Αποτελέσματα ΕΠΣ στη Δυτ. Μακεδονία

gipedo_kozanis_high9879Βαθμολογικές απώλειες είχαν οι δύο πρωτοπόροι του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης. Για την 23η αγωνιστική, ο Μακεδονικός Κοζάνης και ο Τιτάνας Σερβίων αναδείχτηκαν ισόπαλοι εκτός έδρας, με την Αναγέννηση Πτολεμαϊδας και το Βελβεντό, αντίστοιχα.

Στη Β΄ κατηγορία και στον πρώτο όμιλο η Αναγέννηση Εράτυρας, παρά την ήττα της από την Ροδιανή παρέμεινε στην πρώτη θέση, ενώ στο δεύτερο όμιλο ο πρωτοπόρος Απόλλωνας Ακρινής επικράτησε εύκολα του Προαστείου με 5-0.

Στο ντέρμπι της Γ΄ κατηγορίας η Καρυδίτσα νίκησε την Μεσιανή με 1-0. Στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Γρεβενών ο πρωτοπόρος Κτηνοτροφικός Αστέρας είχε ρεπό, ενώ η δεύτερη Κιβωτός νίκησε, για τη 19η αγωνιστική, τον Άγιο Γεώργιο με 1-0. Για την 20η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Καστοριάς, ο Παναργειακός κέρδισε τα Γραμμοχώρια 2-1.

Α΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Μακεδονικός Σιάτιστας – Άρδασσα

1-5

Α.Ε Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα

1-0

Μ. Αλ. Χαραυγής – Ακαδημία Σιάτιστας

1-2

Βελβεντό – Τιτάν Σερβίων

2-2

ΑΕΠ Καραγιαννίων – Ασβεστόπετρα

1-0

Αναγ/ση Πτολεμαίδας–Μακεδονικός Κοζάνης

1-1

Πρωτοχώρι – Γαλατινή

2-1

Ελίμεια – Κοζάνη 2004

1-1

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Μακεδονικός Κοζάνης

47

2

Τιτάν Σερβίων

46

3

ΑΕΠ Καραγιαννίων

41

4

Ασβεστόπετρα

39

5

Μακεδονικός Φούφα

39

6

Ελίμεια

38

7

Α.Ε Κοζάνης

37

8

Βελβεντό

35

9

Άρδασσα

35

10

Κοζάνη 2004

25

11

Ακαδημία Σιάτιστας

24

12

Γαλατινή

23

13

Πρωτοχώρι

23

14

Αναγ/ση Πτολεμαίδας

20

15

Μ. Αλ. Χαραυγής

17

16

Μακεδονικός Σιάτιστας

10

 

Β1 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Μικρόκαστρο – Ελάτη

0-2

Ροδιανή – Αναγέννηση Εράτυρας

1-0

Ελπίδες ΑΕΚ– Δράση Τσοτυλίου

3-0

Ανθότοπος – Μεταξάς

4-1

Λιβαδερό– Αιανή

2-4

Πλατανόρεμα – Αίας Μικροβάλτου

4-0

Τρανόβαλτο – Κρανίδια

0-2

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Αναγέννηση Εράτυρας

40

2

Κρανίδια

35

3

Αιανή

34

4

Ροδιανή

33

5

Πλατανόρεμα

25

6

Λιβαδερό

24

7

Μικρόκαστρο

23

8

Τρανόβαλτο

21

9

Ανθότοπος

21

10

Ελάτη

19

11

Μεταξάς

15

12

Δράση Τσοτυλίου

13

13

Ελπίδες ΑΕΚ

13

14

Αίας Μικροβάλτου

7

 

Β2 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Ακρίτες – Καρυοχώρι

1-1

Ατρόμητος Πτολεμ – Λέοντες Αναρράχης

2-4

Άργιλος – Ακαδημία Ηρακλή

0-1

Κρυόβρυση – ΠΑΟ Κοίλων

0-2

Ελπίδες Υψηλάντη – Πολυνίκης Πτολεμ

1-2

Απόλλων Ακρινής –Προάστειο

5-0

Μαυροπηγή – Μακεδονομάχος

3-0αα

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Απόλλων Ακρινής

44

2

Λέοντες Αναρράχης

38

3

Καρυοχώρι

30

4

Κρυόβρυση

29

5

ΠΑΟ Κοίλων

29

6

Προάστειο

27

7

Ακρίτες

27

8

Μαυροπηγή

25

9

Ελπίδες Υψηλάντη

20

10

Πολυνίκης Πτολεμ.

20

11

Ακαδημία Ηρακλή

19

12

Ατρόμητος Πτολεμ.

18

13

Άργιλος

12

14

Μακεδονομάχος

-6

 

Γ΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Κεραυνός Πετρανών – Ηρακλής Δρεπάνου

4-0

Καρυδίτσα – Δόξα Μεσιανής

1-0

Ακαδημία Βοίου – Δαναοί Κοζάνης

3-2

Αγία Παρασκευή – Μ.Α. Λευκοπηγής

1-5

Αστραπή Κλείτου- Δόξα Λευκόβρυσης

4-1

Ποντοκώμη – Απόλλων Αυλών

δδ

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Δόξα Μεσιανής

39

2

Καρυδίτσα

35

3

Δαναοί Κοζάνης

30

4

Ακαδημία Βοίου

27

5

Ποντοκώμη

26

6

Απόλλων Αυλών

22

7

Κεραυνός Πετρανών

19

8

Αστραπή Κλείτου

19

9

Μ. Αλέξ. Λευκοπηγής

11

10

Δόξα Λευκόβρυσης

6

11

Ηρακλής Δρεπάνου

2

12

Αγία Παρασκευή

1

 

Α΄ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Άρης Καρπερού – Μέγαρο

1-1

ΑΕ Κοκκινιάς/Πολύδ – Παλιουριά

2-5

Σειρήνα – Ιτέα

1-5

Ποντινή–Αμυγδαλιά

5-1

Κιβωτός – Άγιος Γεώργιος

1-0

Καμβουνιακός – ΑΕΠ Βατολάκου

3-0

Ρεπό: Κτηνοτροφικός

 

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Κτηνοτροφικός

46

2

Κιβωτός

39

3

Ιτέα

32

4

Αγιος Γεώργιος

31

5

Ποντινή

27

6

Μέγαρο

26

7

ΑΕΠ Βατολάκου

25

8

Άρης Καρπερού

24

9

Καμβουνιακός Δεσκάτης

24

10

Παλιουριά

18

11

Αμυγδαλιά

13

12

Σειρήνα

11

13

ΑΕ Κοκκινιάς/Πολύδενδρου

2

 

Α΄ ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Βίτσι – Οινόη

1-2

Μαυροχώρι – Πεντάβρυσος

1-1

Κρόνος– Διποταμιά

0-0

Πολυκάρπη – Ασπροκκλησιά

7-0

Παναργειακός – Γραμμοχώρια

2-1

Νεστόριο – Κορησός

1-2

Αμπελόκηποι – Νταηλάκη

0-0

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Παναργειακός

53

2

Κορησός

45

3

Πολυκάρπη

44

4

Γραμμοχώρια

41

5

Πεντάβρυσος

38

6

Νταηλάκη

34

7

Αμπελόκηποι

30

8

Μαυροχώρι

26

9

Οινόη

25

10

Κρόνος

19

11

Νεστόριο

17

12

Βίτσι

14

13

Διποταμιά

7

14

Ασπροκκλησιά

1

ΕΡΑ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.