ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου

Α’ κατηγορία
Βήμα τίτλου ο Εορδαϊκός
Ακόμα σκοράρει το Βελβεντό
Μοιρασιά σε Κλείτος και στρατιωτικό
Μεγάλη νίκη του Βοΐου …  έμεινε στο κύπελλο ο Φούφας
Νίκη ανάσα για Αιανή
Καθάρισε η Εράτυρα

23η Αγωνιστική
Α.Σ. Βελβεντό  – Α.Ε. Περδίκκα 10-0
Αστραπή Κλείτου  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-1
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Μακεδονικός Σιάτιστας  1-1
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Μακεδονικός Φούφα  2-1
Εορδαϊκός  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  2-0
Α.Ε. Ελίμειας  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή   δ.δ.
Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Κοζάνης  2-0  
Αναγέννηση Εράτυρας – Απόλλων Ακρινής 2-0

Βαθμολογία
Εορδαϊκός   57
Μακεδονικός Φούφα   52
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων   48
Αστραπή Κλείτου   41
Μακεδονικός Σιάτιστας   37
Αναγέννηση Εράτυρας   36
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου   34
Απόλλων Ακρινής   29
Αλιάκμων Αιανής   28
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας   28
Α.Σ. Βελβεντό   26
Μακεδονικός Κοζάνης   24
Α.Ε. Κοζάνης   21
Α.Μ.Σ. Γαλατινή   16
Α.Ε. Ελίμειας   14
Α.Ε. Περδίκκα   10

Η Αναγέννηση, ο Αλιάκμων Αιανής και η Ακαδημία Βοΐου έχουν παίξει όλα τα παιχνίδια τους. Η Α.Ε. Κοζάνης η Ελίμεια και η Γαλατινή έχουν 2 παιχνίδια λιγότερα και όλες οι υπόλοιπες ομάδες από 1.

Επόμενη αγωνιστική (24η)
Αλιάκμων Αιανής  – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Μ.Σ. Γαλατινή  – Αναγέννηση Εράτυρας
Α.Ε. Κοζάνης  – Αστραπή Κλείτου
Απόλλων Ακρινής  – Α.Σ. Βελβεντό
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εορδαϊκός
Α.Ε. Περδίκκα  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Μακεδονικός Φούφα  – Μακεδονικός Σιάτιστας

Τετάρτη (εξ΄ αναβολής)
Α.Ε. Ελίμειας –  Α.Ε. Περδίκκα
Απόλλων Ακρινής –  Μακεδονικός Φούφα
Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Σιάτιστας
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μακεδονικός Κοζάνης
Αναγέννηση Εράτυρας – Εορδαϊκός

Αστραπή Κλείτου – Α.Σ. Βελβεντό

 

Β’ κατηγορία
1ος όμιλος
Κρατάνε τη δεύτερη θέση τα Σέρβια
Συνεχίζει την ανοδική πορεία το Λιβαδερό
Χορταστική ισοπαλία στο Τρανόβαλτο
 Λευκή ισοπαλία στα Κρανίδια
Μεγάλη νίκη του Βαθύλακκου
Σημαντικό διπλό  το Πλατανόρεμμα  … πολλά παράπονα η Ροδιανή!
Επιστροφή στις επιτυχίες νη Αγία Παρασκευή

18η Αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων  – Έλατος Ελάτης  3-0
Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  3-1
ΑΟ Τρανοβάλτου – Α.Ε. Άνω Κώμης  3-3
Δόξα Ροδιανής – Ερμής Πλατανορέμματος  1-2
ΑΕ Κρανιδίων – Κοζάνη 2004 0-0
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-3
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Εθνικός Βατερού  1-0

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 45
Τιτάν Σερβίων 38
ΑΕ Άνω Κώμης 33
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 28
Ιωνικός Βαθυλάκκου 28
Έλατος Ελάτης 25
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 24
Κοζάνη 2004 22
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 18
ΑΕ Κρανιδίων 18
Ερμής Πλατανορέμματος 18
Αναγέννηση Λιβαδερού 18
Τρανόβαλτο 15
Δόξα Ροδιανής 8

Επόμενη αγωνιστική 19η
Α.Ε. Άνω Κώμης  – Εθνικός Βατερού
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – ΑΟ Τρανοβάλτου
Κοζάνη 2004 – Ιωνικός Βαθυλάκκου
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Ερμής Πλατανορέμματος  – ΑΕ Κρανιδίων
Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού
Τιτάν Σερβίων – Δόξα Ροδιανής

2ος όμιλος

Εύκολο πέρασμα απ’ το Καρυοχώρι τα Κοίλα
Δύσκολο τρίποντο το Μικρόκαστρο
Επιστροφή στις νίκες για τον Ανθότοπο
Αεράτο διπλό η Χαραυγή
Σημαντική νίκη για τον Ατρόμητο
Νίκη με ανατροπή η Ποντοκώμη
Λύγισε δύσκολα τη Μαυροπηγή η Άρδασσα  

18η Αγωνιστική
Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΠΑΟΚ Κοίλων   1-4
Δόξα Μικροκάστρου – Πολυνίκης  1-0
ΕΑΣ Ανθότοπος  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  4-2
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ερμής Ασβεστόπετρας  4-2
Ακρίτες Κοζάνης  – Μ. Αλ. Χαραυγής   1-4
Άρης Μαυροπηγής – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  1-2
Κεραυνός Πετρανών  – ΑΣ Ποντοκώμης  1-2

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 46
Μ. Αλ. Άρδασσας 42
ΕΑΣ Ανθότοπου 33
Ερμής Ασβεστόπετρας 29
Δόξα Μικροκάστρου 26
Μ. Αλ. Χαραυγής 25
Πολυνίκης 23
ΑΣ Ποντοκώμης 23
Ηρακλής Κρυόβρυσης 20
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 20
Κεραυνός Πετρανών 16
Βέρμιο Καρυοχωρίου 16
Ακρίτες Κοζάνης 11

Άρης Μαυροπηγής 7

 

Επόμενη αγωνιστική 19η
ΑΣ Ποντοκώμης  – Πολυνίκης
ΠΑΟΚ Κοίλων  –  Κεραυνός Πετρανών
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Δόξα Μικροκάστρου
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Μ. Αλ. Χαραυγής – ΕΑΣ Ανθότοπος
Ερμής Ασβεστόπετρας – Άρης Μαυροπηγής
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας –  Ακρίτες Κοζάνης

 

Γ’ κατηγορία
1ος όμιλος
Αγγλική ισοπαλία κι αποθέωση επιθετικού ποδοσφαίρου
Μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ Μεταξάς και Λευκόβρυση
Άργιλος 7 αστέρων!

13η Αγωνιστική
Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου 4-4
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Αίας Μικροβάλτου δ.δ.
Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Λευκόβρυσης 1-1
Απόλλων Αυλών – Αναγέννηση Αργίλου  1-7
Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης    

Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕΚ 27
Δαναοί Κοζάνης  22
Δόξα Λευκόβρυσης 20
ΑΟ Κρόκου 20
Αναγέννηση Αργίλου 17
Πρόοδος Μεταξά 12
Αίας Μικροβάλτου 11
ΑΕ Καισαρειάς – Κήπου – Σπάρτου 7
Απόλλων Αυλών 4

Επόμενη αγωνιστική 14η
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  –  Πρόοδος Μεταξά           
Δόξα Λευκόβρυσης – Απόλλων Αυλών          
Αίας Μικροβάλτου –  Α.Ο. Κρόκου     
Αναγέννηση Αργίλου – Δαναοί Κοζάνης          
Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου         

2ος όμιλος

Χείμαρρος ο Ηρακλής
Παραμένει σε θέση ανόδου το Τσοτύλι  
Διπλό η Καλαμιά … σε ματς διαφήμιση!
Εύκολο  τρίποντο για το Δροσερό

13η Αγωνιστική
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης  10-0
Δράση Τσοτυλίου – Α.Σ. Καρυδίτσας  1-0
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Α.Ε. Καλαμιάς  2-4
Ατρόμητος Δροσερού – Άρης Καλονερίου 3-0
Ρεπό:   Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία
ΑΕΚ Καλαμιάς 30
Δράση Τσοτυλίου 30
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 25
Ελπίδες Ελλησπόντου 17
Δόξα Βερμίου – Πύργων 14
ΑΣ Καρυδίτσα 13
Ατρόμητος Δροσερού 11
Άρης Καλονερίου 9
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0

Επόμενη αγωνιστική 14η
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης  –  Ατρόμητος Δροσερού  
Α.Ε. Καλαμιάς   –  Δράση Τσοτυλίου        
Πύργων  Άρης Καλονερίου – Δόξα Βερμίου
Ρεπό:  Α.Σ. Καρυδίτσας       

Από τις Ματιές στα σπορ

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε