Δείτε όλη τη δράση του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

2016-17-b16h-elp-agp-fash2

Α’ κατηγορία

Έσωσε την παρτίδα στο 90’ η ΑΕΠ Καραγιαννίων και κρατάει απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της

Πήρε το τρίποντο η Κοζάνη κόντρα στα Σέρβια

Καλή εμφάνιση και οι πρώτοι τρεις βαθμοί  στο  β’  γύρο  για το Μακεδονικό

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Χαραυγή και  ΠΑΟ Κοίλων

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αιανή και Βατερό

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Αναγέννηση, διπλό στη Γαλατινή

Νικήτρια η Καλαμιά στο ντέρμπι των ουραγών

 

19η αγωνιστική

Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής – Π.Α.Ο. Κοίλων  1-1

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός  Κοζάνης 0-3

Α.Ε. Άνω Κώμης                – Α.Ε. Καλαμιάς               0-1

Γαλατινή – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 0-1

Κοζάνη – Τιτάν Σερβίων                3-1

Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Κοζάνης 0-3 α.α.

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-2

Αλιάκμων Αιανής – Εθνικός Βατερού 1-1

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 42 19 12 6 1 43 – 10 33
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 38 19 11 5 3 48 – 15 33
3 Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 38 19 11 5 3 42 – 18 24
4 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 36 19 11 3 5 38 – 28 10
5 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 33 19 9 6 4 35 – 25 10
6 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 30 19 8 6 5 24 – 22 2
7 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 29 19 9 2 8 35 – 33 2
8 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 28 19 8 4 7 28 – 27 1
9 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 27 19 8 3 8 34 – 31 3
10 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 27 19 7 6 6 26 – 26 0
11 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 27 19 7 6 6 26 – 30 -4
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 26 19 7 5 7 24 – 20 4
13 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 25 19 7 4 8 24 – 26 -2
14 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 5 19 1 2 16 23 – 62 -39
15 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 5 19 1 2 16 11 – 51 -40
16 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 1 19 2 1 16 12 – 49 -37

Σ.Σ. :

α) Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική  – 20η

Γαλατινή – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Ε. Καλαμιάς  – Μ.  Αλέξανδρος Χαραυγής

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Κοζάνη

Π.Α.Ο. Κοίλων   – Αναγέννηση Εράτυρας

Τιτάν Σερβίων  – Α.Σ. Βελβεντό

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Μακεδονικός  Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής

Εθνικός Βατερού  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Ισόπαλο το ντέρμπι Δόξας Λευκόβρυσης – Πλατανόρεμμα

Σκόνταψε στο δυνατό Λιβαδερό ο Κένταυρος

Νίκησαν και σκαρφάλωσαν στην δεύτερη θέση οι Ακρίτες

Πλησιάζουν τα Πετρανά

16η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου 4-0

Έλατος Ελάτης  – Α.Ο. Κρόκου  0-2

Α.Ε. Κρανιδίων  – Πρόοδος Μεταξά  2-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  0-1

Δόξα Λευκόβρυσης – Ερμής Πλατανορέμματος  0-0

Α.Σ. Καρυδίτσας – Κεραυνός Πετρανών  0-2

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  2-2

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 40 16 12 4 0 44 – 13 31
2 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 36 16 11 3 2 42 – 14 28
3 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 35 16 10 5 1 48 – 19 29
4 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 34 16 11 1 4 38 – 18 20
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 31 16 9 4 3 30 – 24 6
6 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 25 16 7 4 5 24 – 22 2
7 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 24 16 7 3 6 27 – 22 5
8 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 22 16 6 4 6 21 – 24 -3
9 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 15 16 5 0 11 20 – 39 -19
10 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 16 5 1 10 26 – 36 -10
11 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 12 16 3 3 10 24 – 41 -17
12 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 10 16 2 4 10 23 – 43 -20
13 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 10 16 3 1 12 16 – 46 -30
14 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 6 16 1 3 12 21 – 43 -22

* Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία

Επόμενη αγωνιστική -17η

Α.Ο. Κρόκου  – Πρόοδος Μεταξά

Αναγέννηση Αργίλου  – Έλατος Ελάτης

Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής  – Α.Ε. Κρανιδίων

Ερμής Πλατανορέμματος  – Ακρίτες Κοζάνης

Κεραυνός Πετρανών  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Δόξα Λευκόβρυσης

Αναγέννηση Λιβαδερού –  Α.Σ. Καρυδίτσας

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Ξεφεύγει ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Πολλοί μνηστήρες για τη δεύτερη προνομιούχο θέση  

16η αγωνιστική

Βέρμιο Καρυοχωρίου –Δόξα Μικροκάστρου 1-0

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-0

Ελπίδες Ελλησπόντου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  1-0

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κοζάνη 2004  1-0

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  0-3 α.α.

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας –Δράσις Τσοτυλίου 3-2

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών  1-1

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 38 16 12 2 2 24 – 7 17
2 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 33 16 10 3 3 43 – 13 30
3 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 33 16 10 3 3 38 – 20 18
4 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 32 16 10 2 4 27 – 13 14
5 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 29 16 8 5 3 26 – 16 10
6 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 27 16 7 6 3 34 – 21 13
7 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 25 16 8 1 7 20 – 22 -2
8 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 23 16 6 5 5 23 – 21 2
9 ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 21 16 6 3 7 18 – 17 1
10 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 18 16 5 3 8 18 – 25 -7
11 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 15 16 4 3 9 22 – 30 -8
12 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 14 16 4 2 10 18 – 30 -12
13 ΚΟΖΑΝΗ 2004 7 16 2 1 13 12 – 30 -18
14 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -5 16 0 1 15 4 – 62 -58

* Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

* Ο ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -2 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική  – 17η

Δράσις Τσοτυλίου  – Δόξα Μικροκάστρου

Πρόοδος Κομνηνών  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Δόξα Βερμίου Πύργων

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ηρακλής Κρυόβρυσης

Κοζάνη 2004 – Ελπίδες Ελλησπόντου

Ερμής Ασβεστόπετρας – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας  3-0 α.α.

Γ’ κατηγορία

Εμφατικό διπλό των Δαναών

Δεν κατέβηκε  για 3η φορά να αγωνιστεί το Προάστειο και αποβάλλεται από το πρωτάθλημα  
Λύγισε την αντίσταση της Καισαρειάς το Μικρόβαλτο 

10η αγωνιστική

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Δαναοί Κοζάνης  1-5

ΑΣ Προάστιο Προαστίου – ΑΕ Περδίκκα  0-3 α.α.

Αίας  Μικροβάλτου  – ΑΕ Καισαρειάς  3-2

Ρεπό:  Απόλλων Αυλών

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 24 8 8 0 0 32 – 8 24
2 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 21 9 7 0 2 24 – 9 15
3 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 15 8 5 0 3 22 – 17 5
4 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 15 9 5 0 4 22 – 15 7
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 12 8 4 0 4 20 – 20 0
6 ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 1 9 0 1 8 9 – 31 -22
7 ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ -5 9 0 1 8 6 – 35 -29

* Έκαναν το ρεπό του β´ γύρου : Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ , ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ και Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ -ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ.

* Το Α.Σ. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική – 11η

Δαναοί Κοζάνης  – ΑΕ Περδίκκα

ΑΕ Καισαρειάς  – ΑΣ Προάστιο Προαστίου

Αίας  Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών

Ρεπό: Εθνικός Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

 


 

Σχολιάστε