Η ΑΕΛ άφησε την Κοζάνη εκτός κυπέλλου!

Η ΑΕΛ  επικράτησε με 2-1 μέσα στην Κοζάνη για το κύπελλο Ελλαδας και συνεχίζει στην διοργάνωση, όπου και θα αντιμετωπίσει τον Αγροτικό Αστέρα που άφησε εκτός την ΑΕΚ.

Το παιχνίδι έγινε παρουσία 2500 περίπού φιλάθλων, χωρίς να λείψουν τα επεισόδια.

Η Κοζάνη ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο μέρος και το 1-0 του ημιχρόνου την αδικεί καθώς έχασε αρκετές ευκαιρίες, πέρα από το γκολ του Καραμπατζάκη στο 44′ με πέναλτι, ενώ δίκαια διαμαρτύρεται για ακόμη ένα πέναλτι σε σπρώξιμο μέσα στην περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λάρισα ευτύχησε να ισοφαρίσε μόλις στο 46′ με μακρινό σουτ του Νεμπεγλέρα. Στη συνέχεια η ΑΕΛ πίεσε αλλά το παιχνίδι έληξε χωρίς γκολ μέχρι το 90′.

Στην παράταση το χρυσό γκολ για τους φιλοξενούμενος σημείωθηκε στο 7′ του πρώτου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Κάλφα.