Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου ΕΠΣ Κοζάνης: Τα αποτελέσματα στην Β’ κατηγορία

gipedo_kozanis_kerkidaΜε αμείωτο ρυθμό συνεχίζεται η μάχη για την 2η θέση της βαθμολογίας για να δούμε ποια ομάδα θα ακολουθήσει την Εράτυρα στην Α΄ Κατηγορία.

Μετά τα αποτελέσματα της περασμένης Τετάρτης μάλιστα 3 ομάδες ισοβαθμούν στην 2η θέση. Τα Κρανίδια που θα παίξουν εντός  με τον Ανθότοπο, η Αιανή θα παίξει επίσης στην έδρα της με το Πλατανόρευμα που της έκανε το «δώρο» την περασμένη Τετάρτη και η Ροδιανή τέλος παίξει εκτός με τον Έλατο Ελάτης  που ήδη έχει κερδίσει Κρανίδια και Αιανή.

Κοινή συνισταμένη είναι ότι όλες οι ομάδες πλέον είναι αδιάφορες αφού έχει ξεκαθαρίσει κατά 90% και ποιες θα πέσουν.

 

Το πρόγραμμα:

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Αναγέννηση Εράτυρας

Αίας Μικροβάλτου-Πρόοδος Μεταξά

Α.Ε. Κρανιδίων-Ανθότοπος

Έλατος Ελάτης-Δόξα Ροδιανής

Αλιάκμων Αιανής-Ερμής Πλατανορεύματος

Δράση Τσοτυλίου-Α.Ο. Τρανοβάλτου

Αναγέννηση Λιβαδερού-Δόξα Μικροκάστρου

 

 

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Ανθότοπος – Αναγέννηση Εράτυρας                     1-4

Δόξα Ροδιανής – Αίας Μικροβάλτου                    4-3

Ερμής Πλατανορέματος – ΑΕ Κρανιδίων             1-1

ΑΟ Τρανοβάλτου – Έλατος Ελάτης                      1-4

Δόξα Μικροκάστρου – Αλιάκμων Αιανής             2-4

Δράση Τσοτυλίου – Αναγέννηση Λιβαδερού        2-1

Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης             1-0

 

 

Βαθμολογία

 

Α/Α

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1.

Αναγέννηση Εράτυρας

88

28

61

2.

Αλιάκμων Αιανής

55

31

48

3.

Α.Ε. Κρανιδίων

43

26

48

4.

Δόξα Ροδιανής

56

33

48

5.

Έλατος Ελάτης

36

35

34

6.

Ερμής Πλατανορεύματος

46

40

32

7.

Ανθότοπος

37

46

30

8.

Δόξα Μικροκάστρου

43

55

29

9.

Α.Ο. Τρανοβάλτου

29

49

27

10.

Πρόοδος Μεταξά

41

49

26

11.

Αναγέννηση Λιβαδερού

39

57

25

12.

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

36

57

25

13.

Δράση Τσοτυλίου

31

45

19

14.

Αίας Μικροβάλτου

20

49

14

 

 

 

*Η Δράση Τσοτυλίου ξεκίνησε με -8*

 

2ος Όμιλος

ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ 2η ΘΕΣΗ

 

Μόνο το 2ο εισιτήριο για την άνοδο συνεχίζει να αναζητά κάτοχο και όλα θα κριθούν αυτή την αγωνιστική όπου οι Λέοντες υποδέχονται τον ΠΑΟ Κοίλων.

 

Το πρόγραμμα:

Απόλλων 2010 Ακρινής-Πολυνίκης

Λέοντες Αναρράχης-Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης

Μακεδονομάχος-Ηρακλής Κρυόβρυσης

Ακαδημία Ηρακλής-Ελπίδες Υψηλάντη

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Προάστειο-Άρης Μαυροπηγής

Ακρίτες Κοζάνης-Νέος Άρης Αργίλου

 

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής:

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Πολυνίκης Πτολ/δας      1-0

Ελπίδες Υψηλάντη Λέοντες Αναρράχης               1-7

Άρης Μαυροπηγής – Ηρακλής Πτολ/δας              3-2

Νέος Άρης Αργίλου – Βέρμιον Καρυοχωρίου      0-1

Προάστιο Προαστίου – Ακρίτες Κοζάνης             4-4

ΠΑΟ Κοίλων – Απόλλων Ακρινής                       2-1

Ατρόμητος Πτολ/δας – Μακεδονομάχος              3-0

Η βαθμολογία

Α/Α

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1.

Απόλλων 2010 Ακρινής

86

28

60

2.

Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης

50

27

50

3.

Λέοντες Αναρράχης

60

26

49

4.

Βέρμιο Καρυοχωρίου

41

29

41

5.

Προάστειο

60

60

37

6.

Ηρακλής Κρυόβρυσης

43

51

37

7.

Ακρίτες Κοζάνης

55

43

33

8.

Ακαδημία Ηρακλής

58

56

33

9.

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

53

53

31

10.

Άρης Μαυροπηγής

41

41

31

11.

Ελπίδες Υψηλάντη

48

53

30

12.

Πολυνίκης

38

48

26

13.

Νέος Άρης Αργίλου

33

62

19

14.

Μακεδονομάχος

9

98

-26

Γ΄ Κατηγορία (21η Αγωνιστική)

Με την 21η αγωνιστική (η 20η θα γίνει την προσεχή Τετάρτη) συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ΄ Κατηγορίας και το πρόγραμμα είναι το ακόλουθο:

 

Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής-Φ.Σ. Αστραπή Κλείτους

Δόξα Μεσιανής-Δόξα Λευκόβρυσης

Ηρακλής Δρεπάνου-Α.Σ. Καρυδίτσας

Δαναοί Κοζάνης-Α.Σ. Κεραυνός Πετρανών

Απόλλων Αυλών-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Η Ένωση

Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής-Α.Σ. Ποντοκώμης

 

Η βαθμολογία

1.Δόξα Μεσιανής                                   47

2.Α.Σ. Καρυδίτσας                                                 39

==============================

3.Α.Σ. Δαναοί Κοζάνης 2000                                 39

4.Ακαδημία Ποδ. Βοΐου Νεάπολης        39

5.Α.Σ. Ποντοκώμης                                33

6.Απόλλων Αυλών                                                 32

7.Α.Σ. Κεραυνός Πετρανών                  23

8.Φ.Σ. Αστραπή Κλείτου                        19

9.Μ. Αλέξανδρος Λευκοπηγής              18

10.Α.Σ. Δόξα Λευκόβρυσης                   9

11.Α.Σ. Ηρακλής Δρεπάνου                   8

12.Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής           1

Ο Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής ξεκίνησε με -15 βαθμούς

Αγία Παρασκευή, Δρέπανο και Λευκόβρυση ξεκίνησαν με -2 βαθμούς

eordaia.org

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.