Έχασε και δυσκολεύει η παραμονή για την Κοζάνη – Το πάλεψε ο Εορδαϊκός στο Χαριλάου – Λύγισε στη Δράμα ο Φιλώτας

g_ethniki

Δεν τα κατάφερε η Κοζάνη και στο σημαντικότερο ίσως παιχνίδι της χρόνιας γνώρισε την ήττα μέσα στην έδρα της από το Αγιονέρι  με σκορ 0-1

Στο ποδόσφαιρο ποτέ μη λες ποτέ αλλά τα πράγματα για την Κοζάνη μετά την ήττα  στο θέμα παραμονή δυσκόλεψαν αφάνταστα . Όπως είπε ο κ. Παρασκευάς στις δηλώσεις του  είμαστε αναγκασμένοι να παλέψουμε και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο.

Στα αγωνιστικά  το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με την Κοζάνη να μπαίνει καλύτερα και το Αγιονέρι μετά το 14λεπτο να ισορροπεί . Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στεφανίδη  στο 35΄(το πέναλτι το κέρδισε ο Κουτσαγιάς).

Στο δεύτερο μέρος το άγχος λύγισε τους γηπεδούχους που στάθηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Ο Εορδαϊκός πάλεψε στο Χαριλάου είχε μια πολύ αξιοπρεπή εμφάνιση αλλά γνώρισε την ήττα με 3-2.  Οι ανθρακωρύχοι παίζοντας με ποδοσφαιρικό θράσος προηγήθηκαν στο 11 με τον Χαραλαμπίδη.  Άμεση η απάντηση του Άρη  με τον Πασχάλη Μελισσά με κεφαλιά να ισοφαρίζει μετά από κόρνερ του Τάτου.

Στο 22΄ο Τάτος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι πετυχαίνει την ολική ανατροπή για τον Άρη.

Στο 45΄Ο Τσουμάνης κέρδισε πέναλτι με τον Καπνίδη να σκοράρει από τα έντεκα βήματα και κάνει το 3-1.

Στο 67΄ο  Εορδαϊκός, μείωσε  με εξαιρετικό σουτ του Μαυροματίδη 3-2.

Η Θύελλα Φιλώτα δεν μπόρεσε να συνεχίσει τα θετικά αποτελέσματα και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0  Στο 16΄η Δράμα προηγήθηκε με τον Μαρκόπουλο σκορ που ήταν και του ημιχρόνου . Στο 74΄ο Γαϊδαρτζής έκανε το 2-0 για να κλείσει το σκορ στο 86΄ο Σάντος