ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 29 – 30 Νοεμβρίου

Α’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Ισόπαλο το κοζανίτικο  ντέρμπι
Έκοψε το σερί της Εράτυρας το Βελβεντό
Επέστρεψαν  στις νίκες   Φούφας  και Σιάτιστα
Αγχωτική νίκη η ΑΕΠ
Συνεχίζει την ανοδική του πορεία το Βόιο
Κρατάει την πρωτιά ο Εορδαϊκός
Βάλθηκε να τρελάνει κόσμο το Κλείτος … εντυπωσιακή νίκη

11η  αγωνιστική
Μακεδονικός  Κοζάνης –  Α.Ε. Κοζάνης  1-1
Α.Σ. Βελβεντό – Αναγέννηση Εράτυρας 4-1
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 2-0
Μακεδονικός Σιάτιστας –  Απόλλων Ακρινής 1-0
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  5-2
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Α Ε Περδίκκα 1-0
Εορδαϊκός  – Αλιάκμων Αιανής  3-1
Αστραπή Κλείτου   – Α.Ε. Ελίμειας   6-2

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 28
Μακεδονικός Φούφα 27
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 26
Αστραπή Κλείτου 25
Μακεδονικός Σιάτιστας 23
Αναγέννηση Εράτυρας 19
Α.Σ. Βελβεντό 19
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου 17
Απόλλων Ακρινής 13
Α.Ε. Ελίμειας 10
Μακεδονικός  Κοζάνης 10
Α.Ε. Κοζάνης 10
Αλιάκμων Αιανής 9
Α.Ε. Περδίκκα 9
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 6
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1

* η  Α.Ε. Ελίμειας και ο  Αλιάκμων Αιανής έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική – 12η
Α.Σ. Βελβεντό – Α.Ε. Ελίμειας
Αστραπή Κλείτου – Εορδαϊκός
Αναγέννηση Εράτυρας –  Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Αλιάκμων Αιανής  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μακεδονικός Σιάτιστας
Α.Ε. Κοζάνης  – Μακεδονικός Φούφα
Απόλλων Ακρινής  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Περδίκκα

 

Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Ξεφεύγει το Βατερό
Δύσκολο αλλά δίκαιο διπλό των Σερβίων
Ερωτευμένη με την ισοπαλία η Ελάτη … το γύρισε το Πρωτοχώρι
Επέστρεψε στις νίκες η Αγία Παρασκευή κι έπιασε τη δεύτερη θέση  
Κέρδισε τη μάχη μέσα στο Βαθύλακκο η Λευκοπηγή
Μοιρασιά στο Τρανόβαλτο
Μεγάλο διπλό και πλησιάζει κορυφή η Άνω Κώμη

 

1ος  όμιλος
10η αγωνιστική
Κοζάνη 2004 – Τιτάν Σερβίων  0-2
Εθνικός Βατερού – Αναγέννηση Λιβαδερού  4-0  
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Δόξα Ροδιανής  2-0
Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Άνω Κώμης   1-2
ΑΟ Τρανοβάλτου – ΑΕ Κρανιδίων  1-1  
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  1-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Έλατος Ελάτης  2-2
     

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 26
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 18
Ιωνικός Βαθυλάκκου 18
Α.Ε. Άνω Κώμης 17
Τιτάν Σερβίων 17
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 16
Έλατος Ελάτης 13
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 13
Αναγέννηση Λιβαδερού 11
Κοζάνη 2004 11  
ΑΟ Τρανοβάλτου 8
ΑΕ Κρανιδίων 7
Ερμής Πλατανορέμματος 6
Δόξα Ροδιανής 5

Η επόμενη αγωνιστική   – 11η
Α.Ε. Άνω Κώμης – Έλατος Ελάτης    
Τιτάν Σερβίων – Ερμής Πλατανορέμματος
Δόξα Ροδιανής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Αναγέννηση Λιβαδερού – Κοζάνη 2004
ΑΕ Κρανιδίων – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Εθνικός Βατερού
ΑΟ Τρανοβάλτου – Ιωνικός Βαθυλάκκου

2ος  όμιλος

Επιτέλους νίκη ο Πολυνίκης
Μοιρασιά στο ντέρμπι Άρδασσα – Ασβεστόπετρα
Πήρε το βαθμό στο τέλος το Καρυοχώρι
Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Νέο τρίποντο για την Χαραυγή
Αγγλικό εντυπωσιακό διπλό του Ανθότοπου στα Πετρανά
Πέρασε από την Κρυόβρυση ο Ατρόμητος

10η αγωνιστική
Πολυνίκης – Άρης Μαυροπηγής  2-0
Μ.  Αλ.  Άρδασσας – Ερμής Ασβεστόπετρας  1-1
Δόξα Μικροκάστρου – Βέρμιο Καρυοχωρίου  1-1
ΠΑΟΚ Κοίλων – Ακρίτες Κοζάνης  2-1
Μ. Αλ. Χαραυγής-ΑΣ Ποντοκώμης  2-1
Κεραυνός Πετρανών – ΕΑΣ Ανθότοπος  3-5
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  0-2

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 27
Μ. Αλ. Άρδασσας 23
ΕΑΣ Ανθότοπος 22
Κεραυνός Πετρανών 18
Ερμής Ασβεστόπετρας 17
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Δόξα Μικροκάστρου13
Μ. Αλ. Χαραυγής 12
Ακρίτες Κοζάνης 11
Βέρμιο Καρυοχωρίου 11
Πολυνίκης 11
Ηρακλής Κρυόβρυσης 10
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 10
Άρης Μαυροπηγής 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 11η
ΑΣ Ποντοκώμης – Ερμής Ασβεστόπετρας
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Μ. Αλ. Χαραυγής
Ακρίτες Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Άρης Μαυροπηγής – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΕΑΣ Ανθότοπος –  Κοίλων
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Πολυνίκης
Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Πρωταθλήτρια χειμώνα η ομάδα των Ελπίδων … έγινε της ανατροπής !
Σκόρπισε στους «5 ανέμους» τις Αυλές το Μικρόβαλτο
Μεγάλη νίκη του Αργίλου
Ισοπαλία με ένταση στο γήπεδο της ΕΠΣ

1ος  όμιλος
9η αγωνιστική
Αίας Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών  5-0
Αναγέννηση Αργίλου – Α.Ο. Κρόκου  2-1
Δαναοί Κοζάνης – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου  1-1
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης 3-2
Ρεπό – Πρόοδος Μεταξά

Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 20
Δαναοί Κοζάνης 16
Δόξα Λευκόβρυσης 15
ΑΟ Κρόκου 13
Αναγέννηση Αργίλου13
Αίας Μικροβάλτου 8
Πρόοδος Μεταξά 5
Απόλλων Αυλών 4
Α.Ε. Καισαρειάς 2

* ο ΑΟ Κρόκου και ο Πρόοδος Μεταξά έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική  10η
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου  – Πρόοδος Μεταξά
Δαναοί Κοζάνης  – Αίας Μικροβάλτου        
Α.Ο. Κρόκου – Δόξα Λευκόβρυσης
Απόλλων Αυλών – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης     
Ρεπό:  Αναγέννηση Αργίλου   

7στερη και πρωταθλήτρια χειμώνα η Καλαμιά
Εξάσφαιρος ο Ελλήσποντος
Σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση το Τσοτύλι
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Πύργοι και Καρυδίτσα

 

2ος  όμιλος
9η αγωνιστική
Α.Ε. Καλαμιάς  – Ατρόμητος Δροσερού  7-0
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης  6-1  
Άρης Καλονερίου – Δράση Τσοτυλίου  0-5
 Δόξα Βερμίου Πύργων – Α.Σ. Καρυδίτσας  1-1
Ρεπό  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Βαθμολογία
ΑΕ Καλαμιάς 21
Δράση Τσοτυλίου 18
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 16
ΑΣ Καρυδίτσας 13
Δόξα Βερμίου Πύργων 11
Ελπίδες Ελλησπόντου 10
Ατρόμητος Δροσερού 7
Άρης Καλονερίου 6
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0

Η επόμενη αγωνιστική  10η
Α.Σ. Καρυδίτσας – Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Βερμίου Πύργων – Α.Ε. Καλαμιάς   Δόξα
Δράση Τσοτυλίου – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης   
Ατρόμητος Δροσερού – Ελπίδες  Ελλησπόντου  
Ρεπό:  Άρης Καλονερίου    

          
Από τις Ματιές στα σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.