Γ’ Εθνική: Μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα ο απολογισμός των Δυτικομακεδονικών ομάδων στην 6η αγωνιστική

g_ethniki

Μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των δυτικομακεδονικών ομάδων στην 6η αγωνιστική.

Ο Μακεδονικός Φούφα πήρε μεγάλη ψυχολογική και βαθμολογική νίκη,  κόντρα στον Απόλλωνα Παραλιμνίου με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε την συνάντηση πέτυχε ο Φωτιάδης στο 12’. Με τη νίκη του αυτή ο Μακεδονικός ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 7 βαθμούς.

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Εορδαϊκός και Ορφέας Ξάνθης. Ο Ορφέας Ξάνθης προηγήθηκε στο σκορ στο 14′ με τον Καραγκιόζης Γ., για να ισοφαρίσει 1-1 ο Εορδαϊκός στο  38′ με τον Ίβιτς. Σκορ που ήταν και ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορφέας πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ με 2-1, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Λαζαρίδης στο 64’. Ο Εορδαϊκός που δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα,  απάντησε στην εκπνοή και συγκεκριμένα στο 90’ με γκολ του Καλογιαννίδη. Ο Εορδαϊκός βρίσκεται στη 10η θέση με 5 βαθμούς.

Βαριά ήττα για την ΑΕ Ποντίων με σκορ 0-4 από το Νέστο Χρυσούπολης. Οι Γρεβενιώτες δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν σε κανένα σημείο του αγώνα και γνώρισαν φυσιολογικά την ήτα.

Τα γκολ για το Νέστο 16′-57′ Παναγιωτόπουλος, 77′ Μιχαλάκης, 82′ Βαλαβανόπουλος. Η ΑΕΠ παραμένει στην 13η θέση με 4 βαθμούς.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι υπερεσιακός προπονητής, στην ΑΕΠ ήταν ο Σάκης Τζηκαλιός.