ΕΠΣ Κοζάνης: Παιχνίδια με ανατροπές και με ένταση – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Α’ κατηγορία

Παιχνίδια με ανατροπές και με ένταση
Αέρας πέρασε από το Βελβεντό η ΑΕΚ
Πήρε το Εορδαϊκό ντέρμπι ο Εορδαϊκός και το ντέρμπι του Βοΐου η Ακαδημία
Νέα άνετη νίκη της Ελίμειας
Πέρασε απ’ τα Καραγιάννια  ο Φούφας
Δια πυρρός και σιδήρου η νίκη του Μακεδονικού
Μοιρασιά  στην Άρδασσα

 

 
 
 
22η  αγωνιστική 
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Τιτάν Σερβίων  2-1
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Αναγέννηση Εράτυρας  1-0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εορδαϊκός  1-3
Άρης Μαυροπηγής  – Α.Ε. Περδίκκα  1-1
Α.Σ. Βελβεντό  – Α.Ε. Κοζάνης  0-3
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Απόλλων Ακρινής   1-1
Α.Ε. Ελίμειας  – Έλατος Ελάτης  5-1
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  – Μακεδονικός Φούφα  1-3
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
22
20
2
0
73 – 14
59
62
2
22
17
3
2
56 – 27
29
54
3
22
12
3
7
37 – 33
4
39
4
22
11
5
6
39 – 24
15
38
5
22
11
4
7
42 – 41
1
37
6
22
9
8
5
44 – 30
14
35
7
22
9
6
7
53 – 41
12
33
8
22
9
5
8
39 – 32
7
32
9
22
9
4
9
36 – 29
7
31
10
22
7
7
8
35 – 36
-1
28
11
22
6
7
9
26 – 28
-2
25
12
22
7
3
12
28 – 43
-15
24
13
22
5
5
12
29 – 41
-12
20
14
22
3
4
15
24 – 52
-28
13
15
22
2
5
15
19 – 51
-32
11
16
22
2
3
17
23 – 81
-58
9
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Έλατος Ελάτης  – Μακεδονικός Φούφα
Τιτάν Σερβίων  – Α.Ε. Ελίμειας
Αναγέννηση Εράτυρας  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Εορδαϊκός  – Μακεδονικός  Κοζάνης
Α.Ε. Περδίκκα  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Α.Ε. Κοζάνης  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  – Άρης Μαυροπηγής
Απόλλων Ακρινής  – Α.Σ. Βελβεντό
 
 
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
Αμετάβλητη η κορυφή
Στάθηκε όρθιο το Βατερό … πέρασε άνετα από τη Ροδιανή
Ξύπνησε στο β’ ημίχρονο και κέρδισε η Αιανή
Άνετες νίκες για Κλείτος και Πρωτοχώρι
Πέρασε κι από τις Αυλές η Κοζάνη 2004
Τρίποντο κι ανέβηκαν τα Κρανίδια
Αγγλικό σκορ στο Τρανόβαλτο
 
 
 
19η  αγωνιστική   
Δόξα Ροδιανής  – Εθνικός Βατερού  0-5
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Ερμής Πλατανορέματος  4-3
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής   5-0
ΑΕ Κρανιδίων  – Αναγέννηση Λιβαδερού  2-1
Αστραπή Κλείτου  – Δαναοί Κοζάνης  5-2
Απόλλων Αυλών  – Κοζάνη 2004  1-2
Αλιάκμων Αιανής  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  3-1
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
19
14
4
1
55 – 12
43
46
2
19
14
4
1
56 – 18
38
46
3
19
14
2
3
66 – 16
50
44
4
19
13
3
3
50 – 20
30
42
5
19
9
7
3
26 – 19
7
34
6
19
8
3
8
30 – 35
-5
27
7
19
8
3
8
37 – 45
-8
27
8
19
7
5
7
42 – 41
1
26
9
19
6
5
8
21 – 23
-2
23
10
19
4
5
10
33 – 52
-19
17
11
19
4
2
13
17 – 47
-30
14
12
19
2
4
13
17 – 41
-24
10
13
19
2
3
14
18 – 53
-35
9
14
19
3
0
16
22 – 68
-46
4
 
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – ΑΟ Τρανοβάλτου
Ερμής Πλατανορέματος  – ΑΕ Κρανιδίων
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Αστραπή Κλείτου
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Απόλλων Αυλών
Δαναοί Κοζάνης  – Δόξα Ροδιανής
Κοζάνη 2004 – Αλιάκμων Αιανής
Εθνικός Βατερού  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Και η Γαλατινή το βιολί της
Πήρε το οικογενειακό ντέρμπι ο Μακεδονικός Σιάτιστας
«Μπάμ» στο Μικρόκαστρο, ήττα στις καθυστερήσεις για τον ΠΑΟΚ Κοίλων που φωνάζει για τη διαιτησία Τσέτσιλα του ΣΔ Γρεβενών
Τα μοιράστηκαν όλα Χαραυγή και Ανθότοπος
Δύσκολη νίκη του Καρυοχωρίου
Μεγάλο διπλό της Ποντοκώμης
Πόλο έπαιζαν στον Πολυνίκη
 
 
19η  αγωνιστική   
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Ακαδημία Σιάτιστας  5-2
Ακρίτες Κοζάνης  – ΑΣ Ποντοκώμης  0-1
Μ. Αλ. Χαραυγής  – ΕΑΣ Ανθότοπου  1-1
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  1-0
Δόξα Μικροκάστρου  – ΠΑΟΚ Κοίλων 2-1
ΑΜΣ Γαλατινής  – Ερμής Ασβεστόπετρας  3-0
Πολυνίκης  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  4-6
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
19
15
2
2
62 – 25
37
47
2
19
14
4
1
59 – 27
32
46
3
19
13
4
2
51 – 19
32
43
4
19
10
3
6
44 – 36
8
33
5
19
9
4
6
38 – 24
14
31
6
19
9
1
9
50 – 48
2
28
7
19
7
3
9
43 – 46
-3
24
8
19
5
7
7
26 – 31
-5
22
9
19
5
6
8
26 – 33
-7
21
10
19
6
2
11
25 – 31
-6
20
11
19
6
1
12
36 – 62
-26
19
12
19
4
3
12
26 – 45
-19
15
13
19
3
6
10
26 – 50
-24
15
14
19
3
2
14
28 – 63
-35
11
 
 
 
Επόμενη αγωνιστική
Δόξα Μικροκάστρου  – Μ. Αλ. Χαραυγής
ΕΑΣ Ανθότοπου  – ΑΜΣ Γαλατινής
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ερμής Ασβεστόπετρας  – Πολυνίκης
Ακαδημία Σιάτιστας  – Ακρίτες Κοζάνης
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου
ΑΣ Ποντοκώμης  – Ηρακλής Κρυόβρυσης
 
 
Γ’ κατηγορία
 
Φιλόξενες οι έδρες δεν είχαμε νίκη γηπεδούχων ….
Δύσκολα παρά το 1-4, πήρε τη νίκη ο Βαθύλακκος  
Με συνοπτικές  διαδικασίες καθάρισε η Άνω Κώμη στο Καλονέρι
Πήρε το διπλό η Καρυδίτσα κι ανέβηκε κι άλλο ση βαθμολογία
Διπλό Ελπίδας για τα Πετρανά
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμοί Πύργοι και Κρόκος
Λευκή ισοπαλία οι Ελπίδες με το Τσοτύλι
Πέρασε από το Μεταξά ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας
 
 
17η αγωνιστική
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – ΑΣ Καρυδίτσας  2-4
Άρης Καλονερίου  – ΑΕ Άνω Κώμης 0-2
ΑΟ Πύργων  – ΑΟ Κρόκου 2-2
Αίας Μικροβάλτου  – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-4
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – Δράση Τσοτυλίου 0-0
Πρόοδος Μεταξά  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-2
Δόξα Λευκόβρυσης  – Κεραυνός  Πετρανών 1-3
 
 
 
 
 
 
Βαθμολογία
Αγ.
Ν
Ι
Η
γκολ
διαφ
Β
1
17
14
2
1
47 – 15
32
44
2
16
13
2
1
50 – 11
39
41
3
17
13
0
4
35 – 16
19
39
4
17
11
2
4
55 – 20
35
35
5
17
9
4
4
41 – 22
19
31
6
17
7
2
8
41 – 40
1
23
7
17
7
2
8
39 – 45
-6
23
8
17
7
1
9
37 – 36
1
22
9
17
7
1
9
36 – 39
-3
22
10
17
7
2
8
40 – 36
4
21
11
17
5
3
9
32 – 37
-5
18
12
16
5
1
10
19 – 38
-19
16
13
17
2
0
15
18 – 64
-46
6
14
17
0
0
17
17 – 88
-71
0
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – ΑΟ Πύργων
ΑΟ Κρόκου  – Αίας Μικροβάλτου
ΑΣ Καρυδίτσας  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Ιωνικός Βαθυλάκκου  – Πρόοδος Μεταξά
Δράση Τσοτυλίου  – Δόξα Λευκόβρυσης
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Άρης Καλονερίου

Κεραυνός  Πετρανών  – ΑΕ Άνω Κώμης

Πηγή: Ματιές στα Σπορ

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.