Αποτελέσματα ΕΠΣ της Δυτικής Μακεδονίας

podosfairo_vole2342Δύσκολη νίκη επί της Άρδασσας με 2-0 πέτυχε ο Μακεδονικός Κοζάνης, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης, παραμένοντας στην πρώτη θέση. Μόνος στη δεύτερη θέση έμεινε ο Τιτάνας Σερβίων κερδίζοντας το Σάββατο 10/3/2012 την Ασβεστόπετρα με 3-2, ενώ τρίτη πέρασε η ΑΕΠ Καραγιαννίων, μετά τη νίκη της με 3-1 στη Χαραυγή επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Στην Α΄ κατηγορία της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Γρεβενών, σταθερά πρώτος παραμένει ο Κτηνοτροφικός Αστέρας, ο οποίος για τη 17η αγωνιστική νίκησε χθες Κυριακή 11/13/2012 την Ποντινή με 4-1. Για τη 17η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Καστοριάς, ο πρωτοπόρος Παναργειακός επικράτησε εκτός έδρας του Κρόνου με 3-0, ενώ το παιχνίδι της δεύτερης Κορησού με τη Διποταμιά αναβλήθηκε.

Α΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Τιτάν Σερβίων – Ασβεστόπετρα

3-2

Μ. Αλ. Χαραυγής – ΑΕΠ Καραγιαννίων

1-3

Ακαδημία Σιάτιστας–Μακεδονικός Σιάτιστας

1-5

Μακεδονικός Κοζάνης – Άρδασσα

2-0

Μακεδονικός Φούφα – Πρωτοχώρι

5-4

Βελβεντό– Αναγ/ση Πτολεμαίδας

5-1

Κοζάνη 2004- Γαλατινή

2-1

Ελίμεια– Α.Ε Κοζάνης

1-0

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Μακεδονικός Κοζάνης

42

2

Τιτάν Σερβίων

36

3

ΑΕΠ Καραγιαννίων

35

4

Ασβεστόπετρα

33

5

Μακεδονικός Φούφα

33

6

Ελίμεια

33

7

Βελβεντό

31

8

Άρδασσα

29

9

Α.Ε Κοζάνης

29

10

Γαλατινή

23

11

Πρωτοχώρι

20

12

Αναγ/ση Πτολεμαίδας

19

13

Κοζάνη 2004

18

14

Ακαδημία Σιάτιστας

17

15

Μ. Αλ. Χαραυγής

16

16

Μακεδονικός Σιάτιστας

10

 

Β1 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Μικρόκαστρο – Μεταξάς

2-1

Ελπίδες ΑΕΚ– Ελάτη

2-2

Πλατανόρεμα – Ροδιανή

2-1

Τρανόβαλτο – Ανθότοπος

0-3

Αιανή – Κρανίδια

5-0

Λιβαδερό– Αναγέννηση Εράτυρας

3-2

Δράση Τσοτυλίου – Αίας Μικροβάλτου

δδ

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Αναγέννηση Εράτυρας

37

2

Ροδιανή

30

3

Κρανίδια

29

4

Αιανή

28

5

Λιβαδερό

24

6

Τρανόβαλτο

21

7

Μικρόκαστρο

20

8

Πλατανόρεμα

19

9

Μεταξάς

15

10

Ανθότοπος

15

11

Ελάτη

13

12

Δράση Τσοτυλίου

10

13

Ελπίδες ΑΕΚ

10

14

Αίας Μικροβάλτου

7

 

Β2 ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Ατρόμητος Πτολεμ. – Ελπίδες Υψηλάντη

2-0

Προάστειο – Λέοντες Αναρράχης

3-2

Άργιλος – ΠΑΟ Κοίλων

2-2

Ακρίτες – Πολυνίκης Πτολεμ.

4-1

Απόλλων Ακρινής– Ακαδημία Ηρακλή

5-2

Μαυροπηγή – Κρυόβρυση

0-0

Καρυοχώρι – Μακεδονομάχος

3-0αα

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Απόλλων Ακρινής

38

2

Λέοντες Αναρράχης

32

3

Καρυοχώρι

29

4

Κρυόβρυση

26

5

Προάστειο

24

6

ΠΑΟ Κοίλων

23

7

Ακρίτες

23

8

Ελπίδες Υψηλάντη

20

9

Μαυροπηγή

19

10

Ατρόμητος Πτολεμ.

18

11

Πολυνίκης Πτολεμ.

17

12

Ακαδημία Ηρακλή

16

13

Άργιλος

12

14

Μακεδονομάχος

-6

 

Γ΄ ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Καρυδίτσα – Κεραυνός Πετρανών

4-0

Μ.Α. Λευκοπηγής – Δόξα Μεσιανής

0-2

Αγία Παρασκευή – Δαναοί Κοζάνης

1-4

Ακαδημία Βοίου – Δόξα Λευκόβρυσης

3-0

Απόλλων Αυλών – Ηρακλής Δρεπάνου

4-1

Ποντοκώμη- Αστραπή Κλείτου

4-3

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Δόξα Μεσιανής

36

2

Καρυδίτσα

29

3

Δαναοί Κοζάνης

27

4

Ακαδημία Βοίου

24

5

Ποντοκώμη

23

6

Απόλλων Αυλών

19

7

Αστραπή Κλείτου

16

8

Κεραυνός Πετρανών

13

9

Μ. Αλέξ. Λευκοπηγής

8

10

Δόξα Λευκόβρυσης

6

11

Ηρακλής Δρεπάνου

2

12

Αγία Παρασκευή

1

 

Α΄ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Άρης Καρπερού– Ιτέα

4-2

Παλιουριά – Αμυγδαλιά

2-3

Μέγαρο– Άγιος Γεώργιος

1-2

ΑΕ Κοκκινιάς/Πολύδ – ΑΕΠ Βατολάκου

3-1

Κιβωτός – Καμβουνιακός

1-0

Ποντινή– Κτηνοτροφικός

1-4

Σειρήνα

Ρεπό

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Κτηνοτροφικός

43

2

Κιβωτός

36

3

Αγιος Γεώργιος

28

4

Μέγαρο

25

5

ΑΕΠ Βατολάκου

24

6

Ιτέα

23

7

Ποντινή

23

8

Άρης Καρπερού

23

9

Καμβουνιακός Δεσκάτης

21

10

Παλιουριά

12

11

Σειρήνα

11

12

Αμυγδαλιά

10

13

ΑΕ Κοκκινιάς/Πολύδενδρου

2

 

Α΄ ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΚΟΡ

Οινόη – Πολυκάρπη

0-2

Κρόνος – Παναργειακός

0-3

Μαυροχώρι– Νεστόριο

2-2

Βίτσι – Αμπελόκηποι

1-1

Πεντάβρυσος – Νταηλάκη

3-3

Διποταμιά – Κορησός

δδ

Ασπροκκλησιά – Γραμμοχώρια

0-8

Θ

ΟΜΑΔΑ

Β

1

Παναργειακός

44

2

Κορησός

39

3

Γραμμοχώρια

37

4

Πολυκάρπη

35

5

Πεντάβρυσος

34

6

Νταηλάκη

30

7

Μαυροχώρι

25

8

Αμπελόκηποι

25

9

Οινόη

19

10

Κρόνος

14

11

Νεστόριο

14

12

Βίτσι

13

13

Διποταμιά

6

14

Ασπροκκλησιά

1

 

ΕΡΑ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.