ΕΠΣ Κοζάνης: Άλλαξε η κορυφή στην Α’ κατηγορία – Πολλά διπλά στην Β’ ΕΠΣ, λίγα γκολ στην Γ’ κατηγορία

 DSCN8372

Α’ κατηγορία

Κερδισμένοι της αγωνιστικής η Κοζάνη και ο Μακεδονικός Σιάτιστας

Άλλαξε κάτοικο η κορυφή

Έσπασε το αήττητο του δυνατού Βοΐου η Κοζάνη

Μεγάλο διπλό της Σιάτιστας

Επέστρεψαν  στις νίκες ο ΠΑΟΚ Κοίλων, Χαραυγή και  Σέρβια

Έσπασε το ρόδι το Βελβεντό

Μεγάλο διπλό για την Αναγέννηση μέσα στο Βατερό

Εμφατική νίκη της Γαλατινής κόντρα στην ΑΕΚ 

7η  Αγωνιστική

Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 0-1

Α.Σ. Βελβεντό – Αλιάκμων Αιανής 1-0

Μακεδονικός Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2

Ακρίτες Κοζάνης – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 1-3

Τιτάν Σερβίων – Δόξα Λευκόβρυσης  5-0

Φ.Σ. Κοζάνη – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-1

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Ε. Κοζάνης  4-2

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2-0

 

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 19

Φ.Σ. Κοζάνη 18

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 18

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 14

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 13

Τιτάν Σερβίων 13

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 12

Α.Μ.Σ. Γαλατινή 12

Μακεδονικός Κοζάνης 11

Α.Ε. Κοζάνης 9

Εθνικός Βατερού 8

Α.Σ. Βελβεντό 5

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 4

Ακρίτες Κοζάνης 3

Αλιάκμων Αιανής 2

Δόξα Λευκόβρυσης 0

Επόμενη Αγωνιστική – 8η

Α.Σ. Βελβεντό – Εθνικός Βατερού

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός Κοζάνης

Αλιάκμων Αιανής – Ακρίτες Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας – Τιτάν Σερβίων

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Φ.Σ. Κοζάνη

Δόξα Λευκόβρυσης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Α.Ε. Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
Ισορροπημένη στα αποτελέσματα ήταν η 6η αγωνιστική στον 1ο όμιλο αφού είχαμε 2 νίκες γηπεδούχων 2 ισοπαλίες , και 2 νίκες φιλοξενούμενων Σημειώθηκαν 24 γκολ

 3χ 6  = 18 ο Κένταυρος

6η   Αγωνιστική 

Α.Ε. Καισαρειάς – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 2-5

Α.Σ. Καρυδίτσας – Απόλλων Αυλών 5-4

Έλατος Ελάτης – Πρόοδος Μεταξά  2-2

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-0

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Κρανιδίων 1-1

Αίας Μικροβάλτου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-1

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 18

Α.Ο. Κρόκου 13

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13

Ερμής Πλατανορέμματος 11

Α.Ε. Άνω Κώμης 10

Α.Σ. Καρυδίτσας 8

Αναγέννηση Λιβαδερού 5

Απόλλων Αυλών 5

Α.Ε. Κρανιδίων 5

Πρόοδος Μεταξά 4

Έλατος Ελάτης 4

Α.Ε. Καισαρειάς 3

Αίας Μικροβάλτου 1

Επόμενη Αγωνιστική – 7η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Αυλών

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Καισαρειάς

Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ο. Κρόκου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέμματος

Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Φιλόξενες ήταν οι έδρες στην 6η  αγωνιστική στον 2ο  όμιλο της Β’  κατηγορίας αφού μόνο μια ομάδα κέρδισε στην έδρα της.

Δύο ισοπαλίες και τρία διπλά τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

Σημειωθήκαν 20 γκολ

Μόνο πρώτο το Καρυοχώρι

6η   Αγωνιστική 

Κεραυνός Πετρανών-Δαναοί Κοζάνης  2-4

Δόξα Μικροκάστρου-Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-3

Ερμής Ασβεστόπετρας-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1

Δόξα Βερμίου Πύργων-Α.Ε. Περδίκκα 1-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Κοζάνη 2004 4-0

Πρόοδος Κομνηνών-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  1-2

Ρεπό: Α.Ε.Κ. Καλαμιάς   

Βαθμολογία

Βέρμιο Καρυοχωρίου 13

Πρόοδος Κομνηνών 10

Δόξα Βερμίου Πύργων 10

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 10

Ερμής Ασβεστόπετρας 9

Α.Ε. Περδίκκα 9

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 9

Δαναοί Κοζάνης 7

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 6

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 6

Κεραυνός Πετρανών 5

Δόξα Μικροκάστρου 4

Κοζάνη 2004 0

Επόμενη Αγωνιστική – 7η

Δαναοί Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Κεραυνός Πετρανών

Α.Ε. Περδίκκα-Δόξα Μικροκάστρου

Κοζάνη 2004-Ερμής Ασβεστόπετρας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών

Γ’ κατηγορία
Τρεις ισοπαλίες και μάλιστα με το ίδιο σκορ 1-1 και μια νίκη γηπεδούχου ομάδας είχαμε στη 2η  αγωνιστική    στο πρωτάθλημα της Γ’  κατηγορίας. Σημειώθηκαν μόλις 7 γκολ

Στην πρώτη θέση Μεσόβουνο και Βυζαντινός Αετός

Δεν κατεβαίνει το Τσοτύλι,  λόγω οικονομικών προβλημάτων! 

2η  αγωνιστική

Αναγέννηση Αργίλου – Δράσις Τσοτυλίου  3-0 α.α.

Αναγέννηση Εράτυρας –  Ηρακλής Δρεπάνου  1-1

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Δάφνη Πολυμύλου 1-0

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας –  Αστραπή Κλείτου 1-1

ΦΣ Εορδαϊκός  –  ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  1-1

Βαθμολογία

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 4

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 4

Αναγέννηση Αργίλου3

Δάφνη Πολυμύλου3

Εθνικός Πτολεμαΐδας3

Ηρακλής Δρεπάνου 2

Αναγέννηση Εράτυρας2

ΦΣ Εορδαϊκός  2

Αστραπή Κλείτου1

Δράσις Τσοτυλίου  -3

Επόμενη αγωνιστική  3η

Ηρακλής Δρεπάνου – Δράσις Τσοτυλίου

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου-Αναγέννηση Εράτυρας

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Αργίλου

Δάφνη Πολυμύλου-  ΦΣ Εορδαϊκός 

Εθνικός Πτολεμαΐδας –  Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

Πηγή: matiesstasport.blogspot.gr

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.