ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Αποτελέσματα και βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 1-2 Νοεμβρίου

Α’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής
Επέστρεψε στις νίκες με διπλό  ο Φούφας … λύγισε την αντίσταση του Βελβεντού
Λευκή ισοπαλία στον Άργιλο … είχε φύλακας Αθανασιάδη το Κλείτος
Πέρασε από το στρατιωτικό το Βόιο … σπουδαίο διπλό
Στις καθυστερήσεις χτύπησε η ΑΕΚ
Πήρε φόρα για τα καλά η Εράτυρα
Επιτέλους τρίποντο για την Αιανή
Πέρασε από τη Γαλατινή η Ακρινή

Αποτελέσματα 7ης  αγωνιστικής
Α.Σ. Βελβεντό – Μακεδονικός Φούφα 1-2
Αστραπή Κλείτου – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0-0
Μακεδονικός  Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-2
Α.Ε. Ελίμειας – Α.Ε. Κοζάνης 0-1
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Απόλλων Ακρινής 0-3
Αλιάκμων Αιανής – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-1
Αναγέννηση Εράτυρας – Α.Ε. Περδίκκα 4-1
Εορδαϊκός – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-1

Βαθμολογία
Εορδαϊκός 19
Μακεδονικός Φούφα 18
Μακεδονικός Σιάτιστας 17
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 14
Αστραπή Κλείτου 13
Απόλλων Ακρινής 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου 10
Μακεδονικός  Κοζάνης 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Α.Σ. Βελβεντό 7
Α.Ε. Ελίμειας 7
Α.Ε. Περδίκκα 6               
Αλιάκμων Αιανής 6
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 1                                                        
               
Η επόμενη αγωνιστική – 8η
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Α.Ε. Ελίμειας
Α.Ε. Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής
Απόλλων Ακρινής – Αναγέννηση Εράτυρας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Αστραπή Κλείτου
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Εορδαϊκός
Μακεδονικός Φούφα – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός  Κοζάνης

Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Αέρας το Λιβαδερό … σκόρπισε την Ελάτη
Πύρρειος νίκη του Βατερού
Έπεσε σε «βάλτο»  η Αγία Παρασκευή
Μοιρασιά στα παιχνίδια Ιωνικός,  Κοζάνη 2004 και Λευκοπηγή,  Πρωτοχώρι
Με φόρα τα Σέρβια … διπλό στη Ροδιανή

1ος  όμιλος
Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής
Αναγέννηση Λιβαδερού – Έλατος Ελάτης  5-1
Εθνικός Βατερού – Α.Ε. Άνω Κώμης   3-2     
ΑΟ Τρανοβάλτου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής   1-0
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Κοζάνη 2004  1-1
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-0
ΑΕ Κρανιδίων – Ερμής Πλατανορέμματος 1-1
Δόξα Ροδιανής – Τιτάν Σερβίων  0-4

Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 16
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Ιωνικός Βαθυλάκκου 11
Τιτάν Σερβίων 10
Α.Ε. Άνω Κώμης 8       
Κοζάνη 2004 8  
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 7
Αναγέννηση Λιβαδερού 7
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Ερμής Πλατανορέμματος 6
Έλατος Ελάτης 5
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5
Δόξα Ροδιανής 4
ΑΕ Κρανιδίων 3

Η επόμενη αγωνιστική   – 7η
Α.Ε. Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής      
Κοζάνη 2004 – Εθνικός Βατερού              
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΑΟ Τρανοβάλτου   
Ερμής Πλατανορέμματος – Ιωνικός Βαθυλάκκου            
Έλατος Ελάτης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής     
Τιτάν Σερβίων – ΑΕ Κρανιδίων
Δόξα Ροδιανής – Αναγέννηση Λιβαδερού

2ος  όμιλος
Έμπλεξε η Χαραυγή … χωρίς κατάσταση υγείας για 5 αγώνες .. η αμέλεια θα της στοιχήσει ….   
Τρίποντο για το Μικρόκαστρο
Μεγάλο διπλό της Άρδασσας
Όλα «Χ» στο Λιάππειο
Μεγάλο διπλό της Ποντοκώμης
Πήρε το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η Ασβεστόπετρα

 Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής
Δόξα Μικροκάστρου – Ηρακλής Κρυόβρυσης   3-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  0-1
Ακρίτες Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  1-1
ΕΑΣ Ανθότοπος – Μ. Αλ. Χαραυγής δ.δ.
Πολυνίκης – ΑΣ Ποντοκώμης   0-1
Κεραυνός Πετρανών – ΠΑΟΚ Κοίλων 0-1
Άρης Μαυροπηγής – Ερμής Ασβεστόπετρας   1-5

Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 18
Μ. Αλ. Άρδασσας 16
Ερμής Ασβεστόπετρας 13
Κεραυνός Πετρανών 12
ΑΣ Ποντοκώμης 10
Ηρακλής Κρυόβρυσης 9
ΕΑΣ Ανθότοπος 9
Πολυνίκης 6
Βέρμιο Καρυοχωρίου 6
Δόξα Μικροκάστρου6
Μ Ακρίτες Κοζάνης 5
. Αλ. Χαραυγής 4
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
Άρης Μαυροπηγής 0
· Ανθότοπος και Μ. Αλ. Χαραυγής με έναν αγώνα λιγότερο

                              
Η επόμενη αγωνιστική  – 7η
ΑΣ Ποντοκώμης – ΠΑΟΚ Κοίλων
Ηρακλής Κρυόβρυσης – Πολυνίκης        
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Κεραυνός Πετρανών
Μ. Αλ. Χαραυγής – Δόξα Μικροκάστρου            
Ερμής Ασβεστόπετρας – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ατρόμητος  Πτολεμαΐδας – ΕΑΣ Ανθότοπος         
Ακρίτες Κοζάνης – Άρης Μαυροπηγής  

Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης

Βροχή από γκολ στο Μεταξά
Αγγλικό διπλό της Λευκόβρυσης
Προελαύνει ο Κρόκος
Ανεβαίνουν οι Δαναοί

1ος  όμιλος
Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής
Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  3-5
Απόλλων Αυλών  –  Δόξα Λευκόβρυσης   2-5  
Α.Ο. Κρόκου – Αίας Μικροβάλτου  4-0
Δαναοί Κοζάνης  – Αναγέννηση Αργίλου  2-0
Ρεπό  – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου            

Βαθμολογία
ΑΟ Κρόκου 13
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 11
Δόξα Λευκόβρυσης 9
Δαναοί Κοζάνης 8
Αναγέννηση Αργίλου 6
Αίας Μικροβάλτου 5
Πρόοδος Μεταξά 3
Απόλλων Αυλών 0
Α.Ε. Καισαρειάς 0

Η επόμενη αγωνιστική   6η
Αναγέννηση Αργίλου – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου                         
Δόξα Λευκόβρυσης  – Δαναοί Κοζάνης                              
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Ο. Κρόκου                     
Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Μεταξά                           
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου          

2ος  όμιλος

Σκόνταψε ο Ηρακλής … παλικαρίσιος βαθμός για τον Ελλήσποντο
Σεφτέ στις νίκες το Δροσερό
Πήραν την νίκη οι Πύργοι και  «συγκατοικούν» με το Καλονέρι στην 5η θέση
Σπουδαίο διπλό και πλησιάζει κορυφή η Καλαμιά

Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ελπίδες  Ελλησπόντου    2-2
Ατρόμητος Δροσερού – Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης   3-0  
Δόξα Βερμίου Πύργων – Άρης Καλονερίου   1-0
Δράση Τσοτυλίου- Α.Ε. Καλαμιάς  0-1
Ρεπό – Α.Σ. Καρυδίτσας

Βαθμολογία
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 13
ΑΕ Καλαμιάς 12
Δράση Τσοτυλίου 12
Δόξα Βερμίου Πύργων 6
Άρης Καλονερίου 6
ΑΣ Καρυδίτσας 3
Ατρόμητος Δροσερού 3
Ελπίδες Ελλησπόντου 1
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0
                            
Η επόμενη αγωνιστική  6η
Άρης Καλονερίου  – Α.Σ. Καρυδίτσας                             
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Δόξα Βερμίου Πύργων                 
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Δράση Τσοτυλίου                           
Ατρόμητος Δροσερού  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας                 
Ρεπό:  Α.Ε. Καλαμιάς   

Από τις Ματιές στα σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.