Δείτε όλη τη δράση της αγωνιστικής στα Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης

DSCN8706

30 γκολ σημειώθηκαν στην 8η αγωνιστική.
Νίκες γηπεδούχων τέσσερις. Νίκες φιλοξενούμενων τέσσερις. Απουσίασε το (Χ).

Τρί(α)ποντο για την Σιάτιστα που παραμένει πρώτη
Πήρε τη νίκη με ανατροπή η Κοζάνη μέσα στα δυνατά Κοίλα
Επανήλθε στις νίκες το Βόιο
Επιστροφή στις νίκες με διπλό για το Μακεδονικό Κοζάνης
Δεύτερη σερί νίκη του Βελβεντού … που σκαρφαλώνει!
Πέρασε μέσα από το στρατιωτικό η Χαραυγή – Καθάρισε από το πρώτο μέρος
Νέα νίκη για τη Γαλατινή…διπλό στη Λευκόβρυση
Νίκη βάλσαμο για τον Αλιάκμονα Αιανής

Α’ κατηγορία
8η Αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Κοζάνης 0-2
Αργυρόπουλος, Αντωνόπουλος
Α.Σ. Βελβεντό – Εθνικός Βατερού 2-0
Ράπτης, Ρωμνιόζογλου
Μακεδονικός Σιάτιστας – Τιτάν Σερβίων 3-0
Μαλούτας, Ταφαρλής, Δονούλης
Α.Ε. Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-2
Τακίδης, Μανακίτσας
Αλιάκμων Αιανής – Ακρίτες Κοζάνης 4-1
Μαυροδήμος, Βάσσος, Μαρούδης, αυτογκολ/Χαραλαμπίδης
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Φ.Σ. Κοζάνη 1-4
Αθανασιάδης/Δούμας 2, Μαλούτας, αυτογκολ
Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1-3
Μενενάκος/Βουρονίκος, Κοκκώνας, Γκέτσιος
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 5-2
Καραγιάννης 2., Παπανώτας, Αποστολίδης, Παπουτσίδης/Τσελαλίδης, Κριτσάνης

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας 22
Φ.Σ. Κοζάνη 21
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 21
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 16
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 15
Μακεδονικός Κοζάνης 14
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 14
Τιτάν Σερβίων 13
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 12
Α.Ε. Κοζάνης 9
Α.Σ. Βελβεντό 8
Εθνικός Βατερού 8
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 4
Ακρίτες Κοζάνης 3
Αλιάκμων Αιανής 2

Δόξα Λευκόβρυσης 0

Επόμενη Αγωνιστική – 9η
Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Κοζάνης
Ακρίτες Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό
Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Φ.Σ. Κοζάνη – Αλιάκμων Αιανής
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Δόξα Λευκόβρυσης
Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Σημειώθηκαν 21 γκολ στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας
Τρεις νίκες γηπεδούχων. Τρεις ισοπαλίες
Τους πρώτους βαθμούς έχασε το Πρωτοχώρι, πλησίασε η Αγία Παρασκευή
Στην 3η θέση ο ΑΟ Κρόκου

7η Αγωνιστική
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Αυλών 4-1
Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Καισαρειάς 3-0
Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Σ. Καρυδίτσας 2-2
Α.Ε. Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης 1-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ο. Κρόκου 1-1
Αναγέννηση Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέμματος 4-1
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 19
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 16
Α.Ο. Κρόκου 14
Ερμής Πλατανορέμματος 11
Α.Ε. Άνω Κώμης 11
Α.Σ. Καρυδίτσας 9
Αναγέννηση Λιβαδερού 8
Πρόοδος Μεταξά 7
Α.Ε. Κρανιδίων 6
Απόλλων Αυλών 5
Έλατος Ελάτης 5
Α.Ε. Καισαρειάς 3
Αίας Μικροβάλτου 1

Επόμενη Αγωνιστική – 8η
Πρόοδος Μεταξά – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Άνω Κώμης
Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ε. Κρανιδίων
Α.Σ. Καρυδίτσας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού
Ερμής Πλατανορέμματος – Αίας Μικροβάλτου

Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

29 γκολ σημειώθηκαν στην Β’ κατηγορία στον 2ο όμιλο.
Νίκες γηπεδούχων τέσσερις και δύο νίκες φιλοξενουμένων
Στην 1η θέση το Καρυοχώρι , στην 2η θέση σκαρφάλωσε ο Ατρόμητος

Περδίκκας, Ελπίδες ΑΕΚ και Ασβεστόπετρα ακολουθούν στην 3η θέση

7η Αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-3
Α.Ε. Περδίκκα-Δόξα Μικροκάστρου 6-1
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Δόξα Βερμίου Πύργων 2-1
Κοζάνη 2004-Ερμής Ασβεστόπετρας 0-4
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 4-1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Κεραυνός Πετρανών 5-1
Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών

Βαθμολογία
Βέρμιο Καρυοχωρίου 16
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 13
Α.Ε. Περδίκκα 12
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 12
Ερμής Ασβεστόπετρας 12
Πρόοδος Κομνηνών 10
Δόξα Βερμίου Πύργων 10
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 9
Δαναοί Κοζάνης 7
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 6
Κεραυνός Πετρανών 5
Δόξα Μικροκάστρου 4

Κοζάνη 2004 0

Επόμενη Αγωνιστική – 8η
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δαναοί Κοζάνης
Βέρμιο Καρυοχωρίου-Α.Ε. Περδίκκα
Κεραυνός Πετρανών-Κοζάνη 2004
Δόξα Μικροκάστρου-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης
Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Πρόοδος Κομνηνών
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Γ’ κατηγορία

Έβρεξε γκολ …27 τέρματα σημειώθηκαν στην 3η αγωνιστική
3 νίκες γηπεδούχων δύο ισοπαλίες
Στην πρώτη θέση Εθνικός Πτολεμαΐδας και Δάφνη Πολυμύλου

Από κοντά στην δεύτερη θέση Ηρακλής Δρεπάνου και Μεσόβουνο

3η αγωνιστική
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου-Αναγέννηση Εράτυρας 1-1
Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Αργίλου 2-2
Εθνικός Πτολεμαΐδας – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 3-2
Ηρακλής Δρεπάνου- Δράση Τσοτυλίου 10-1
Δάφνη Πολυμύλου- ΦΣ Εορδαϊκός 4-1

Βαθμολογία
Εθνικός Πτολεμαΐδας 6
Δάφνη Πολυμύλου6
Ηρακλής Δρεπάνου 5
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 5
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 4
Αναγέννηση Αργίλου4
Αναγέννηση Εράτυρας 3
ΦΣ Εορδαϊκός 2
Αστραπή Κλείτου2

Δράσις Τσοτυλίου – 6

Επόμενη αγωνιστική 4η
Αναγέννηση Αργίλου – Εθνικός Πτολεμαΐδας
Αναγέννηση Εράτυρας-Δάφνη Πολυμύλου
Δράσις Τσοτυλίου – Αστραπή Κλείτου
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Ηρακλής Δρεπάνου
ΦΣ Εορδαϊκός – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

Από τις Ματιές στα Σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.