Γ’ Εθνική: Ζητείτε ψυχολογία – Νέες ήττες για Κοζάνη και Φιλώτα – Ισοπαλία ο Εορδαϊκός

Αποτελέσματα Γ΄Εθνικής 1ου ομίλου

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Εορδαϊκός κι Εθνικός Γαζώρου. Το τελικό 1-1 κρίνεται σε γενικές γραμμές δίκαιο κι αφήνει τις δυο ομάδες ικανοποιημένες.

Ο Εορδαϊκός κόντρα στη ροή του αγώνα, αφού ο Γάζωρος φαινόταν να πατάει καλύτερα, προηγήθηκε 1-0 με αυτογκόλ του Παυλίδη στο 37’.

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, έχασαν ευκαιρίες στην αρχή του ημιχρόνου αλλά δέχτηκαν την ισοφάριση, 1-1 από τον  Κασμερίδη στο 62’.

Νέα ήττα για την Κοζάνη αυτή τη φορά μέσα στη χαλάστρα από τον Καμπανιακό με σκορ 3-0. Οι Ερυθρόλευκοι με τρεις ήττες στα τρία παιχνίδια και 0-7 τέρματα, πρέπει να συνέλθουν γρήγορα, αρχής γενομένης από το παιχνίδι της Τετάρτης εντός έδρας με το Βυζάντιο. Τα γκολ για τον Καμπανιακό πέτυχαν ο Κουντουράς στο 37’, ο Ταχματζίδης στο 50’ και ο Σαπανίδης στο 61’.

Ήττα και για τον Φιλώτα από την πολύ καλή ομάδα του Νέστου Χρυσούπολης με σκορ 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τα δύο γκολ στο α’ ημίχρονο με τον Ρετζέπ και Ζγούρη και κράτησαν το σημαντικό γι’ αυτούς τρίποντο.

Όπως η Κοζάνη έτσι κι ο Φιλώτας εάν δεν θέλει να μπλέξει από τόσο νωρίς σε περιπέτειες πρέπει κι αυτός να συνέλθει γρήγορα.