Δείτε τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

2017-18-14h-koz-aek-fash4

19 γκολ σημειώθηκαν στην προτελευταία αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης.

Τρεις άσσοι, τρία διπλά και δύο Χ.

Σπουδαίο διπλό για το Μακεδονικό Σιάτιστας σε μια δύσκολη έδρα

Παράπονα για την διαιτησία εξέφρασε το Βελβεντό

Καθάρισε από το α’ ημίχρονο η Κοζάνη 

Πραγματικός Τιτάνας …. μεγάλη νίκη επί του Βοΐου! 

Απόλυτη μοιρασιά στο Μακεδονικός Κοζάνης – ΠΑΟΚ Κοίλων 

Διπλό ψυχολογίας και βαθμολογικής σημασίας η Αιανή

Άσφαιρη ισοπαλία στο Ηρακλής – Βατερό 

Έκαναν τα εύκολα δύσκολα οι Ακρίτες 

Το πάλεψε στο β’ ημίχρονο η Λευκόβρυση 

Δια πυρρός και σιδήρου πέρασε η Χαραυγή από τη Γαλατινή, πέτυχε δύσκολη και σημαντική νίκη  

Α’ κατηγορία

14η  Αγωνιστική

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Εθνικός Βατερού 0-0

Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Ε. Κοζάνης 3-0

Τιτάν Σερβίων – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-1

Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης 3-2

Μακεδονικός Κοζάνης – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 1-1

Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-4

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής 0-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-1

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας37
Φ.Σ. Κοζάνη36
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου33
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής31
Μακεδονικός Κοζάνης25
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης24
Τιτάν Σερβίων20
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας18
Α.Μ.Σ. Γαλατινή18
Αλιάκμων Αιανής15
Ακρίτες Κοζάνης15
Εθνικός Βατερού15
Α.Ε. Κοζάνης13
Α.Σ. Βελβεντό12
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας11
Δόξα Λευκόβρυσης1

Επόμενη Αγωνιστική – 15η

Εθνικός Βατερού – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Δόξα Λευκόβρυσης – Φ.Σ. Κοζάνη

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ακρίτες Κοζάνης

Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Κοζάνης

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Σ. Βελβεντό

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

21 γκολ σημειώθηκαν στην τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου

Τρεις νίκες γηπεδούχων, ένα διπλό και δύο ισοπαλίες

Πρωταθλητής χειμώνα ο Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Κέρδισε κι ανέβηκε στην δεύτερη θέση ο ΑΟ Κρόκου

Πήραν το ντέρμπι των ουραγών με ανατροπή, οι Αυλές

13η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Κρανιδίων 2-0
Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Λιβαδερού 1-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  2-2

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-0

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά 0-4

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Καισαρειάς 6-2

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου29
Α.Ο. Κρόκου25
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής23
Ερμής Πλατανορέμματος22
Αναγέννηση Λιβαδερού22
Έλατος Ελάτης18
Α.Ε. Άνω Κώμης16
Πρόοδος Μεταξά14
Α.Σ. Καρυδίτσας12
Α.Ε. Κρανιδίων10
Αίας Μικροβάλτου8
Απόλλων Αυλών8
Α.Ε. Καισαρειάς6

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο Μεταξάς και τα Κρανίδια

Επόμενη Αγωνιστική – 14η (πρώτη β’ γύρου)

Αίας Μικροβάλτου –  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Α.Ο. Κρόκου

Κένταυρος Πρωτοχωρίου– Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Άνω Κώμης –Α.Ε. Καισαρειάς

Πρόοδος Μεταξά –Απόλλων Αυλών

Ρεπό: Ερμής Πλατανορέμματος

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Έπεσε η  αυλαία του α’ γύρου με 15 γκολ στον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας

Δύο νίκες γηπεδούχων και δύο φιλοξενουμένων  

Χωρίς να ιδρώσει το τρίποντο η Ασβεστόπετρα και πρωταθλήτρια χειμώνα

Από κοντά ο Ατρόμητος Πτολεμαΐδας και Καλαμιά που πήρε το ντέρμπι με τα Κομνηνά

13η   Αγωνιστική 

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-0

Δόξα Βερμίου Πύργων-Κοζάνη 2004 6-0

Δόξα Μικροκάστρου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-2

Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε. Περδίκκα 3-0 α.α.

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Κεραυνός Πετρανών 0-3 α.α.

Πρόοδος Κομνηνών-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς   2-4

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Βαθμολογία

Ερμής Ασβεστόπετρας27
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας26
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς24
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης22
Πρόοδος Κομνηνών22
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας21
Δόξα Βερμίου Πύργων17
Βέρμιο Καρυοχωρίου16
Α.Ε. Περδίκκα15
Δαναοί Κοζάνης14
Κεραυνός Πετρανών10
Δόξα Μικροκάστρου5
Κοζάνη 20041

Επόμενη Αγωνιστική – 14η (πρώτη του β’ γύρου)

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  – Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Κοζάνη 2004 – Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Ε. Περδίκκα  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Δόξα Μικροκάστρου

Κεραυνός Πετρανών  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης

Γ’ κατηγορία

20 γκολ σημειώθηκαν στην τελευταία αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας

Δύο νίκες γηπεδούχων και τρεις νίκες φιλοξενούμενων.

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Δάφνη Πολυμύλου

9η  αγωνιστική τελευταία α’ γύρου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας -Αναγέννηση Αργίλου 4-2

Ηρακλής Δρεπάνου-ΦΣ Εορδαϊκός 0-4

Αστραπή Κλείτου – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 1-4

Αναγέννηση Εράτυρας- Εθνικός Πτολεμαΐδας 2-1

Δράσις Τσοτυλίου – Δάφνη Πολυμύλου 0-2

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου21
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας16
Αστραπή Κλείτου14
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου14
Δράσις Τσοτυλίου 11
Εθνικός Πτολεμαΐδας10
Αναγέννηση Εράτυρας10
ΦΣ Εορδαϊκός 9
Αναγέννηση Αργίλου8
Ηρακλής Δρεπάνου5

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αναγέννηση Αργίλου, Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

*δύο αγώνες λιγότερους το Τσοτύλι

Επόμενη αγωνιστική  10η (πρώτη  β’ γύρου)

Αναγέννηση Αργίλου  – Ηρακλής Δρεπάνου  

ΦΣ Εορδαϊκός   – Αναγέννηση Εράτυρας  

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Δράσις Τσοτυλίου  

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  

Δάφνη Πολυμύλου  – Αστραπή Κλείτου  

Από τις Ματιές στα Σπορ – Γιώργος Κατσίκας

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.