Αλιάκμων Αιανής  – Αναγέννηση Λιβαδερού
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Δαναοί Κοζάνης
Εθνικός Βατερού  – Κοζάνη 2004
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
Διπλό ανόδου του Μακεδονικού
Πέρασε αέρας από τον Ανθότοπο η Γαλατινή και παραμένει πρώτη
Νίκες για Ασβεστόπετρα και Ποντοκώμη
Βαθιά βαθμολογική ανάσα για το Μικρόκαστρο
Ολική ανατροπή και διπλό για το Καρυοχώρι

Με διπλό επέστρεψαν στις νίκες οι Ακρίτες 

 
20η  αγωνιστική   
Ακαδημία Σιάτιστας  – Ακρίτες Κοζάνης 0-3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου   2-3
Δόξα Μικροκάστρου  – Μ. Αλ. Χαραυγής  3-0
ΕΑΣ Ανθότοπου  – ΑΜΣ Γαλατινής 1-5
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Πολυνίκης  2-1
ΑΣ Ποντοκώμης  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-0
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-2
 
 
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
20
16
2
2
67 – 26
41
50
2
20
15
4
1
61 – 27
34
49
3
20
13
4
3
51 – 21
30
43
4
20
11
3
6
46 – 37
9
36
5
20
10
4
6
41 – 24
17
34
6
20
9
1
10
52 – 51
1
28
7
20
6
7
7
29 – 33
-4
25
8
20
7
3
10
44 – 48
-4
24
9
20
7
2
11
26 – 31
-5
23
10
20
5
6
9
26 – 36
-10
21
11
20
6
1
13
36 – 65
-29
19
12
20
4
6
10
29 – 50
-21
18
13
20
4
3
13
26 – 46
-20
15
14
20
3
2
15
29 – 68
-39
11
 
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Μ. Αλ. Χαραυγής  – ΑΜΣ Γαλατινής
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Δόξα Μικροκάστρου
Πολυνίκης  – ΕΑΣ Ανθότοπου
Ακρίτες Κοζάνης  – ΠΑΟΚ Κοίλων
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ερμής Ασβεστόπετρας
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Ακαδημία Σιάτιστας
ΑΣ Ποντοκώμης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
 
 
Γ’ κατηγορία
Μόνος στην κορυφή ο Ιωνικός Βαθυλάκκου  
Είναι εδώ τα Πετρανά … σοβαρή υποψηφιότητα για άνοδο…
Άνετη νίκη για τον Ηρακλή Πτολεμαΐδας
Νέο στραβοπάτημα της Λευκόβρυσης στο δυνατό Τσοτύλι
Άνετο διπλό των Πύργων
Επιστροφή στις νίκες για τον Κρόκο  

Μεγάλη νίκη της Καρυδίτσας 

 
18η αγωνιστική
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Άρης Καλονερίου 5-0
Δράση Τσοτυλίου  – Δόξα Λευκόβρυσης  2-2
ΑΣ Καρυδίτσας  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  4-1
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – ΑΟ Πύργων 1-4
ΑΟ Κρόκου  – Αίας Μικροβάλτου 3-0
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – Πρόοδος Μεταξά 3-0
Κεραυνός  Πετρανών  – ΑΕ Άνω Κώμης 3-1
 
 
 
 
Βαθμολογία
Α
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
18
15
2
1
57 – 12
45
47
2
18
14
2
2
48 – 18
30
44
3
18
13
1
4
37 – 18
19
40
4
18
12
2
4
58 – 21
37
38
5
18
9
4
5
42 – 26
16
31
6
18
8
2
8
43 – 46
-3
26
7
18
8
1
9
41 – 37
4
25
8
18
8
1
9
41 – 39
2
25
9
18
7
2
9
41 – 43
-2
23
10
18
7
3
8
42 – 38
4
22
11
18
6
1
11
23 – 42
-19
19
12
18
5
3
10
32 – 40
-8
18
13
18
2
0
16
18 – 69
-51
6
14
18
0
0
18
18 – 92
-74
0
 
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΟ Πύργων  – Αίας Μικροβάλτου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου
Πρόοδος Μεταξά  – ΑΟ Κρόκου
Δόξα Λευκόβρυσης  – ΑΣ Καρυδίτσας
Άρης Καλονερίου  – Ιωνικός Βαθυλάκκου
ΑΕ Άνω Κώμης  – Δράση Τσοτυλίου

Κεραυνός  Πετρανών  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

0 Shares

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.