ΕΠΣ Κοζάνης: Βροχή τα γκολ… βροντές και αστραπές! Δείτε αναλυτικά όλη την αγωνιστική

Εφτάψυχο το Κλείτος … στις καθυστερήσεις γύρισε το παιχνίδι …πολλά παράπονα για τη διαιτησία η ΑΕΚ που μιλάει για αλλοίωση του αποτελέσματος
Βόιο 7 αστέρων
Ο Φούφας  το αφεντικό στο ντέρμπι των συνονόματων
Αέρας τα Καραγιάννια μέσα στο στρατιωτικό
Αγγλική ανατροπή του Βελβεντού

Πήρε το τοπικό ντέρμπι ο Εορδαϊκός
Συνεχίζει το εντυπωσιακό της σερί η Εράτυρα

9η  αγωνιστική
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Περδίκκα 7-0
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός Φούφα 0-2
Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-4
Α.Σ. Βελβεντό – Απόλλων Ακρινής 5-3
Αστραπή Κλείτου – Α.Ε. Κοζάνης 4-3
Α.Ε. Ελίμειας – Αλιάκμων Αιανής  δ.δ.*
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 3-2
Εορδαϊκός – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  4-0

Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα 24
Εορδαϊκός 22
Μακεδονικός Σιάτιστας 20
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 20
Αστραπή Κλείτου 19
Αναγέννηση Εράτυρας 16
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου               13
Α.Σ. Βελβεντό 13
Απόλλων Ακρινής 12
Α.Ε. Ελίμειας 10
Μακεδονικός  Κοζάνης 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Αλιάκμων Αιανής 9
Α.Ε. Περδίκκα 6               
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1

* η  Α.Ε. Ελίμειας και ο  Αλιάκμων Αιανής έχουν από έναν αγώνα λιγότερο διότι  αναβλήθηκε το μεταξύ τους παιχνίδι λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου του Κρόκου

Η επόμενη αγωνιστική – 10η
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Ελίμειας
Αλιάκμων Αιανής – Αστραπή Κλείτου
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε. Κοζάνης – Εορδαϊκός
Απόλλων Ακρινής – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μακεδονικός  Κοζάνης
Α.Ε. Περδίκκα  – Μακεδονικός Σιάτιστας
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Μακεδονικός Φούφα

Β’ κατηγορία   

1ος  όμιλος

Σε ανοδική πορεία η Άνω Κώμη
Συνεχίζει να προελαύνει το Βατερό
Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι ο Βαθύλακκος
Πήρε το τοπικό ντέρμπι η Ελάτη
Βαθμολογική ανάσα για τα Κρανίδια
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αγία Παρασκευή και Πρωτοχώρι
Άνετη νίκη της Λευκοπηγής

8η αγωνιστική
Κοζάνη 2004 – Α.Ε. Άνω Κώμης  0-3
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  1-1
Εθνικός Βατερού – Ερμής Πλατανορέμματος  3-0
ΑΟ Τρανοβάλτου – Έλατος Ελάτης    1-2
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Τιτάν Σερβίων 3-2  
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Δόξα Ροδιανής   4-1
ΑΕ Κρανιδίων – Αναγέννηση Λιβαδερού  4-3

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 22
Ιωνικός Βαθυλάκκου 17
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 14
Α.Ε. Άνω Κώμης 14
Τιτάν Σερβίων 13
Έλατος Ελάτης 11
Αναγέννηση Λιβαδερού 10
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 10
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 9
Κοζάνη 2004 8  
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Ερμής Πλατανορέμματος 6
ΑΕ Κρανιδίων 6
Δόξα Ροδιανής 4                                                                                 

Η επόμενη αγωνιστική   – 9η
Α.Ε. Άνω Κώμης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου       
Ερμής Πλατανορέμματος – Κοζάνη 2004             
Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής        
Τιτάν Σερβίων – Εθνικός Βατερού           
Δόξα Ροδιανής – ΑΟ Τρανοβάλτου        
Αναγέννηση Λιβαδερού – Ιωνικός Βαθυλάκκου              
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΕ Κρανιδίων

2ος  όμιλος

Πήρε φόρα  για τα καλά ο Ανθότοπος
Μοιρασιά στην Πτολεμαΐδα
Νίκη ανάσταση  για Μικρόκαστρο
Μεγάλο διπλό των Ακριτών
Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ Κοίλων … ξεφεύγει στη βαθμολογία
Επιστροφή στις νίκες για τα Πετρανά  και την Ποντοκώμη

 8η  αγωνιστική
ΕΑΣ Ανθότοπος – Άρης Μαυροπηγής  4-1
Πολυνίκης – Μ. Αλ. Χαραυγής 1-1
Δόξα Μικροκάστρου – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  3-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ακρίτες Κοζάνης 1-3
Ηρακλής Κρυόβρυσης – ΑΣ Ποντοκώμης 1-3
ΠΑΟΚ Κοίλων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 3-1  
Κεραυνός Πετρανών – Ερμής Ασβεστόπετρας  3-0

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 24
Μ. Αλ. Άρδασσας 19
ΕΑΣ Ανθότοπος 18
Κεραυνός Πετρανών 15
Ερμής Ασβεστόπετρας 13
ΑΣ Ποντοκώμης 13
Ακρίτες Κοζάνης 11
Ηρακλής Κρυόβρυσης 10
Βέρμιο Καρυοχωρίου 9
Δόξα Μικροκάστρου9
Πολυνίκης 8
Μ. Αλ. Χαραυγής 6
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
Άρης Μαυροπηγής 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 9η
ΑΣ Ποντοκώμης – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας            
Μ. Αλ. Χαραυγής – Ηρακλής Κρυόβρυσης          
Ερμής Ασβεστόπετρας – ΠΑΟΚ Κοίλων
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Πολυνίκης   
Ακρίτες Κοζάνης – Κεραυνός Πετρανών              
Άρης Μαυροπηγής – Δόξα Μικροκάστρου        
Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΕΑΣ Ανθότοπος

Γ’ κατηγορία   

1ος  όμιλος

Παλικαρίσιο διπλό της Αναγέννησης
Βρόντηξαν Δαναοί και Λευκόβρυση

7η αγωνιστική
Αίας Μικροβάλτου – Αναγέννηση Αργίλου 1-2
Α.Ο. Κρόκου – Πρόοδος Μεταξά  δ.δ. *
Δαναοί Κοζάνης  – Απόλλων Αυλών  5-0
Α.Ε. Καισαρειάς – Σπάρτου  –  Δόξα Λευκόβρυσης  2-6
Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Βαθμολογία
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 14
Δαναοί Κοζάνης 14
ΑΟ Κρόκου 13
Δόξα Λευκόβρυσης 12
Αναγέννηση Αργίλου10
Αίας Μικροβάλτου 5
Πρόοδος Μεταξά 4
Απόλλων Αυλών 1
Α.Ε. Καισαρειάς 1

* ο ΑΟ Κρόκου και ο Πρόοδος Μεταξά έχουν από έναν αγώνα λιγότερο διότι  αναβλήθηκε το μεταξύ τους παιχνίδι λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου του Κρόκου

Η επόμενη αγωνιστική  -8η
Πρόοδος Μεταξά – Δαναοί Κοζάνης                              
Δόξα Λευκόβρυσης – Αίας Μικροβάλτου                        
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Αναγέννηση Αργίλου                   
Απόλλων Αυλών –  Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου                         
Ρεπό  – Α.Ο. Κρόκου

2ος  όμιλος
Πήρε το ντέρμπι το Τσοτύλι … «χαμός» στην κορυφή
Λευκή ισοπαλία στους Πύργους
Πήρε φόρα η Καρυδίτσα
Έπιασε κορυφή η Καλαμιά

7η αγωνιστική
Δράση Τσοτυλίου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας  1-0
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ατρόμητος Δροσερού  0-0
Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης 4-1
Α.Ε. Καλαμιάς – Άρης Καλονερίου 5-2
Ρεπό:  Ελπίδες  Ελλησπόντου  

Βαθμολογία
ΑΕ Καλαμιάς 15
Δράση Τσοτυλίου 15
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 13
Δόξα Βερμίου Πύργων 10
ΑΣ Καρυδίτσας 9
Ατρόμητος Δροσερού 7
Άρης Καλονερίου 6
Ελπίδες Ελλησπόντου 4
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0

Η επόμενη αγωνιστική  – 8η
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Δόξα Βερμίου Πύργων                 
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Α.Ε. Καλαμιάς                  
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Άρης Καλονερίου                           
Ατρόμητος Δροσερού – Α.Σ. Καρυδίτσας                             
Ρεπό –  Δράση Τσοτυλίου

Από τις Ματιές στα σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.