Δείτε αποτελέσματα και βαθμολογίες από την αγωνιστική στην ΕΠΣ Κοζάνης

Α’ κατηγορία

Το βιολί του ο Εορδαϊκός … κρατά την διαφορά του από τον Φούφα
Νίκη με ανατροπή το Βελβεντό
Έβγαλε εξάσφαιρο ο Μακεδονικός Σιάτιστας
Στην εκπνοή το τρίποντο η Αναγέννηση … φωνάζει για τον Μπαϊραμίδη ο Μακεδονικός
Με νίκες προχώρησαν Κλείτος και Βόιο
Στο 90’ πήρε τη νίκη ο Φούφας και συνεχίζει να ελπίζει!
Ματσάρα στον Κρόκο … Νίκη με ανατροπή της Εράτυρας

25η  αγωνιστική
Α.Σ. Βελβεντό  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  3-2
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Α.Ε. Περδίκκα 6-0
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  1-2
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Απόλλων Ακρινής  2-1
Αστραπή Κλείτου  – Αλιάκμων Αιανής  2-0
Μακεδονικός Φούφα  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 3-2
Α.Ε. Ελίμειας –  Αναγέννηση Εράτυρας 1-2
Εορδαϊκός  – Α.Ε. Κοζάνης  4-0

Βαθμολογία
Εορδαϊκός   66
Μακεδονικός Φούφα   61
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων   49
Αστραπή Κλείτου   47
Μακεδονικός Σιάτιστας   43
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου   40
Αναγέννηση Εράτυρας   40
Α.Σ. Βελβεντό   32
Απόλλων Ακρινής   32
Αλιάκμων Αιανής   31
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας   31
Μακεδονικός Κοζάνης   28
Α.Ε. Κοζάνης   24
Α.Ε. Ελίμειας   20
Α.Μ.Σ. Γαλατινή   17
Α.Ε. Περδίκκα   10

Επόμενη αγωνιστική (26η)
Αστραπή Κλείτου  – Α.Ε. Ελίμειας
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Σ. Βελβεντό
Αλιάκμων Αιανής – Εορδαϊκός
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός  Κοζάνης
Απόλλων Ακρινής – Μακεδονικός Σιάτιστας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Φούφα
Α Ε Περδίκκα  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

Β’ κατηγορία

1ος όμιλος

Σκαρφαλώνει στη βαθμολογία το Λιβαδερό
Με αγχωτικές νίκες προχώρησαν Βατερό και Σέρβια
Σημαντικά διπλά   Άνω Κώμης  και Ελάτης
Λευκή ισοπαλία
Μεγάλη νίκη του Τρανόβαλτου

20η αγωνιστική
Αναγέννηση Λιβαδερού – Δόξα Ροδιανής  1-0
Μ. Αλ. Λευκοπηγής –  Έλατος Ελάτης 1-3
ΑΕ Κρανιδίων – Τιτάν Σερβίων 0-1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης 0-3
Εθνικός Βατερού –  Κοζάνη 2004 1-0
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Ερμής Πλατανορέμματος 0-0
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 2-1

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 51
Τιτάν Σερβίων 45
ΑΕ Άνω Κώμης 36
Έλατος Ελάτης 31
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 29
Ιωνικός Βαθυλάκκου 29
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 27
Κοζάνη 2004 25
Αναγέννηση Λιβαδερού 24
Ερμής Πλατανορέμματος 23
Τρανόβαλτο 19
ΑΕ Κρανιδίων 19
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 18
Δόξα Ροδιανής 8
Επόμενη αγωνιστική 21η
Α.Ε. Άνω Κώμης  – Κοζάνη 2004
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Ερμής Πλατανορέμματος – Εθνικός Βατερού  
Έλατος Ελάτης  – ΑΟ Τρανοβάλτου  
Τιτάν Σερβίων – Ιωνικός Βαθυλάκκου  
Δόξα Ροδιανής – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΕ Κρανιδίων  

2ος όμιλος
Θρήνος στα Πετρανά  άφησε την τελευταία του πνοή στο γήπεδο που τόσο αγαπούσε!
Συνεχίζουν με νίκες ΠΑΟΚ Κοίλων και Άρδασσα  
Μοιράστηκαν βαθμούς και γκολ Πολυνίκης – Ηρακλής Κρυόβρυσης   
ΕΑΣ Ανθότοπος –  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  
Νίκη με ανατροπή το Βέρμιο
Επιστροφή στις νίκες το Μικρόκαστρο
Αέρας σωτηρίας για τους Ακρίτες  

20η αγωνιστική
Πολυνίκης – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-1
ΕΑΣ Ανθότοπος –  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  2-2
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ερμής Ασβεστόπετρας  2-1
Δόξα Μικροκάστρου –  Μ. Αλ. Χαραυγής 2-1
Άρης Μαυροπηγής – Ακρίτες Κοζάνης 0-5
ΠΑΟΚ Κοίλων  – ΑΣ Ποντοκώμης 3-1
Κεραυνός Πετρανών  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  1-4 (διεκόπη)

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 55
Μ. Αλ. Άρδασσας 48
ΕΑΣ Ανθότοπου 37
Ερμής Ασβεστόπετρας 30
Δόξα Μικροκάστρου 29
Πολυνίκης 27
Μ. Αλ. Χαραυγής 25
Ηρακλής Κρυόβρυσης 24
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 24
ΑΣ Ποντοκώμης 23
Βέρμιο Καρυοχωρίου 22
Ακρίτες Κοζάνης 17
Κεραυνός Πετρανών 16
Άρης Μαυροπηγής 8

Επόμενη αγωνιστική 21η
ΑΣ Ποντοκώμης – Ηρακλής Κρυόβρυσης
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – ΠΑΟΚ Κοίλων  
Μ. Αλ. Χαραυγής – Πολυνίκης   
Ερμής Ασβεστόπετρας –  Κεραυνός Πετρανών  
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Δόξα Μικροκάστρου  
Ακρίτες Κοζάνης  – Βέρμιο Καρυοχωρίου  
Άρης Μαυροπηγής  – ΕΑΣ Ανθότοπος  

Γ’ κατηγορία

1ος όμιλος

Πήρε το ντέρμπι η Δόξα Λευκόβρυσης
Εύκολο τρίποντο οι Ελπίδες
Διπλό και κρατάει την επαφή με την δευτερη θέση ο Άργιλος
4άρα ο Μεταξάς

15η αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης  – Δόξα Λευκόβρυσης 0-1
Α.Ο. Κρόκου  – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  0-2
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου –  Αναγέννηση Αργίλου 0-2  
Πρόοδος Μεταξά – Απόλλων Αυλών  4-1
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου        
                    
Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 33
Δόξα Λευκόβρυσης 26
Αναγέννηση Αργίλου 23
Δαναοί Κοζάνης 22
ΑΟ Κρόκου 20
Πρόοδος Μεταξά 15
Αίας Μικροβάλτου 14
ΑΕ Καισαρειάς – Κήπου – Σπάρτου 7
Απόλλων Αυλών 4

Επόμενη αγωνιστική 16η
Δόξα Λευκόβρυσης –  Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου          
Αναγέννηση Αργίλου – Αίας Μικροβάλτου        
Πρόοδος Μεταξά –  Α.Ο. Κρόκου     
Απόλλων Αυλών  – Δαναοί Κοζάνης              
Ρεπό:  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης                          

2ος όμιλος

Ηρακλής επτά αστέρων !!!
Επέστρεψε στις νίκες το Τσοτύλι
Καταιγίδα η Καρυδίτσα

15η αγωνιστική
Δράση Τσοτυλίου – Ελπίδες  Ελλησπόντου 3-1
Ηρακλής Πτολεμαΐδας –  Ατρόμητος Δροσερού 7-1
Δόξα Βερμίου Πύργων – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης  3-0 α.α.
Α.Σ. Καρυδίτσας –  Άρης Καλονερίου 5-0
 Ρεπό:  Α.Ε. Καλαμιάς         

Βαθμολογία
ΑΕ Καλαμιάς 33
Δράση Τσοτυλίου 33
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 28
Δόξα Βερμίου – Πύργων 20
Ελπίδες Ελλησπόντου 17
ΑΣ Καρυδίτσας 16
Ατρόμητος Δροσερού 14
Άρης Καλονερίου 9
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης -4

Επόμενη αγωνιστική 16η
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Α.Σ. Καρυδίτσας             
Άρης Καλονερίου – Α.Ε. Καλαμιάς  
Ηρακλής Πτολεμαΐδας –  Δράση Τσοτυλίου           
Ατρόμητος Δροσερού –  Δόξα Βερμίου Πύργων
Ρεπό:  Ελπίδες  Ελλησπόντου  
   

matiesstasport.blogspot.gr

Κοινοποιήστε
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someonePrint this page

Σχολιάστε