Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

eps_kozanis

Α’ κατηγορία

26η αγωνιστική 

Α.Σ. Βελβεντό – Αστραπή Κλείτου 1-2

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αλιάκμων Αιανής 4-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Φούφα 1-4

Αναγέννηση Εράτυρας  – Π.Α.Ο. Κοίλων 0-0

Εθνικός Βατερού  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-1

Πολυνίκης  – Τιτάν Σερβίων 3-6

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων   – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 5-1

Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός  Κοζάνης (28/3)

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ 66
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 62
3 Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ 55
4 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 44
5 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 44
6 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 36
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 36
8 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 35
9 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 33
10 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 32
11 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 31
12 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ 29
13 ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ 28
14 ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ 25
15 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 20
16 ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 0

Σ.Σ. :

α) ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ έχει 1 μηδενισμό και -3 βαθμούς .

Επόμενη αγωνιστική – 27η

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Π.Α.Ο. Κοίλων

Αστραπή Κλείτου – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Αναγέννηση Εράτυρας

Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό

Τιτάν Σερβίων – Εθνικός Βατερού

Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε. Κοζάνης

Μακεδονικός Φούφα – Πολυνίκης

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Σιάτιστας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

22η αγωνιστική  

Α.Ε. Ελίμειας – Μ. Αλ. Λευκοπηγής 3-0

Α.Ε. Καλαμιάς – ΑΕ Κρανιδίων 2-2

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-5

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-1

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Ερμής Πλατανορεύματος 1-4

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Έλατος Ελάτης 1-1

Ρεπό:  Δόξα Λευκόβρυσης

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ 56
2 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 50
3 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 45
4 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 43
5 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 38
6 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 35
7 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 32
8 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 31
9 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 28
10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 25
11 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 22
12 ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ 14
13 Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ 6
14 Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ -6

Σ.Σ.:

α) Ο Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Ο Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ έχει -4 βαθμούς .

γ) Ο Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ έχει -6 βαθμούς και απεχώρησε από το πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική – 23η

Δόξα Λευκόβρυσης – ΑΕ Κρανιδίων

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Καλαμιάς

Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Ε. Ελίμειας

Ερμής Πλατανορεύματος – Αναγέννηση Λιβαδερού

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Έλατος Ελάτης – Ιωνικός Βαθυλάκκου

Ρεπό: Μ. Αλ. Λευκοπηγής

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

22η αγωνιστική 

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ακρίτες Κοζάνης 2-0

ΑΣ Ποντοκώμης – Α.Μ.Σ. Γαλατινής 0-4

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-0

ΕΑΣ Ανθότοπος – Μ. Αλ. Χαραυγής 1-2

Δόξα Μικροκάστρου – Ερμής Ασβεστόπετρας 2-0

Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-0

Δράσις Τσοτυλίου – Α.Ε. Περδίκκα 1-1

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 51
2 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 40
3 ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ 40
4 Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ 39
5 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ 38
6 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 38
7 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 26
8 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 25
9 ΚΟΖΑΝΗ 2004 24
10 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 24
11 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 22
12 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 19
13 Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ 19
14 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 18

Σ.Σ.:

α) Ο Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Η Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ έχει -2 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

Επόμενη αγωνιστική – 23η

Α.Ε. Περδίκκα – Ακρίτες Κοζάνης

Ηρακλής Κρυόβρυσης – Δράσις Τσοτυλίου

Α.Μ.Σ. Γαλατινής – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004

Μ. Αλ. Χαραυγής – ΑΣ Ποντοκώμης

Δόξα Μικροκάστρου – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ερμής Ασβεστόπετρας – ΕΑΣ Ανθότοπος

Γ’ κατηγορία

22η αγωνιστική  

Α.Σ. Καρυδίτσας – Κεραυνός Πετρανών 1-2

Αναγέννηση Αργίλου – Δόξα Ροδιανής 2-1

Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών 4-3

Πρόοδος Κομνηνών – Δόξα Βερμίου Πύργων 0-2

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 2-1

Αίας Μικροβάλτου – Ελπίδες Ελλησπόντου 2-2

Ρεπό: Δαναοί 2000 Κοζάνης

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Βαθμοί
1 ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 57
2 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 56
3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 55
4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 43
5 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 40
6 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 34
7 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 29
8 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 26
9 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 25
10 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 20
11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 19
12 Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 18
13 ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ 10
14 ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -14

Σ.Σ. :

α) Η ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ έχει -6 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.

β) Ο ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ έχει -18 βαθμούς αρνητική βαθμολογία και αποχώρησε από το πρωτάθλημα .

Επόμενη αγωνιστική – 23η

Απόλλων Αυλών – Δόξα Ροδιανής

Δόξα Βερμίου Πύργων – Α.Ο. Κρόκου

Μακεδονομάχος – Αναγέννηση Αργίλου

Κεραυνός Πετρανών – Πρόοδος Κομνηνών

Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου – Δαναοί 2000 Κοζάνης

Αίας Μικροβάλτου – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ελπίδες Ελλησπόντου – Πρόοδος Μεταξά

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε