ΕΠΣ Κοζάνης: Έπεσαν βόμβες στην Α΄κατηγορία – Παραίτηση Τσαγκαλίδη Πακάλτση από το τιμόνι του Εορδαϊκού – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Έπεσαν βόμβες στην Α΄κατηγορία .. παραίτηση Τσαγκαλίδη Πακάλτση από το τιμόνι του Εορδαϊκού
Αγγλικά σκορ στη Β’ και Γ’ κατηγορία
 
Α’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
 
Μεγάλο διπλό της ΑΕΠ Καραγιαννίων … που ανεβαίνει
Συνεχίζει τις αστραπές και τις βροντές … το Κλείτος

Πήρε φόρα η Ελίμεια νέα νίκη
Μπαμ ! του Περδίκκα διπλό στην Ακρινή
Που το πάει η Σιάτιστα νίκη και 3η θέση
Ξέσπασε η Εράτυρα
Νίκη για τον Εορδαϊκό … με φόντο τις παραιτήσεις
 
 
5η αγωνιστική
Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-2 
Αστραπή Κλείτου – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2-1 
Α.Ε. Ελίμειας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  2-1
Απόλλων Ακρινής – Α.Ε. Περδίκκα  0-1
Α.Μ.Σ. Γαλατινή- Μακεδονικός Φούφα  0-2
Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-1
Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός  Κοζάνης  4-0
Εορδαϊκός – Α.Σ. Βελβεντό  3-0
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
5
5
0
0
14 – 1
13
15
2
 
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
5
0
0
15 – 2
13
15
3
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
5
4
1
0
10 – 4
6
13
4
 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
5
4
0
1
13 – 7
6
12
5
 
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
5
3
1
1
8 – 4
4
10
6
 
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
5
2
1
2
9 – 8
1
7
7
 
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
5
2
1
2
7 – 8
-1
7
8
 
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
5
2
1
2
7 – 9
-2
7
9
 
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
5
2
0
3
5 – 7
-2
6
10
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
5
2
0
3
3 – 7
-4
6
11
 
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
5
2
0
3
9 – 13
-4
6
12
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
5
1
1
3
11 – 12
-1
4
13
 
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
5
0
3
2
6 – 8
-2
3
14
 
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
5
1
0
4
4 – 11
-7
3
15
 
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
5
0
1
4
4 – 16
-12
1
16
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
0
0
5
6 – 14
-8
0
 
 
Η επόμενη αγωνιστική – 6η
Απόλλων Ακρινής – Α.Ε. Ελίμειας
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Κοζάνης
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αλιάκμων Αιανής
Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Εράτυρας
Μακεδονικός Σιάτιστας – Αστραπή Κλείτου
Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Εορδαϊκός
 
Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
 
Επιτέλους νίκη για τα Σέρβια, ξέσπασε στο Πρωτοχώρι
Που το πάει …. ο ΜΑΠΣ , νέο διπλό στο Λιβαδερό!
Νίκησαν και παραμένουν στην κορυφή, Ιωνικός και Βατερό
Σεφτέ στις νίκες με διπλό η Κοζάνη 2004
Μοιρασιά στο Λευκοπηγή – Τρανόβαλτο και Ελάτη – Πλατανόρεμμα
 
1ος  όμιλος
4η αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 3-0         
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-1
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Α.Ε. Άνω Κώμης  1-0
Δόξα Ροδιανής – Κοζάνη 2004   1-2
ΑΕ Κρανιδίων – Εθνικός Βατερού 1-6
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-2
Έλατος Ελάτης – Ερμής Πλατανορέμματος  0-0
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
4
3
1
0
17 – 4
13
10
2
 
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
4
3
1
0
9 – 5
4
10
3
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
4
3
1
0
6 – 3
3
10
4
 
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
4
1
3
0
7 – 4
3
6
5
 
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
4
1
3
0
6 – 5
1
6
6
 
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
4
1
2
1
8 – 5
3
5
7
 
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
4
1
2
1
3 – 3
0
5
8
 
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
4
0
4
0
4 – 4
0
4
9
 
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
4
1
1
2
4 – 6
-2
4
10
 
ΚΟΖΑΝΗ 2004
4
1
1
2
5 – 8
-3
4
11
 
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
4
0
3
1
6 – 10
-4
3
12
 
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
4
0
2
2
3 – 9
-6
2
13
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
4
0
1
3
4 – 7
-3
1
14
 
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
4
0
1
3
4 – 13
-9
1
 
 
Η επόμενη αγωνιστική   – 5η
Α.Ε. Άνω Κώμης  – ΑΟ Τρανοβάλτου       
Εθνικός Βατερού – Ιωνικός Βαθυλάκκου             
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Μ. Αλ. Λευκοπηγής              
Κοζάνη 2004 – ΑΕ Κρανιδίων     
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού     
Ερμής Πλατανορέμματος – Δόξα Ροδιανής        
Έλατος Ελάτης – Τιτάν Σερβίων
 
2ος  όμιλος
Πολυβόλο ο ΠΑΟΚ Κοίλων  «σκότωσε» .. τη Μαυροπηγή …
Μοιρασιά στο Μικρόκαστρο
Έσπασαν καρδιές και το αήττητο των Πετρανών στο Καρυοχώρι
Νέα νίκη για τον Ανθότοπο
Σημαντικό διπλό της Κρυόβρυσης
Πήρε το ντέρμπι της Πτολεμαΐδας η Άρδασσα
Τρίποντο για την Ασβεστόπετρα … λύγισε την αντίσταση της Χαραυγής
 
4η αγωνιστική
Δόξα Μικροκάστρου – ΑΣ Ποντοκώμης 1-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Κεραυνός Πετρανών  3-2
ΕΑΣ Ανθότοπος – Πολυνίκης  2-1
Ακρίτες Κοζάνης – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Μ. Αλ. Άρδασσας  2-3 
Ερμής Ασβεστόπετρας – Μ. Αλ. Χαραυγής 2-1
Άρης Μαυροπηγής – ΠΑΟΚ Κοίλων0-8
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
4
4
0
0
18 – 3
15
12
2
 
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
4
3
1
0
7 – 3
4
10
3
 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
4
3
0
1
12 – 8
4
9
4
 
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
4
3
0
1
8 – 6
2
9
5
 
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
5
2
2
1
10 – 8
2
8
6
 
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
4
2
1
1
7 – 4
3
7
7
 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
4
2
0
2
6 – 5
1
6
8
 
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
4
2
0
2
9 – 10
-1
6
9
 
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
4
1
1
2
5 – 6
-1
4
10
 
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
5
0
4
1
3 – 4
-1
4
11
 
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
4
1
0
3
4 – 9
-5
3
12
 
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
4
1
0
3
7 – 13
-6
3
13
 
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
4
0
1
3
4 – 8
-4
1
14
 
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
4
0
0
4
5 – 18
-13
0
 
Η επόμενη αγωνιστική  – 5η
ΑΣ Ποντοκώμης – Κεραυνός Πετρανών
Πολυνίκης – Δόξα Μικροκάστρου          
ΠΑΟΚ Κοίλων – Βέρμιο Καρυοχωρίου   
Ηρακλής Κρυόβρυσης- ΕΑΣ Ανθότοπος
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Άρης Μαυροπηγής     
Μ. Αλ. Χαραυγής – Ακρίτες Κοζάνης     
Ερμής Ασβεστόπετρας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
 
 
Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
 
1ος  όμιλος
 
Γκολ και θέαμα  στο Λευκόβρυση, Άργιλος
Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι Κρόκου, Δαναών 
Κορυφή με ανατροπή οι Ελπίδες
Διπλό ο Αίας στο Μεταξά 
 
 
3η αγωνιστική
Δόξα Λευκόβρυσης – Αναγέννηση Αργίλου 4-3
Α.Ο. Κρόκου – Δαναοί Κοζάνης  0-0
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Καισαρειάς 5-2 
Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου 0-4
Ρεπό  Απόλλων Αυλών 
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
3
2
1
0
9 – 3
6
7
2
 
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
3
2
1
0
7 – 2
5
7
3
 
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
3
2
0
1
6 – 3
3
4
4
 
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
3
1
2
0
2 – 0
2
5
5
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
2
1
0
1
8 – 5
3
3
6
 
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
2
1
0
1
6 – 6
0
3
7
 
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
3
1
0
2
5 – 9
-4
3
8
 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
2
0
0
2
1 – 8
-7
0
9
 
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ
3
0
0
3
3 – 11
-8
0
 
 
Η επόμενη αγωνιστική     4η
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου – Α.Ο. Κρόκου                     
Αναγέννηση Αργίλου – Απόλλων Αυλών                              
Αίας Μικροβάλτου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης                     
Δόξα Λευκόβρυσης  – Πρόοδος Μεταξά                           
Ρεπό –  Δαναοί Κοζάνης                 
 
 
2ος  όμιλος
 
Έκοψε τη φόρα της Καλαμιάς ο Ηρακλής … φωνές για τη διαιτησία από την Καλαμιά
Συνεχίζει την νικηφόρα της πορεία η Δράση
Καλονέρι 7 αστέρων!
Πρ’ωτο τρίποντο εκτός έδρας για την Καρυδίτσα
 
3η αγωνιστική
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Καλαμιάς 3-0
Δράση Τσοτυλίου – Δόξα Βερμίου Πύργων   3-0
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Άρης Καλονερίου 1-7  
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Α.Σ. Καρυδίτσας 2-4
Ρεπό  Ατρόμητος Δροσερού  
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
3
3
0
0
14 – 0
14
9
2
 
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3
3
0
0
12 – 3
9
9
3
 
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ
3
2
0
1
8 – 6
2
6
4
 
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
2
1
0
1
8 – 5
3
3
5
 
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
3
1
0
2
9 – 12
-3
3
6
 
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
3
1
0
2
4 – 7
-3
3
7
 
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ
3
1
0
2
5 – 9
-4
0
8
 
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ
2
0
0
2
1 – 4
-3
0
9
 
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
2
0
0
2
1 – 16
-15
0
 
 
Η επόμενη αγωνιστική  – 4η
Α.Σ. Καρυδίτσας  –  Δράση Τσοτυλίου                           
Άρης Καλονερίου – Ατρόμητος Δροσερού                  
Α.Ε. Καλαμιάς   Ελπίδες  – Ελλησπόντου                  
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Ηρακλής Πτολεμαΐδας                 

Ρεπό  – Δόξα Βερμίου Πύργων 

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.