ΕΠΣ Κοζάνης: Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες του Σαββατοκύριακου 11-12 Οκτωβρίου

Γκολ και θέαμα σε Α’,  Β’ και Γ’  κατηγορία
 
Πέρασε σαν σίφουνας το Κλείτος από το Βελβεντό
Μεγάλες νίκες Μακεδονικού Σιάτιστας επί της ΑΕΚ και  Φούφα κόντρα στην Ακρινή
Αγχωτικές νίκες για Μακεδονικό και Βόιο 
Σεφτέ στις νίκες με διπλό η Ελίμεια
Νέα νίκη για τα Καραγιάννια … Βράζει  η Αναγέννηση για τη διαιτησία 
4 στα 4 για τον Εορδαϊκό  και συγκάτοικος στην κορυφή με το Φούφα

 

 
Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Ε. Ελίμειας  2-3
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3-0
Μακεδονικός Φούφα – Απόλλων Ακρινής 3-0
Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Ε. Κοζάνης 3-0
Μακεδονικός  Κοζάνης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 2-1
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αλιάκμων Αιανής 2-1
Εορδαϊκός – Αναγέννηση Εράτυρας 2-1
Α.Σ. Βελβεντό – Αστραπή Κλείτου 0-3
 
 
Βαθμολογία
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
4
4
0
0
12 – 1
11
12
2
 
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
4
4
0
0
12 – 2
10
12
3
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
4
3
1
0
9 – 4
5
10
4
 
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
4
3
0
1
11 – 6
5
9
5
 
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
4
2
1
1
6 – 3
3
7
6
 
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
4
2
1
1
7 – 5
2
7
7
 
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
4
2
1
1
8 – 6
2
7
8
 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
4
2
0
2
3 – 3
0
6
9
 
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
4
2
0
2
5 – 6
-1
6
10
 
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
4
2
0
2
8 – 11
-3
6
11
 
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
4
1
1
2
5 – 8
-3
4
12
 
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
4
0
3
1
6 – 7
-1
3
13
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
4
0
1
3
7 – 12
-5
1
14
 
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
4
0
1
3
4 – 14
-10
1
15
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
4
0
0
4
5 – 12
-7
0
16
 
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
4
0
0
4
3 – 11
-8
0
               
               
Η επόμενη αγωνιστική – 5η
Α.Ε. Ελίμειας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Απόλλων Ακρινής – Α.Ε. Περδίκκα
Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Α.Μ.Σ. Γαλατινή- Μακεδονικός Φούφα
Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Σιάτιστας
Αναγέννηση Εράτυρας – Μακεδονικός  Κοζάνης
Αστραπή Κλείτου – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Εορδαϊκός – Α.Σ. Βελβεντό
 
 
 
Β’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
 
Τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Άνω Κώμη,  Λευκοπηγή
Ακόμα σκοράρει το Βατερό
Νίκησε κι έπιασε κορυφή και ο Βαθύλακκος
Γύρισε το ματς και παρέμεινε στην κορυφή η Αγία Παρασκευή
Ισόπαλο το ντέρμπι Τρανόβαλτου  με το Λιβαδερό
Μοιρασιά στο Πρωτοχώρι – Πλατανόρεμμα
 
1ος  όμιλος
Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής
Α.Ε. Άνω Κώμης – Μ. Αλ. Λευκοπηγής   1-1  
Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΕ Κρανιδίων  2-1    
ΑΟ Τρανοβάλτου – Αναγέννηση Λιβαδερού      2-2
Εθνικός Βατερού – Δόξα Ροδιανής    7-0     
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Τιτάν Σερβίων  2-2         
Κοζάνη 2004 – Έλατος Ελάτης 2-2     
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Ερμής Πλατανορέμματος 1-1
 
Βαθμολογία
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
3
2
1
0
11 – 3
8
7
2
 
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
3
2
1
0
8 – 5
3
7
3
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
3
2
1
0
5 – 3
2
7
4
 
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
3
1
2
0
4 – 3
1
5
5
 
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
3
1
2
0
3 – 2
1
5
6
 
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
3
1
1
1
8 – 5
3
4
7
 
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
3
1
1
1
4 – 3
1
4
8
 
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
3
0
3
0
4 – 4
0
3
9
 
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
3
0
3
0
4 – 4
0
3
10
 
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
3
0
2
1
2 – 3
-1
2
11
 
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
3
0
2
1
4 – 8
-4
2
12
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
3
0
1
2
4 – 6
-2
1
13
 
ΚΟΖΑΝΗ 2004
3
0
1
2
3 – 7
-4
1
14
 
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
3
0
1
2
3 – 11
-8
1
 
 
Η επόμενη αγωνιστική   – 4η
Ιωνικός Βαθυλάκκου – Α.Ε. Άνω Κώμης
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – ΑΟ Τρανοβάλτου
ΑΕ Κρανιδίων – Εθνικός Βατερού            
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής    
Δόξα Ροδιανής – Κοζάνη 2004  
Τιτάν Σερβίων – Κένταυρος Πρωτοχωρίου          
Έλατος Ελάτης – Ερμής Πλατανορέμματος  
 
2ος  όμιλος
 
Άλωσε το Μικρόκαστρο ο Ανθότοπος
Μοιρασιά στην Άρδασσα
Σεφτέ στις νίκες ο Πολυνίκης
Νέες νίκες  για Πετρανά και ΠΑΟΚ Κοίλων … ισοβαθμούν στην κορυφή
Πήρε το ντέρμπι η Κρυόβρυση
Ζευγάρωσε τις νίκες η Ποντοκώμη
 
Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής
ΑΣ Ποντοκώμης – Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-1
Δόξα Μικροκάστρου – ΕΑΣ Ανθότοπος  0-1
Κεραυνός Πετρανών – Άρης Μαυροπηγής  4-2    
Πολυνίκης – Ακρίτες Κοζάνης  2-1
ΠΑΟΚ Κοίλων – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας   5-1         
Ηρακλής Κρυόβρυσης- Ερμής Ασβεστόπετρας  2-1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Μ. Αλ. Χαραυγής   1-1  
 
Βαθμολογία
 
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
3
3
0
0
10 – 3
7
9
2
 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
3
3
0
0
10 – 5
5
9
3
 
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
3
2
1
0
4 – 1
3
7
4
 
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
3
2
0
1
8 – 6
2
6
5
 
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
3
2
0
1
6 – 5
1
6
6
 
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
3
1
1
1
5 – 3
2
4
7
 
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
3
1
1
1
4 – 3
1
4
8
 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
3
1
0
2
3 – 4
-1
3
9
 
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
3
1
0
2
6 – 8
-2
3
10
 
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3
1
0
2
3 – 7
-4
3
11
 
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3
1
0
2
5 – 10
-5
3
12
 
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
3
0
2
1
1 – 2
-1
2
13
 
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
3
0
1
2
3 – 6
-3
1
14
 
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
3
0
0
3
5 – 10
-5
0
 
 
                              
Η επόμενη αγωνιστική  – 4η
Δόξα Μικροκάστρου – ΑΣ Ποντοκώμης
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Κεραυνός Πετρανών    
ΕΑΣ Ανθότοπος – Πολυνίκης      
Άρης Μαυροπηγής – ΠΑΟΚ Κοίλων        
Ακρίτες Κοζάνης – Ηρακλής Κρυόβρυσης            
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Μ. Αλ. Άρδασσας         
Ερμής Ασβεστόπετρας – Μ. Αλ. Χαραυγής      
 
 
Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
 
1ος  όμιλος
 
Καταιγίδα ο Άργιλος
Διπλό του Αία στην Καισαριά
Λευκή ισοπαλία των Δαναών με τις Ελπίδες 
Εξάσφαιρος ο Κρόκος
 
Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής
Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου – Αίας Μικροβάλτου   1-2                       
Αναγέννηση Αργίλου- Πρόοδος Μεταξά  5-1                     
Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών  6-1                               
Δαναοί Κοζάνης – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης   0-0                    
Ρεπό   Δόξα Λευκόβρυσης   
 
Βαθμολογία
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
2
2
0
0
9 – 3
6
6
2
 
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
2
1
1
0
2 – 0
2
4
3
 
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
2
1
1
0
2 – 0
2
4
4
 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
1
1
0
0
5 – 1
4
3
5
 
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
2
1
0
1
5 – 5
0
3
6
 
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
2
1
0
1
2 – 3
-1
1
7
 
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
1
0
0
1
2 – 3
-1
0
8
 
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
2
0
0
2
1 – 6
-5
0
9
 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
2
0
0
2
1 – 8
-7
0
 
 
Η επόμενη αγωνιστική   – 3η
 Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου                        
Δόξα Λευκόβρυσης – Αναγέννηση Αργίλου                   
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου                         
Α.Ο. Κρόκου – Δαναοί Κοζάνης                              
Ρεπό  Απόλλων Αυλών 
 
 
2ος  όμιλος
 
Αγγλικά διπλά για την Καλαμιά και τον Ηρακλή Πτολεμαΐδας
Σεφτέ στις νίκες οι Πύργοι
Νέα νίκη για το Τσοτύλι
 
Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής
Α.Σ. Καρυδίτσας  – Α.Ε. Καλαμιάς   3-5                 
Άρης Καλονερίου – Ηρακλής Πτολεμαΐδας   1-4             
Δράση Τσοτυλίου – Ατρόμητος Δροσερού    2-0                
Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες  Ελλησπόντου   4-1                 
Ρεπό  Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης   
 
Βαθμολογία
     
Θέση
 
 
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
 
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
2
2
0
0
11 – 0
11
6
2
 
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2
2
0
0
9 – 3
6
6
3
 
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ
2
2
0
0
8 – 3
5
6
4
 
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
2
1
0
1
4 – 4
0
3
5
 
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ
2
1
0
1
3 – 5
-2
0
6
 
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
1
0
0
1
1 – 4
-3
0
7
 
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ
2
0
0
2
1 – 4
-3
0
8
 
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
2
0
0
2
5 – 10
-5
0
9
 
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
1
0
0
1
0 – 9
-9
0
                        
 
Η επόμενη αγωνιστική  – 3η
Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Καλαμιάς                  
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Άρης Καλονερίου                           
Ελπίδες  Ελλησπόντου – Α.Σ. Καρυδίτσας                             
Δράση Τσοτυλίου – Δόξα Βερμίου Πύργων                 

Ρεπό  Ατρόμητος Δροσερού 

 

Goody’s Burger House Κοζάνης | Υπηρεσία delivery και take away για τις αγαπημένες σας γεύσεις
Ταμειακές Μηχανές στην Κοζάνη | Πώληση και τεχνική υποστήριξη ταμειακών μηχανών από τη Webtouch
Vet Plus | Πρόγραμμα διαχείρισης αιγοπροβάτων από τον κτηνίατρο Νικόλαο Καραλίγκα στην Κοζάνη
Kaplanoglou Photography | Νέα πακέτα γάμου και βάφτισης για τις ανάγκες και απαιτήσεις σας
Δημιουργίες Like a Dream | Τα πάντα για τον στολισμό ενός ονειρεμένου γάμου και βάφτισης

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.