ΕΠΣ Κοζάνης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες Σαββατοκύριακου 1-2 Φεβρουαρίου

Α’ κατηγορία
 
Την τιμητική του είχε το «3»
Πέρασαν από Άρδασσα και Περδίκκα, Εορδαϊκός και ΑΕΚ
Έσπασε το σερί της Ελίμειας η Αναγέννηση
Ακόμα βάζει γκολ ο Φούφας
Πήραν φόρα τα Καραγιάννεια

 

Επιστροφή στις νίκες για το Μακεδονικό
Σταθεροποιείται στην Τρίτη θέση η Αιανή
 
20η  αγωνιστική 
Μακεδονικός  Κοζάνης  – Έλατος Ελάτης  3-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων  1-3
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Α.Ε. Ελίμειας  3-1
Άρης Μαυροπηγής  – Μακεδονικός Φούφα  2-7
Α.Σ. Βελβεντό  – Τιτάν Σερβίων  3-0
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Εορδαϊκός  1-3
Α.Ε. Περδίκκα  – Α.Ε. Κοζάνης  1-3
Απόλλων Ακρινής – Αναγέννηση Εράτυρας  2-0
 
Βαθμολογία
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
20
18
2
0
66 – 13
53
56
2
20
15
3
2
50 – 27
23
48
3
20
12
1
7
35 – 31
4
37
4
20
10
5
5
36 – 20
16
35
5
20
10
3
7
39 – 39
0
33
6
20
8
7
5
39 – 27
12
31
7
20
8
6
6
47 – 39
8
30
8
20
8
4
8
34 – 26
8
28
9
20
7
5
8
32 – 31
1
26
10
20
6
7
7
33 – 33
0
25
11
20
7
3
10
28 – 36
-8
24
12
20
6
5
9
24 – 26
-2
23
13
20
5
4
11
28 – 37
-9
19
14
20
3
4
13
22 – 48
-26
13
15
20
2
5
13
18 – 45
-27
11
16
20
2
2
16
21 – 74
-53
8
 
Επόμενη αγωνιστική
Έλατος Ελάτης –  Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Α.Ε. Ελίμειας  – Μακεδονικός  Κοζάνης-
Μακεδονικός Φούφα  – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Τιτάν Σερβίων  – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Αναγέννηση Εράτυρας  – Άρης Μαυροπηγής
Εορδαϊκός  – Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε. Περδίκκα  – Απόλλων Ακρινής
Α.Ε. Κοζάνης  – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
 
 
 
Β’ κατηγορία 1ος όμιλος
 
Πήρε φωτιά το πρωτάθλημα στη Β’ κατηγορία … φιλόξενες οι έδρες
 
Μεγάλο διπλό του Βατερού στο Πρωτοχώρι  και  στρογγυλοκάθισε στην πρώτη θέση
Παλικαρίσια νίκη  της Αιανής με αντίπαλο το Κλείτος
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Τρανόβαλτο – Λιβαδερό   και Πλατανόρεμα Κοζάνη 2004
Σημαντικό διπλό της Λευκοπηγής στα Κρανίδια
Πέρασε δύσκολα  από τις Αυλές η Ροδιανή
Διπλό ελπίδας για τους Δαναούς
 
 
17η  αγωνιστική   
ΑΟ Τρανοβάλτου  – Αναγέννηση Λιβαδερού  2-2
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Δαναοί Κοζάνης  2-3
Ερμής Πλατανορέματος  – Κοζάνη 2004  1-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Εθνικός Βατερού 0-1  
ΑΕ Κρανιδίων  – Μ. Αλ. Λευκοπηγής  0-1
Αστραπή Κλείτου  – Αλιάκμων Αιανής  2-3
Απόλλων Αυλών  – Δόξα Ροδιανής  2-3
 
Βαθμολογία
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
17
13
3
1
49 – 11
38
42
2
17
13
1
3
60 – 13
47
40
3
17
12
4
1
48 – 17
31
40
4
17
12
2
3
45 – 20
25
38
5
17
7
7
3
22 – 18
4
28
6
17
8
3
6
36 – 35
1
27
7
17
7
3
7
28 – 32
-4
24
8
17
6
5
6
37 – 37
0
23
9
17
5
5
7
17 – 20
-3
20
10
17
4
2
11
17 – 38
-21
14
11
17
2
5
10
25 – 49
-24
11
12
17
2
4
11
16 – 37
-21
10
13
17
2
2
13
16 – 48
-32
8
14
17
3
0
14
21 – 62
-41
4
 
Επόμενη αγωνιστική
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – ΑΟ Τρανοβάλτου
Αναγέννηση Λιβαδερού  – Ερμής Πλατανορέματος
Δαναοί Κοζάνης  – Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Κοζάνη 2004 – ΑΕ Κρανιδίων
Εθνικός Βατερού  – Αστραπή Κλείτου
Μ. Αλ. Λευκοπηγής  – Απόλλων Αυλών
Αλιάκμων Αιανής  – Δόξα Ροδιανής
 
 
Β’ κατηγορία  2ος όμιλος
 
Νίκες για τους πρωτοπόρους
 
Δύσκολη νίκη για το Μακεδονικό  και για τη Γαλατινή
Εύκολα ο ΠΑΟΚ Κοίλων
Νίκη με ανατροπή ο Πολυνίκης
Είναι ζωντανός ο Ανθότοπος
Λευκή ισοπαλία για Χαραυγή και Ασβεστόπετρα
Νίκη οξυγόνου για το Μικρόκαστρο
 
17η  αγωνιστική   
Μ. Αλ. Χαραυγής  – Ερμής Ασβεστόπετρας  0-0
ΕΑΣ Ανθότοπου  – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας   4-3
Δόξα Μικροκάστρου  – ΑΣ Ποντοκώμης  3-0
Μακεδονικός Σιάτιστας  – Βέρμιο Καρυοχωρίου  2-1
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Ακαδημία Σιάτιστας  5-1
ΑΜΣ Γαλατινής  – Ηρακλής Κρυόβρυσης  2-1
Πολυνίκης  – Ακρίτες Κοζάνης  3-2
 
Βαθμολογία
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
17
13
3
1
54 – 25
29
42
2
17
13
2
2
55 – 23
32
41
3
17
12
4
1
47 – 16
31
40
4
17
9
3
5
37 – 22
15
30
5
17
9
3
5
40 – 30
10
30
6
17
8
1
8
42 – 40
2
25
7
17
7
3
7
38 – 38
0
24
8
17
5
5
7
24 – 29
-5
20
9
17
4
6
7
24 – 30
-6
18
10
17
5
1
11
24 – 31
-7
16
11
17
5
1
11
31 – 55
-24
16
12
17
3
3
11
24 – 43
-19
12
13
17
2
6
9
22 – 46
-24
12
14
17
3
1
13
24 – 58
-34
10
 
Επόμενη αγωνιστική
ΠΑΟΚ Κοίλων  – Μ. Αλ. Χαραυγής
Ερμής Ασβεστόπετρας  – ΕΑΣ Ανθότοπου
Ακαδημία Σιάτιστας  – Δόξα Μικροκάστρου
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – ΑΜΣ Γαλατινής
ΑΣ Ποντοκώμης  – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ηρακλής Κρυόβρυσης  – Πολυνίκης
Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Ακρίτες Κοζάνης
 
 
Γ’ κατηγορία
 
Στραβοπάτησε στους δυνατούς Πύργους ο Βαθύλακκος.. Πολλά παράπονα από  τη διαιτησία έχουν οι φιλοξενούμενοι !!
Αέρας πέρασαν από Κρόκο και Μικρόβαλτο Ηρακλής Πτολεμαΐδας και Άνω Κώμη αντίστοιχα  
Πετρανά 7 αστέρων
Νέα νίκη για τις Ελπίδες
Πέρασε από το Μεταξά η Λευκόβρυση
 
 
15η αγωνιστική
ΑΟ Πύργων  – Ιωνικός Βαθυλάκκου 1-1
ΑΟ Κρόκου  – Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-4
ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου  – Κεραυνός  Πετρανών 1-7
Αίας Μικροβάλτου  – ΑΕ Άνω Κώμης  1-5
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  – Άρης Καλονερίου 2-0
Πρόοδος Μεταξά  – Δόξα Λευκόβρυσης 2-4
Τετάρτη 05/02/2014 – 16.00
ΑΣ Καρυδίτσας  – Δράση Τσοτυλίου (γήπεδο ΕΠΣ Κοζάνης)
Χατζής, Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Θ. 
 
Βαθμολογία 
Pos
 
Team
Pld
W
T
L
Goals
Diff
Pts
1
15
12
2
1
46 – 10
36
38
2
15
12
2
1
44 – 15
29
38
3
15
12
0
3
30 – 13
17
36
4
15
9
3
3
40 – 19
21
30
5
15
9
2
4
49 – 18
31
29
6
15
7
1
7
40 – 36
4
22
7
15
7
1
7
37 – 42
-5
22
8
15
5
3
7
31 – 34
-3
18
9
15
6
0
9
34 – 38
-4
18
10
14
5
1
8
30 – 29
1
16
11
15
5
0
10
17 – 36
-19
15
12
14
5
1
8
28 – 33
-5
14
13
15
2
0
13
18 – 58
-40
6
14
15
0
0
15
14 – 77
-63
0
 
Επόμενη αγωνιστική
ΑΣ Καρυδίτσας  – ΑΟ Πύργων
Ιωνικός Βαθυλάκκου – ΑΟ Κρόκου
Δράση Τσοτυλίου  – ΑΕ Καισαριάς – Κήπου-Σπάρτου
Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Αίας Μικροβάλτου
Κεραυνός  Πετρανών  – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
ΑΕ Άνω Κώμης  – Πρόοδος Μεταξά

Άρης Καλονερίου  – Δόξα Λευκόβρυσης

 

 

 

 

Σχολιάστε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.