ΕΠΣ Κοζάνης: Με το ενάμισι πόδι η Σιάτιστα στη Γ’ Εθνική – Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των Πρωταθλημάτων

31901281_1347409695358772_5740515591182090240_n

Α’ κατηγορία

Με το ενάμισι πόδι η Σιάτιστα στη Γ’ Εθνική 
Μπουρλότο στην ουρά! 

Στα τελευταία λεπτά λύγισε την στεναρή αντίσταση του Βελβεντού η Σιάτιστα 
Πήρε το διπλό η Κοζάνη κόντρα στην ΑΕΚ 
Τρίποντο η Χαραυγή 
Συνεχίζει με το πόδι πατημένο στο γκάζι ο Μακεδονικός… εμφατικό διπλό μέσα στα Κοίλα 
Ανεπηρέαστο από την αποχή το Βόιο!  Νίκη επί του Τιτάν 
Αγγλική νίκη της Αιανής, πέρασε πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού
Είναι ζωντανός ο Ηρακλής, διπλό στο Βατερό 

Πήραν το ντέρμπι των ουραγών οι Ακρίτες 

29η αγωνιστική

Εθνικός Βατερού  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  1-2
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 3-1 
Α.Ε. Κοζάνης  – Φ.Σ. Κοζάνη  1-2 
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Τιτάν Σερβίων  3-2 
Δόξα Λευκόβρυσης  – Ακρίτες Κοζάνης  2-3 
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  – Μακεδονικός Κοζάνης  0-5 
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Α.Σ. Βελβεντό  1-0 
Αλιάκμων Αιανής  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  4-3 

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 77
Φ.Σ. Κοζάνη 75
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 62
Μακεδονικός Κοζάνης 54
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 53
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 39
Α.Ε. Κοζάνης 38
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 37
Τιτάν Σερβίων 37
Εθνικός Βατερού 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 36
Αλιάκμων Αιανής 34
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 32
Α.Σ. Βελβεντό 32
Ακρίτες Κοζάνης 21
Δόξα Λευκόβρυσης 4

Επόμενη αγωνιστική – 30η

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Εθνικός Βατερού

Ακαδημία Ηρακλής – Πτολεμαΐδας Α.Ε. Κοζάνης

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Φ.Σ. Κοζάνη – Δόξα Λευκόβρυσης

Τιτάν Σερβίων – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

Ακρίτες Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας  

Μακεδονικός Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής  

Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Τυπική  διαδικασία ήταν η τελευταία αγωνιστική στον α’ όμιλο 
Πρωτοχώρι, Κρόκος στην Α’ κατηγορία, τίτλοι τέλους για Καισαρειά που υποβιβάζεται στην Γ’ κατηγορία

26η Αγωνιστική – τελευταία

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Αίας Μικροβάλτου 3-1

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ερμής Πλατανορέμματος  2-1

Α.Ε. Κρανιδίων  – Α.Ο. Κρόκου  0-0

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Έλατος Ελάτης  3-0

Πρόοδος Μεταξά  – Α.Σ. Καρυδίτσας  1-2

Α.Ε. Καισαρειάς  – Απόλλων Αυλών  7-4

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

 Βαθμολογία – τελική

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 60
Α.Ο. Κρόκου 54
Α.Ε. Άνω Κώμης 41
Έλατος Ελάτης 37
Αναγέννηση Λιβαδερού 36
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 33
Ερμής Πλατανορέμματος 32
Α.Ε. Κρανιδίων 31
Πρόοδος Μεταξά 28
Α.Σ. Καρυδίτσας 25
Απόλλων Αυλών 21
Αίας Μικροβάλτου 18
Α.Ε. Καισαρειάς 17

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Καταιγίδα από γκολ το Σάββατο στο 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας 

Πρωταθλητής ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας για πρώτη φορά στην Α’ κατηγορία 

Πανηγυρίζουν τα Κομνηνά 

Η Πρόοδος ξανά στην Α’ κατηγορία

Υποβιβάστηκε η Κοζάνη 2004 

26η Αγωνιστική – τελευταία

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  – Πρόοδος Κομνηνών 1-1

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας   5-1 

Κοζάνη 2004 – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-7

Α.Ε. Περδίκκα  – Ερμής Ασβεστόπετρας 4-1

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Δόξα Μικροκάστρου 6-1

Κεραυνός Πετρανών  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-5

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Βαθμολογία – τελική

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 57
Πρόοδος Κομνηνών 50
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 48
Ερμής Ασβεστόπετρας 47
Α.Ε. Περδίκκα 43
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 37
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 34
Δόξα Βερμίου Πύργων 34
Βέρμιο Καρυοχωρίου 33
Δαναοί Κοζάνης 25
Δόξα Μικροκάστρου 18
Κεραυνός Πετρανών 16
Κοζάνη 2004 1

Από τις Ματιές στα Σπορ

0 Shares

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.